Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 18.10.2021
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Samorządowcy z powiatu rozmawiają
Wpisał: Karolina Kowalska   
27.12.2017
samorzadowcy_z_powiatu_271217_00.jpgSamorządowcy z powiatu: Burmistrz Golubia Dobrzynia Mariusz Piątkowski, Burmistrz Kowalewa Pomorskiego Andrzej Grabowski, Wójt Golubia Dobrzynia Marek Ryłowicz oraz starostowie Andrzej Okruciński i Franciszek Gutowski na kolejnym spotkaniu w dniu 21 grudnia br. omówili bieżące tematy. Włodarze rozmawiali o modernizacji drogi wojewódzkiej Kowalewo- Golub Dobrzyń. Termin jej rozpoczęcia cały czas przesuwa się w czasie. Z informacji uzyskanych po ostatniej sesji sejmikowej wynika, że prawdopodobnie jeszcze w tym roku samorząd województwa ogłosi przetarg na wykonanie.
Zobacz cały artykuł…
 
Świetlica Socjoterapeutyczna w Teatrze Lalek Zaczarowany Świat
Wpisał: Agnieszka Kotecka   
22.12.2017

W1_lalki_sweitlica.jpg dniu 18 grudnia 2017r. studentki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu: pani Małgorzata Matuszewska oraz pani Aneta Małek, w ramach projektu zaliczeniowego, zorganizowały atrakcję dla wychowanków Świetlicy Socjoterapeutycznej.

Zobacz cały artykuł…
 
,,Czary mary w matematyce
Wpisał: Danuta Kraśniewska   
22.12.2017

 Psmall_5_rychnowo_gry_zabway_small.jpgo raz drugi nasza szkoła może pochwalić się wygraną w konkursie Grantowym w ramach Programu ,,mPotęga". Fundacja mBanku dofinansowała mój projekt pod tytułem „Czary mary w matematyce", którego adresatem są uczniowie klas 4 - 7. Na ten cel otrzymaliśmy dotację w wysokości około 5000 złotych. W ramach Programu zostały zakupione pomoce dydaktyczne dla dzieci mających trudności z  przyswajaniem wiedzy z matematyki,  jak i do ogólnej pracy podczas zajęć.

Zobacz cały artykuł…
 
Myśliwi w naszej szkole
Wpisał: Ewa Matusewicz-Bąk   
22.12.2017
1smaaa.jpg8 grudnia do naszej szkoły zawitali mili goście ze swoimi czworonogami. Panowie Zdzisław Orfin, Zbigniew Ziętarski oraz Henryk Dębski z koła Łowieckiego „KNIEJA", przeprowadzili pogadankę nt. właściwej opieki nad zwierzętami w porze zimowej. Poruszyli między innymi kwestie takie jak dokarmianie zwierząt oraz ocieplanie przydomowych bud dla psów, apelowali również by nie wypuszczać psów nocą na pola.
Zobacz cały artykuł…
 
WIGILIA PRZEDSZKOLNA
Wpisał: Dorota Jurkiewicz i Ilona Plewa   
22.12.2017
dzieci_12_wigilia_oplatek_2018.jpgŚwięta Bożego Narodzenia to czas najpiękniejszy i niepowtarzalny, czas kiedy składamy sobie życzenia, śpiewamy kolędy i wręczamy prezenty bliskim.  Zwyczaje bożonarodzeniowe w Polsce są bardzo ważne. Tradycje świąteczne i wigilijne są pielęgnowane i przekazywane z pokolenia na pokolenie. Dzieci w wieku przedszkolnym są bardzo chłonne i przyjmują do serduszek wszystko to, co my dorośli chcemy im ofiarować. Dlatego tak bardzo ważne jest, aby od najmłodszych lat uczyć dzieci poszanowania tradycji.
Zobacz cały artykuł…
 
Harmonogram nieodpłatnych porad prawnych dla mieszkańców w 2018 roku
Wpisał: Monika Kozińska   
22.12.2017

porady_prawne_000_04_01_16.jpgOd 2016 roku, na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r., w całym kraju funkcjonuje system nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej. System ma zagwarantować darmowy dostęp do profesjonalnej usługi prawnej na poziomie lokalnym poprzez zniesienie bariery finansowej.

Zobacz cały artykuł…
 
Z urodzinowo- świątecznymi życzeniami
Wpisał: Karolina Kowalska   
20.12.2017
zwizyta2_201217_00.jpgW przedświątecznym okresie nie zapominamy o naszych jubilatach. W dniu 20 grudnia Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski wraz z kierownikiem MGOPS Zytą Szymańską udał się ze świąteczno- urodzinową wizytą do 91-latki. Chociaż wieku kobiety nie wypada podkreślać to pani Pelagia Branicka zasługuje na to jak najbardziej. Uśmiechnięta i pełna wigoru przywitała gości wspólnie z dwoma synami, córką i zięciem.
Zobacz cały artykuł…
 
Ze świątecznymi życzeniami i z dobrym słowem
Wpisał: Karolina Kowalska   
20.12.2017

zwizyta1_201217_00.jpgW gminie Kowalewo Pomorskie od 20 lat istnieje tradycja spotykania się w wigilijny poranek z osobami samotnymi. W dniu 24 grudnia w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury spotykają się podopieczni MGOPS-u i władze samorządowe. Niestety nie wszystkim podopiecznym stan zdrowia pozwala na przybycie na to wyjątkowe spotkanie. Właśnie Ci są odwiedzani w domach. W tym roku, w dniach 14-21 grudnia odwiedzono 23 podopiecznych z terenu całej gminy.

Zobacz cały artykuł…
 
Math cafe- matematyczne miejsce w SP Wielkie Rychnowo
Wpisał: Agnieszka Szymczak   
20.12.2017

Osmall_5_rychnowo_gry_zabway_small.jpgd września do grudnia w naszej szkole matematyka jest królową nauk, dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce w szkole (na wzór kawiarenki szkockiej), w której uczniowie oraz rodzice mogą zagłębiać się jej w tajniki. A wszystko to działo się za sprawą dotacji (5000 zł), którą otrzymaliśmy z fundacji mBanku, na realizację projektu grantowego pt. Math cafe matematyczne miejsce". W październiku nastąpiło uroczyste otwarcie miejsca spotkań w czasie przerw oraz po lekcjach.

Zobacz cały artykuł…
 
Serca wielkie macie, piąty rok już dla nas gracie
Wpisał: Wychowankowie Świetlicy Socjoterapeutycznej   
20.12.2017

best_gramy_12_20_2017.jpg„Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli..."

Zobacz cały artykuł…
 
Zagrali z sercem po raz piąty
Wpisał: Zyta Szymańska   
20.12.2017

z_sercem_small_pilak_2018.jpgW dniu 16 grudnia br.  na hali kowalewskiego gimnazjum rozegrano piąty Turniej Charytatywny „Gramy z sercem", który przyniósł wiele emocji sportowych i duchowych.

Zobacz cały artykuł…
 
Najpiękniejsze bombki i szopki wybrane! - rozstrzygnięcie Bożonarodzeniowego Konkursu 2017
Wpisał: Organizatorzy   
19.12.2017

Tweiczor_5555_sweita_mgok_2018.jpgradycyjnie na krótko przed Świętami 17 grudnia w Domu Kultury w Kowalewie Pomorskim odbył się Wieczór Świąteczny pod patronatem Burmistrza Miasta Kowalewa Pomorskiego. Uroczystość jest wspaniałą okazją do odetchnięcia od gorączki świątecznych przygotowań, a także do wzbudzenia głębszych refleksji.

Zobacz cały artykuł…
 
Obowiązki właścicieli nieruchomości w czasie zimy
Wpisał: Renata Siwiec   
19.12.2017

obowiazkiwlascicieli00_191217.jpgW związku ze zbliżającą się zimą przypominamy, że ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w  gminach z dnia 13 września 1996 roku (tj. Dz. U. z 2017 r., poz. 1289) oraz regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie miasta i gminy Kowalewo Pomorskie, przyjęty uchwałą nr XV/119/16 Rady Miejskiej w Kowalewie Pomorskim z dnia 29 czerwca 2016  roku, nakładają szereg obowiązków na właścicieli nieruchomości w zakresie utrzymania czystości i porządku w czasie zimy.

Zobacz cały artykuł…
 
Uczestniczyliśmy w programie ,,Klub 2017
Wpisał: Jolanta Zarembska   
19.12.2017
Uss_tustystyka_sport_2018.jpgczniowski Klub Sportowy  ,,Orlik " uczestniczył w programie ,,Klub" 2017  ogłoszonym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.  
Zobacz cały artykuł…
 
BIZNESWOMAN TO TY!
Wpisał: Agnieszka Szewczyk   
18.12.2017

Wszystkie informacje na stronie: www.bizneswoman.kompass-consulting.pl

Zobacz cały artykuł…
 
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Wpisał: Agnieszka Szewczyk   
18.12.2017
small_wsparcie_rolnicze.jpg
Zobacz cały artykuł…
 
Akcja Szlachetna Paczka w przedszkolu
Wpisał: Katarzyna Kamińska   
18.12.2017

5_paczka_przedszkole.jpg„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to,
kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

Jan Paweł II

Zobacz cały artykuł…
 
Kolarze podsumowali sezon
Wpisał: Karolina Kowalska   
18.12.2017

kolarzepodsumowali_191217_000.jpgKolarze z Kowalewa Pomorskiego należą do klubu UKS Sokół Wielkie Rychnowo, a kiedy ich umiejętności i wiek pozwalają przechodzą do toruńskiego klubu TKKF Pacyfik. W dniu 14 grudnia w siedzibie generalnego sponsora - firmy Cereal Partners Poland Toruń-Pacific zorganizowano wigilijne spotkanie kolarzy oraz podsumowano 24 rok współpracy i wsparcia ze strony Pacyfiku dla kolarzy.

Zobacz cały artykuł…
 
Oddaliśmy hołd w ostatniej drodze duchownego
Wpisał: Karolina Kowalska   
18.12.2017

oddalismychold_181217_00.jpgLiczne delegacje z gminy Kowalewo Pomorskie uczestniczyły w uroczystości pogrzebowej śp. ks. Tadeusza Drewek, która miała miejsce 15 grudnia w Tucholi.

Wśród nich był m.in. Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski z małżonką, Przewodniczący Rady i sołtys Pruskiej Łąki Jerzy Orłowski, radny i sołtys Wielkiej Łąki Tomasz Matusewicz, dyrektor szkoły podstawowej w Wielkiej Łące Danuta Drożdża, prezes UKS Sokół Marian Krych, nauczyciele i katecheci z Wielkiej Łąki jak i z Wielkiego Rychnowa.
Zobacz cały artykuł…
 
200 lat pani Janino
Wpisał: Karolina Kowalska   
18.12.2017
200latpjanino_191217_000.jpgBurmistrz Miasta Andrzej Grabowski w dniu 15 grudnia br. złożył kolejną wizytę urodzinową. Tradycją kowalewskiego samorządu jest składanie życzeń osobom, które ukończyły 90 lat. W naszej gminie mieszka ponad 60 osób, które co roku otrzymują gratulacje i kwiaty. Dzisiejsza wizyta była jednak wyjątkowa. Jubilatka to druga z najstarszych mieszkanek naszej gminy. Pani Janina Sroka obchodziła swoje 100 urodziny.
Zobacz cały artykuł…
 
Wyniki konkursu pt. Planszówki dla małych i dużych
Wpisał: Dorota Jurkiewicz, Katarzyna Klugier   
13.12.2017
plansza_small.jpgDzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców cechuje olbrzymi potencjał twórczy. W Przedszkolu Publicznym w Kowalewie Pomorskim była ku temu niecodzienna okazja, aby zaprezentować swoje umiejętności. Nauczycielki: mgr Katarzyna Klugier i mgr Dorota Jurkiewicz po raz pierwszy zorganizowały gminny konkurs „Planszówki dla małych i dużych", polegający na wymyśleniu i stworzeniu autorskiej, rodzinnej gry planszowej. 
Zobacz cały artykuł…
 
Tak, pomagamy
Wpisał: s. Ewelina Sprada   
12.12.2017
takpomagam_121217_00.jpg8 i 9 grudnia 2017 r. Szkolne Koło Caritas działające przy Gimnazjum i Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim- włączając się w ogólnopolską akcję „Tak, pomagam" - zorganizowało zbiórkę żywności w sklepie Biedronka.

Dzięki życzliwości ludzi dobrej woli, którzy robiąc zakupy - potrafili się nimi podzielić z najuboższymi - udało się zebrać 332 kg trwałej żywności.

Zobacz cały artykuł…
 
Szlachetna Paczka
Wpisał: Publiczne Gimnazjum   
11.12.2017

Jf791hnso_400x400.jpguż po raz szósty  nasze gimnazjum wzięło udział w ogólnopolskiej akcji  charytatywnej „Szlachetna Paczka". Jest to projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej realizowany przez Stowarzyszenie Wiosna.

Zobacz cały artykuł…
 
W atmosferze Świąt Bożego Narodzenia
Wpisał: Karolina Kowalska   
11.12.2017

wigiliawtz_201217_00.jpgOd połowy grudnia do połowy stycznia osoby zaprzyjaźnione spotykają się przy świątecznym  stole, aby złożyć sobie życzenia, podzielić się opłatkiem, zaśpiewać kilka kolęd, a nawet wymienić się upominkami. Spotkania świąteczno- noworoczne bardzo mocno wpisały się w polską tradycję Świąt Bożego Narodzenia, a że Kowalewiacy bardzo poważnie traktują tradycje, dlatego i u nas zaplanowano wiele tego typu spotkań, o których będziemy Państwa na bieżąco informować.  

Zobacz cały artykuł…
 
Nowy samochód OSP oficjalnie jest już nasz
Wpisał: Karolina Kowalska   
11.12.2017

nowysamochodoficjalnie_111217_000.jpgW dniu 9 grudnia br. nastąpiło oficjalne przekazanie na wyposażenie jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w województwie sześciu średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych, zakupionych dzięki wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego i z samorządów. Wśród nich był pojazd OSP Kowalewo Pomorskie.

Zobacz cały artykuł…
 
Mikołaj u grzecznych dzieci w Piątkowie
Wpisał: Karolina Kowalska   
11.12.2017

mikolajugrzecznychdzieci_111217_00.jpgW miniony weekend (10.12) korzystając z opadów śniegu zawitał do Piątkowa Św. Mikołaj. Razem z dziećmi i sołtysem Maryleną Lewandowską Św. Mikołaja witał również Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski. Dzięki wsparciu i zaangażowaniu sołtysa, rady sołeckiej i rodziców paczki były bogate i wywoływały uśmiech na twarzach dzieci. Tradycyjnie dzieci zapewniały, że były grzeczne, dobrze się uczyły i słuchały rodziców. Prezenty otrzymało 30 młodych mieszkańców Piątkowa.

Zobacz cały artykuł…
 
Doceniono naszego sołtysa
Wpisał: Karolina Kowalska   
11.12.2017

doceniono_naszego_soltysa_111217_000.jpgW dniu 8 grudnia w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy Wicewojewoda Kujawsko- Pomorski p. Józef Ramlau wręczył 34 odznaczenia państwowe w tym 4 Srebrne Krzyże Zasługi. Wśród wyróżnionych Srebrnym Krzyżem był p. Ryszard Lipiński- sołtys wsi Mlewo. 

Powyższe odznaczenie zostało przyznane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę na wniosek Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie Andrzeja Grabowskiego.

Zobacz cały artykuł…
 
ZAGRAJMY W PING PONGA
Wpisał: Edyta Jasińska   
08.12.2017

turniej_pingpong_081217_000.jpgStrażacki Tenis Stołowy 2017 w Kowalewie Pomorskim

W ramach cyklu Turniejów Tenisa Stołowego dzieci i młodzieży w dniu 2 grudnia 2017 r. na Hali Publicznego Gimnazjum w Kowalewie Pomorskim odbył się „STRAŻACKI TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO". Organizatorem turnieju był Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej województwa kujawsko-pomorskiego oraz samorząd gminy Kowalewo Pomorskie.

Zobacz cały artykuł…
 
Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi wg stanu na dzień 30.11.2017r.
Wpisał: Beata Lewandowska   
08.12.2017
  • herb_000_30_03_15.jpgŚciągalność - miasto Kowalewo Pomorskie - 98,29 %
  • Ściągalność wieś (ogółem) - 98,19 %

Sołectwa z największą ściągalnością opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi:

  • Elzanowo - 99,94 %
  • Frydrychowo - 99,88 %
  • Zapluskowęsy - 99,21 %
Zobacz cały artykuł…
 
Podziękowania
Wpisał: Bernadeta, Przemysław, Ewelina, Mateusz, Patryk Lewandowscy   
08.12.2017

Prawdziwą miarą człowieczeństwa nie jest ani inteligencja, ani to, jak wysoką pozycję potrafi człowiek osiągnąć na tym szalonym świecie. Nie, prawdziwą miarą człowieczeństwa jest to, jak szybko potrafi on reagować na potrzeby innych i jak wiele daje z siebie.             Anthony Peake 

Przytoczony cytat doskonale opisuje życiowe wartości, jakie wyznawał mój mąż i  nasz tatuś.
Zobacz cały artykuł…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 211 - 240 z 2976
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!