Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 29.06.2022
Z ostatniej chwili arrow ZARZĄDZANIE KRYZYSOWE

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

ZARZĄDZANIE KRYZYSOWE
Uwaga!!! Zagrożenie ASF!!! Drukuj
Wpisał: Edyta Jasińska   
02.02.2018
postepowanie_zdzikami_00020218.jpg
Zobacz cały artykuł…
 
Zarządzenie w sprawie organizacji Systemu Wykrywania i Alarmowania Drukuj
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
31.08.2017
 
KOMUNIKAT DLA MIESZKAŃCÓW MIASTA I GMINY KOWALEWO POMORSKIE Drukuj
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
05.06.2017
W związku z planowanymi ćwiczeniami Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych RENEGADE-SAREX 17/I w dniach 6-8 czerwca 2017 r. w godz. 6.00 - 19.00 (termin zapasowy 9 czerwca 2017 r.) na terenie miasta i gminy Kowalewo Pomorskie zostaną włączane urządzenia alarmowe (syren). Nadany zostanie sygnał alarmowy dotyczący zagrożenia z powietrza - ogłoszenie alarmu (dźwięk modulowany przez okres trzech minut) oraz odwołanie alarmu (dźwięk ciągły przez okres trzech minut).
 
Bezpieczeństwo swoich pociech w tłumie Drukuj
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
19.04.2017
jakniezgubc_dziecka_00_18_04_17.jpgDrodzy Rodzice!
Rozpoczyna się sezon imprez masowych. Zadbajcie o bezpieczeństwo swoich pociech w tłumie. Zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności, a poniżej przedstawiamy kilka sposobów na uchronienie dziecka przed zagubieniem się w tłumie i uniknięcie niepotrzebnego stresu.
Zobacz cały artykuł…
 
Film edukacyjny pt. "Afrykański pomór świń - zasady ochrony świń przed chorobą" Drukuj
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
02.02.2017
Szanowni Państwo

W załączeniu przekazuję link  do filmu edukacyjnego pt. "Afrykański pomór świń - zasady ochrony świń przed chorobą", otrzymany z Państwowego Instytutu Weterynarii celem zapoznania się  Ponadto na stronie internetowej PIWET w Puławach w zakładkach "Afrykański Pomór świń" i "Wysoce zjadliwa grypa ptaków podtypu H5N8" znajduje się szeroka informacja na temat tych groźnych chorób zwierząt.

https://www.youtube.com/watch?v=F-MMSD7CCC4
Link do strony PIWET   http://www.piwet.pulawy.pl/

Jolanta Jakubiak
Pracownik ds OC i ZK
Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim
 
INFORMACJA NT. GRYPY Drukuj
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
30.11.2016

grypy_mozna_sie_ustrzec_000_05_02_16.jpg

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Golubiu -Dobrzyniu

informuje, że w dniach 17 -21 października 2016 r. odbyła

się czwarta ogólnoświatowa edycja kampanii dotyczącej wiedzy

na temat grypy i jej zapobiegania.

Zobacz cały artykuł…
 
Komunikat w sprawie likwidacji Barszczu Sosnowskiego. Drukuj
Wpisał: Agnieszka Szewczyk   
10.08.2016

z11979929qbarszcz-sosnowskiego.jpgPonownie przypominamy, że w dniu 23.09.2015 Rada Miejska w Kowalewie Pomorskim podjęła uchwałę Nr VIII/56/12 w sprawie zwalczania rośliny z gatunku barszcz Sosnowskiego z terenu miasta i gminy Kowalewo Pomorskie, w której zobowiązała właścicieli wszystkich nieruchomości do likwidacji z terenu swoich posesji rośliny z tego gatunku.

Zobacz cały artykuł…
 
Ogłoszono pierwszy stopień alarmowy -ALFA Drukuj
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
21.07.2016

Działając na podstawie art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 10 czerwca 2016 roku o działaniach antyterrorystycznych (Dz.U. 2016, poz. 904) Prezes Rady Ministrów Beata Szydło podpisała Zarządzenie Nr 96 w sprawie wprowadzenia stopni alarmowych.

Od środy (20 lipca) na terenie całego kraju obowiązuje pierwszy (ALFA) i drugi (BRAVO-CRP) stopień alarmowy w czterostopniowej skali. Związane jest to ze zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie. Działanie ma charakter "ogólnego ostrzeżenia".

Zobacz cały artykuł…
 
Szukamy chętnych do służby w jednostkach obrony terytorialnej (OT) Drukuj
Wpisał: Anna Szewczyk   
01.06.2016

zachcamy_do_suby.pngInformujemy, że na podstawie nowej strategii Rządu RP w zakresie polityki obronnej kraju oraz zamiaru tworzenia jednostek obrony terytorialnej powstała możliwość wstąpienia w szeregi sił zbrojnych RP. Pierwsze pododdziały wojsk OT mają być utworzone do końca 2016 r. OT będzie pełnowartościowym rodzajem sił zbrojnych.

Zobacz cały artykuł…
 
GRYPY MOŻNA SIĘ USTRZEC! Drukuj
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
22.02.2016

grypy_mozna_sie_ustrzec_000_05_02_16.jpgCo robić, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na grypę oraz chronić przed nią innych:

Zaszczep siebie i swoją rodzinę przeciw grypie, ponadto:

Zobacz cały artykuł…
 
Ćwiczenia RENEGATE Drukuj
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
09.10.2015
czk_golub-dobrzyn_000_09_10_15.jpgUprzejmie informujemy, że w dniach 13-15 października 2015r. w godz. 6.00-19.00 (termin zapasowy 16 października br.) Siły Zbrojne RP organizują ćwiczenia pk. RENEGATE-SAREX 15/II.
W dniach ćwiczenia, w porozumieniu z Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji oraz Komendą Główną Państwowej Straży Pożarnej, przeprowadzony zostanie również trening systemu alarmowania i ostrzegania. 
Zobacz cały artykuł…
 
Dot. odpraw na przejściu granicznym w Dorohusku Drukuj
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
01.10.2015

Zgodnie z otrzymaną informacją z WCZK informujemy, że:

"od 1 października, w związku z planowanymi pracami remontowymi drogowego przejścia granicznego w Dorohusku, wystąpią trudności w odprawach granicznych pojazdów ciężarowych i osobowych. (strazgraniczna.pl )"

 
Aplikacja Regionalnego Systemu Ostrzegania Drukuj
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
23.07.2015
pismo_rso_000_23_07_15.jpgPoniżej przekazujemy Państwu informację dotyczącą możliwości skorzystania z bezpłatnej aplikacji RSO w której na  bieżąco umieszczane są komunikaty i ostrzeżenia o zagrożeniach meteorologicznych i środowiskowych oraz o aplikacji SISMS.
Zobacz cały artykuł…
 
Bezpieczne zachowania podczas upałów. Drukuj
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
02.07.2015
upaly_0000_02_07_17.jpgW związku z prognozowaną na najbliższe dni przez IMGW falą upałów z przewidywanymi temperaturami powyżej 30 stopni Celsjusza, zamieszczamy poniżej poradnik RSO dotyczący bezpiecznego zachowania się podczas upałow. 
Zobacz cały artykuł…
 
JAK ZACHOWAĆ SIĘ W SYTUACJACH ZAGROŻENIA Drukuj
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
19.03.2014

 

JAK ZACHOWAĆ SIĘ W SYTUACJACH ZAGROŻENIA

 
Zasady zachowania się na wypadek podłożenia ładunków wybuchowych i działań terrorystycznych Drukuj
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
01.10.2013
Efektywność wszelkich działań ukierunkowanych na przeciwdziałanie aktom terroryzmu jest pochodną skuteczności służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo kraju i gotowości społeczeństwa do wspierania tych działań oraz wzajemnego zaufania i odpowiedzialności za wspólne dobro.
Zobacz cały artykuł…
 
Zasady zachowania się na wypadek ewakuacji Drukuj
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
01.10.2013
/Poradnik dla ludności miasta i gminy Kowalewo Pomorskie/

Ewakuacja jest jednym z podstawowych działań mających na celu ochronę życia i zdrowia ludzi, zwierząt oraz ratowanie mienia, w tym zabytków oraz ważnej dokumentacji, w przypadku wystąpienia wszelkiego rodzaju zagrożeń. Jej prowadzenie może mieć miejsce w różnych stadiach zdarzeń niebezpiecznych.

Zobacz cały artykuł…
 
Rodzaje alarmów, sygnały alarmowe Drukuj
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
29.05.2013
rodzaje_alarmow_sygnaly_alarmowe_00_26_06_2013.jpgPoniżej zamieszczamy tabelę "Rodzaje alarmów, sygnały alarmowe" przygotowaną na podstawie załącznika do Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013r. w sprawie wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwościach organów w tych sprawach (Dz.U. z 2013 r. poz. 96).
Zobacz cały artykuł…
 
OBRONA CYWILNA Drukuj
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
09.04.2013

NADZWYCZAJNE ZAGROŻENIA CZASU POKOJU

Burzliwy rozwój różnych gałęzi przemysłu, a zwłaszcza przemysłu chemicznego, niesie ze sobą określone zagrożenia dla człowieka i całego środowiska naturalnego. Awaria instalacji lub zbiorników ze środkami chemicznymi
(o właściwościach trujących lub parzących) zwanymi toksycznymi środkami przemysłowymi, może spowodować przedostanie się do atmosfery dużych ilości substancji niebezpiecznej. Również groźne następstwa spowodować może przedostanie się toksycznych środków przemysłowych do rzek i zbiorników wodnych zaopatrujących w wodę pitną ludność miast i wsi.

Zobacz cały artykuł…
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!