Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 18.10.2021
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Modernizacja dróg gminnych trwa
Wpisał: Karolina Kowalska   
17.11.2017

modernizacjadroggminnych_171117_00.jpgPomimo zmiennej, listopadowej pogody w gminie Kowalewo Pomorskie wykonawcy nie zeszli z inwestycji. Obecnie trwa modernizacja trzech odcinków dróg gminnych.

Firma Zakład Drogowo- Budowlany z Rogowa pracuje na 2,3km. odcinku drogi we wsi Frydrychowo, zlokalizowanej wokoło podstrefy ekonomicznej. Koszt zadania to ok. 1,4mln.zł. Droga ta ujęta jest w uchwale dróg do modernizacji na drugiej pozycji.

Zobacz cały artykuł…
 
O przyszłości posterunku policji i o obwodnicy
Wpisał: Karolina Kowalska   
17.11.2017
oprzyszlposterunku_171117_00.jpgW dniu 16 listopada br. Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski spotkał się z zastępcą komendanta wojewódzkiego policji insp. Marcinem Woźniakiem, komendantem powiatowym policji insp. Dariuszem Borowcem i starostą golubskim Andrzejem Okrucińskim. Głównym tematem spotkania były dalsze losy posterunku policji w Kowalewie Pomorskim, a dokładniej obiektu, w którym się on znajduje.
Zobacz cały artykuł…
 
Wycinka drzew w Wielkim Rychnowie
Wpisał: Paulina Wiśniewska   
16.11.2017

herb_000_30_03_15.jpgW nawiązaniu do licznych wpisów na forum Gazety Pomorskiej, dotyczących wycinki drzew przy drodze gminnej w Wielkim Rychnowie, w imieniu Burmistrza Miasta dziękujemy za zainteresowanie i troskę o przydrożną przyrodę. Informujemy, że drzewa przeznaczone do wycinki zostały wskazane w związku z przebudową części drogi gminnej Borówno - Wielkie Rychnowo na podstawie projektu zagospodarowania terenu.

Zobacz cały artykuł…
 
W Strefie Ekonomicznej o obwodnicy
Wpisał: Karolina Kowalska   
16.11.2017

wstrefieoobwodnicy_161117_00.jpgOtwarcie w dniu 15 listopada br. w Toruniu biura Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej było kolejną okazją do poruszenia przez Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego tematu konieczności budowy obwodnicy miasta. Spotkanie miało na celu przybliżenie zasad projektu rządowego „Strefa w każdej gminie".

W rozmowie z prezesem PSSE p. Pawłem Lulewiczem i dyrektorem toruńskiego biura włodarz Kowalewa mówił nie tylko o pozytywnych aspektach powstania w gminie podstrefy ekonomicznej.

Zobacz cały artykuł…
 
Prośba o nieparkowanie samochodów
Wpisał: Barbara Niewidział Dyrektor M-GOK   
16.11.2017

111.jpgZwracam się po raz kolejny do całej społeczności naszej gminy z uprzejmą prośbą o nie parkowanie samochodów  osobowych na drodze pożarowej przy wjeździe do  Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie Pomorskim. Zgodnie z obowiązującymi przepisami drogę pożarową oznaczono w trosce o bezpieczeństwo osób przebywających zarówno w budynku M-GOK jak również wokół niego.

Zobacz cały artykuł…
 
Apel do pieszych o ostrożność !!!
Wpisał: Małgorzata Wegner   
16.11.2017

apeldopieszych_01_161117.jpgOkres jesienno - zimowy wiąże się przede wszystkim ze specyficznymi warunkami atmosferycznymi powodującymi brak kontrastu pomiędzy pieszym a otoczeniem. W tych warunkach niezbędne jest zachowanie przez uczestników ruchu drogowego podwyższonej ostrożności, zwłaszcza w miejscach niedostatecznie oświetlonych. Bezpieczeństwo pieszych, podobnie jak i rowerzystów, jest w dużej mierze uzależnione od tego, czy są dobrze widoczni dla kierujących pojazdami.

Zobacz cały artykuł…
 
KOLEJNY SUKCES UCZENNIC SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. MARII KONOPNICKIEJ W WOJ.KONKURSIE PLASTYCZNYM!
Wpisał: Mariola Orzechowska   
15.11.2017
kolejnysykces_00_151117.jpgAntosia Miś, Karolina Putz i Martyna Boniecka zostały uhonorowane dyplomami i nagrodami w XII edycji WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO organizowanego przez Zespół Szkół w Łubiance. 08 listopada br. w Zamku Bierzgłowskim miało miejsce uroczyste podsumowanie konkursu, na którym wręczono nagrody zwycięzcom.
Zobacz cały artykuł…
 
Kalendarz z dziełami młodych Kowalewiaków
Wpisał: Karolina Kowalska   
15.11.2017

kalendarz_z_dzielami_000_151117.jpgLokalna Grupa Działania Dolina Drwęcy wydała kalendarz na rok 2018 z pracami konkursowymi „Moja mała ojczyzna po rewitalizacji" ogłoszonego przez to Stowarzyszenie. Na dwanaście prac czterech autorami są Kowalewiacy.

Tematem prac dzieci biorących udział w konkursie był pomysły na zmiany, które powinny zajść w ich najbliższym otoczeniu, dzięki wykorzystaniu środków Unii Europejskiej.
Zobacz cały artykuł…
 
Kowalewo Pomorskie na 5 miejscu wśród gmin miejsko - wiejskich naszego województwa
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.11.2017

rankingzrownrozw_000_131117.jpgSerwis Samorządowy opublikował ranking Politechniki Warszawskiej pt. „Jednostki Samorządu Terytorialnego Zrównoważonego Rozwoju" obejmujący 2478 samorządów z całego kraju. 

Zobacz cały artykuł…
 
Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi wg stanu na dzień 31.10.2017r.
Wpisał: Beata Lewandowska   
13.11.2017
  • herb_000_30_03_15.jpgŚciągalność - miasto Kowalewo Pomorskie - 98,49 %
  • Ściągalność wieś (ogółem) - 98,10 %

Sołectwa z największą ściągalnością opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi:

  • Elzanowo - 100,05 %
  • Frydrychowo - 99,85 %
  • Wielkie Rychnowo - 99,31 %
Zobacz cały artykuł…
 
Świętowaliśmy 99 rocznicę odzyskania niepodległości
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.11.2017

swietowalismy_odzyskanie_niepodlegl_111117_000.jpgW dniu 11 listopada br. Kowalewiacy oddali hołd poległym w walce o powrót Polski po 123 latach na mapy Europy. Obchody 99 rocznicy odzyskania niepodległości zainaugurowała Msza święta w intencji miasta, gminy i ojczyzny koncelebrowana przez ks. Marka Wysockiego i ks. Leszka Kopczyńskiego. W swoim kazaniu ks. Marek wzruszająco mówił o wolności na przestrzeni minionego wieku, o osobach, które za tę wolność oddały swoje życie. Kościół wypełniony po brzegi wiernymi ze wzruszeniem wsłuchiwał się w te słowa.

Zobacz cały artykuł…
 
Uczniowie pierwsza klasa
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.11.2017
uczniowie_1_klasa_101117_000.jpgPierwszoklasiści szkoły podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim w dniu 10 listopada br. stali się pełnoprawnymi uczniami tej placówki. Zanim jednak złożyli ślubowanie, a dyrektor Benedykt Mroziński wielkim ołówkiem mianował ich na uczniów musieli pokazać czego już nauczyli się w szkole. Każda z dwóch klas I śpiewała i deklamowała wiersze.
Zobacz cały artykuł…
 
Nagrodzono najlepszych za miniony rok szkolny
Wpisał: Karolina Kowalska   
10.11.2017
nagrodzono_najlepszych_101117_000.jpgW dniu 9 listopada br. w gminie Kowalewo Pomorskie podsumowano XXI edycję Długofalowego Programu Rozwoju Oświaty, dzięki któremu jednorazowe stypendia otrzymują uczniowie placówek oświatowych, dla których samorząd gminy jest organem prowadzącym + szkoła stowarzyszeniowa TRIO. Uczniowie ci muszą być laureatami najwyższych miejsc (I, II, III) wojewódzkich bądź gminnych konkursów przedmiotowych. Nagroda ta jest dużym wyróżnieniem dla uczniów jak i ich nauczycieli.
Zobacz cały artykuł…
 
VI Regionalny Festiwal Piosenki Ekologicznej i Turystycznej im. Krystyny Bilskiej
Wpisał: Grażyna Majewska   
09.11.2017

Vkolysz_ziemio_small.jpgI Regionalny Festiwal Piosenki Ekologicznej i Turystycznej im. Krystyny Bilskiej odbył się 4 listopada 2017r. w Szkole Podstawowej Kowalewo Pomorskie. Na wstępie obejrzeliśmy krótką prezentację i oddaliśmy cześć pomysłodawczyni Krystynie Bilskiej, która była całym sercem zaangażowana w organizację tego festiwalu.

Zobacz cały artykuł…
 
Uroczyste pasowanie na przedszkolaka
Wpisał: Katarzyna Klugier - nauczyciel przedszkola   
08.11.2017

D6_small.jpgzień 27 października 2017 roku zapisał się w przedszkolnym kalendarzu szczególnie - w piątkowe popołudnie odbyła się niecodzienna uroczystość. Tego właśnie dnia do grona przedszkolaków dołączyło 63 dzieci.

Zobacz cały artykuł…
 
Oświadczenie zamiast zaświadczenia
Wpisał: Joanna Krasicka - MGOPS Kowalewo Pom.   
08.11.2017

herb_000_30_03_15.jpgOd 1 lipca 2011r. obowiązuje ustawa z 25 marca 2011r. o ograniczeniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców (Dz. U z 2011r. Nr 106, poz. 622). Sensem tej ustawy jest ułatwienie wykonywania przez obywatela czynności w postępowaniu administracyjnym i innych. Obowiązujące przepisy prawne sprowadza się to do tego, że obywatele jak i przedsiębiorcy mogą złożyć oświadczenie zamiast udowadniać pewien fakt dokumentami czy innymi zaświadczeniami.

Zobacz cały artykuł…
 
Samorząd w samorządzie
Wpisał: Karolina Kowalska   
08.11.2017
samorzadwsamorzadzie_081117_00.jpgPrzedstawiciele władzy czyli samorząd uczniowski ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim w dniu 7 listopada br. spotkał się z przedstawicielem samorządu gminy czyli Burmistrzem Andrzejem Grabowskim. Samorząd tworzą: Przewodniczący Jakub Witkowski, wicepremier Karolina Małkiewicz, rzecznik  Michał Zacharek, sekretarze- Piotr Orzechowski i Jakub Wiśniewski. Tego typu spotkania to już tradycja. Co roku nowo wybrany samorząd spotyka się z organem prowadzącym szkoły.
Zobacz cały artykuł…
 
Wernisaż wystawy "Natura Wokół Nas"
Wpisał: Barbara Niewidział Dyrektor M-GOK   
06.11.2017

wystawa_sztuka_natury_061117_00.jpgW Miejsko -Gminnym Ośrodku Kultury im. Władysława Stanisława Reymonta w Kowalewie Pomorskim w dniu 3 listopada 2017 roku odbył się wernisaż wystawy prezentującej wyróżnione i nagrodzone prace w konkursie fotograficznym „Natura Wokół Nas" zorganizowanym przez Muzeum Przyrodnicze Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UMK w Toruniu w ramach VII Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej „Sztuka Natury".

Zobacz cały artykuł…
 
Polowali w święto swojego patrona
Wpisał: Karolina Kowalska   
06.11.2017
polowaliw_swietoswojegopatrona_061117_00.jpgTradycyjnie, w imieniny swojego patrona Św. Huberta (3 listopada), członkowie kowalewskiego koła łowieckiego Knieja zorganizowali łowy. Od rana czternastu   myśliwych polowało w przynależnym im okręgu (3tys.ha w gm. Kowalewo Pom.). Dzięki pięknej pogodzie, zaangażowaniu 3 psów myśliwskich i przychylności Św. Huberta, na hasło „pióro na rozkładzie" ułożono upolowane 17 bażantów na zielonym igliwiu, a myśliwi ściągając nakrycia z głów oddali im hołd.
Zobacz cały artykuł…
 
Ćwiczenia strażaków w Firmie MAR-MOT Sp. z o.o.
Wpisał: Edyta Jasińska   
03.11.2017

small_cweiczenia_marmot.jpgZa pośrednictwem Urzędu Miejskiego w Kowalewie Pomorskim firma MAR-MOT Sp. z o.o.  składa podziękowania dla  jednostek uczestniczących w ćwiczeniach  na terenie firmy w m. Kowalewo Pom. ul. Podborek w dniu 18 października 2017r.

Zobacz cały artykuł…
 
Szybciej zobaczą pieszego
Wpisał: Karolina Kowalska   
03.11.2017

szybciejzobacza_00_031117.jpgNa przejściu dla pieszych w Wielkiej Łące pojawił się aktywny znak informacyjny D-6. Informuje on kierowców o zbliżaniu się do przejścia dla pieszych.

Przejście w tym miejscu przez drogę nr 15 jest bardzo potrzebne, gdyż jest to droga do kościoła, na cmentarz, a przede wszystkim do szkoły. Zlokalizowane jest ono przy skrzyżowaniu drogi krajowej z powiatową. Pomimo dobrej widoczności, lewoskrętów i ograniczenia prędkości do 50km/h samorząd od dawna zabiegał u zarządcy drogi krajowej o jego ustawienie. 
Zobacz cały artykuł…
 
Podziękowania za zgłoszenia
Wpisał: Karolina Kowalska   
31.10.2017

Serdecznie dziękuje mieszkańcom za zareagowanie na nasz apel o bieżące zgłaszanie konieczności opróżnienia pojemników PCK. Na terenach należących do samorządu znajduje się 6 kontenerów na odzież, których właścicielem jest Polski Czerwony Krzyż w Bydgoszczy. Są one zlokalizowane na ul. 1 Maja, ul. 1 Stycznia, ul. Działkowej, ul. Ogrodowej, ul. Klonowej, ul. Drzymały.

Zobacz cały artykuł…
 
Zmiana trybu funkcjonowania oświetlenia solarnego
Wpisał: Małgorzata Wegner   
31.10.2017

zmianatrybuoswietlenia_31017.jpgInformujemy, że w związku ze skracaniem się dnia i małą ilością światła słonecznego, z dniem 1 listopada br. wprowadza się zmiany w funkcjonowaniu oświetlenia solarnego. 

System oświetlenia przy ciągach pieszo-jezdnych powinien funkcjonować w następujący sposób: wszystkie lampy powinny zapalać się o zmroku, przy czym lampy parzyste powinny palić się do godz. 23:00, lampy nieparzyste powinny wyłączać się po ok. dwóch godzinach świecenia od zmierzchu i ponownie zapalać się ok. godz. 5:00 i palić się do świtu.

Zobacz cały artykuł…
 
Administracja wojskowa świętuje 5 jubileusz
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.10.2017

admwojskswietuje_231017_000.jpgW dniu 27 października br. Burmistrz Miasta uczestniczył w obchodach wojewódzkich święta Terenowych Organów Administracji Wojskowej. W tym roku przypada jubileusz 99-lecia działalności wspomnianych organów.

Na sali oprócz mundurowców nie brakowało samorządowców wszystkich szczebli, przedstawiciela rządu, duchowieństwa, szkół wojskowych i innych służb mundurowych m.in. policji.

Zobacz cały artykuł…
 
Dzień Seniora w Mlewie
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.10.2017

dzienseniorawmlewie_301017_000.jpgW dniu 29 października br. w świetlicy wiejskiej w Mlewie sołtys Ryszard Lipiński oraz Rada Sołecka zaprosiła najstarszych mieszkańców tej wsi, oraz  gości z sąsiedniego Nowego Dworu i Kiełbasina na Dzień Seniora. Sołtys życzył swoim mieszkańcom wielu sił witalnych i zachęcał do korzystania z bogatej oferty imprez sołeckich.

Zobacz cały artykuł…
 
Apel do społeczeństwa
Wpisał: Joanna Krasicka - MGOPS   
27.10.2017

apeldospol_00271017.jpgOd kilku lat Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kowalewie Pomorskim współpracuje z Toruńskim Bankiem Żywnościowo-Rzeczowym, który przekazuje żywność bezpośrednio do osób potrzebujących.

Pomoc w ramach POPŻ kierowana jest do tych osób i rodzin, które z powodu niskich dochodów nie mogą zapewnić sobie/rodzinie odpowiednich produktów żywnościowych (posiłków)

Zobacz cały artykuł…
 
Konkurs dla młodych naukowców
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
27.10.2017

explory_00271017.jpgKujawsko-Pomorska Agencja Innowacji w Toruniu zaprasza do konkursu naukowego E(x)plory organizowanego przez Fundację Zaawansowanych Technologii w Warszawie. Konkurs wspierany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Konkurs naukowy E(x)plory to konkurs dla młodych naukowców, który odkrywa talenty spośród młodzieży w wieku 13-20 lat z całej Polski.

Zobacz cały artykuł…
 
Apel do mieszkańców
Wpisał: Wiesław Chmielewicz   
25.10.2017

gruz_00251017.jpgInformujemy, iż istnieje możliwość nieodpłatnego przekazywania do: ZGKiM Sp. z o.o.,  ul. Brodnicka 1, 87-410 Kowalewo Pomorskie materiału rozbiórkowego w postaci gruzu betonowego lub ceglanego.

W/w materiał można dowozić: od poniedziałku do piątku w godzinach od 09:00 do 15:00 oraz w I sobotę miesiąca w godzinach od 09:00 do 14:00.
 
Kondolencje
Wpisał: Karolina Kowalska   
25.10.2017
kondolencje_001_251017.jpg
 
POJEMNIKI DO ZBIORKI ODZIEŻY NA TERENIE GMINY
Wpisał: Brygida Sławińska-Śliwa   
24.10.2017

pojemnikipck_00_241017.jpgGmina Kowalewo Pomorskie w miesiącu kwietniu 2016 r. zawarła umowę użyczenia z Kujawsko-Pomorskim Oddziałem Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Bydgoszczy - na ustawienie w n/w lokalizacjach pojemników do zbiórki odzieży tj.:

ul. 1 Maja, ul. 1 Stycznia, ul. Działkowej, ul. Ogrodowej, ul. Klonowej, ul. Drzymały.
Zobacz cały artykuł…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 271 - 300 z 2976
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!