Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 19.06.2021
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

INFORMACJA DOT. PRZEPROWADZONYCH BADAŃ SŁUCHU
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
10.03.2014

badanie_sluchu_000_10_03_14.jpgW dniu 5 marca br. w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury im. Wł.S. Reymonta w Kowalewie Pomorskim odbyły się badania słuchu, które przeprowadziła Firma APH-MED Centrum Badania Słuchu z Warszawy. Badaniami zostali objęci mieszkańcy gminy Kowalewo Pomorskie powyżej 50 - go roku życia oraz osoby z upośledzeniem słuchu. Na zaproszenie odpowiedziało 21 osób.

 

Zobacz cały artykuł…
 
PROGRAM WYRÓWNYWANIA RÓŻNIC MIĘDZY REGIONAMI II
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
06.03.2014

W związku z otrzymanym pismem z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko - Pomorskiego uprzejmie informuję, iż PFRON ogłosił nabór wniosków na realizację projektów w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami II" w roku 2014. W ramach Programu można aplikować o środki PFRON w różnych obszarach.

Szczegóły dotyczące Programu dostępne są na stronie PFRON (www.pfron.org.pl) oraz na stronie internetowej Województwa Kujawsko - Pomorskiego (www.kujawsko-pomorskie.pl), zakładka Niepełnosprawni. Zachęcam do zapoznania się z przedstawionymi projektami.

 
"NOWY ZAWÓD - NOWA SZANSA" - nowy nabór
Wpisał: Agnieszka Grzelak   
06.03.2014
loga_projekt_06_03_2014.jpg
Zobacz cały artykuł…
 
Pamiątkowa ścianka naszych pupili
Wpisał: Karolina Kowalska   
06.03.2014

small.jpgOd niedawna w budynku ZGKiM można podziwiać pamiątkową ściankę poświęconą psiakom, które zostały zaadoptowane przez cztery lokalne zakłady pracy. W ten sposób instytucje, obejmujące swoim patronatem fiansowym bezdomne zwierzęta, chcą uwiecznić wizerunki pupili, wziętych pod opiekę. Fotografie przedstawiają 4 pieski, a mianowicie Miziaka, Przylepę, Komunalnika oraz MOPSika. Warto wskazać, iż Miziak, Komunalnik oraz Przylepa są kolejnymi pupilkami lokalnych zakładów pracy. Pierwsi podopieczni Urzędu Miejskiego, ZGKiM oraz MGOK szybko znalazły rodzinny dom.

Zobacz cały artykuł…
 
Informacja dot. funkcjonowania PSZOK-u
Wpisał: Beata Nowodworska   
06.03.2014

pszok_001_05_03_14.jpgInformujemy, iż zgodnie z uchwałą Nr XV/147/12 Rady Miejskiej w Kowalewie Pomorskim z dnia 23 listopada 2012 r. w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów w Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o. o przy ul. Brodnickiej 1 znajduje się punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.

Zobacz cały artykuł…
 
Toruń stolicą światowego biznesu
Wpisał: Karolina Kowalska   
04.03.2014

small.jpgTłumy słuchaczy uczestniczyły w sesji inaugurującej XXI Forum Gospodarcze w dniu 3 marca br. Goście z całego świata dyskutowali o pozycji naszego kraju na tle Europy, globalnej sytuacji ekonomicznej i o ostatnich wydarzeniach za wschodnią granicą.

Zobacz cały artykuł…
 
X URODZINY GIMNAZJUM
Wpisał: Renata Faluta-Kaszubowska- Dyrektor Publicznego Gimnazjum   
04.03.2014
small.jpg28 lutego 2014 r., odbyła się uroczystość 10-lecia Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim. W tym roku szkolnym to najważniejsze  nasze święto.

Zobacz cały artykuł…
 
Rozgrzewka przed rundą
Wpisał: Karolina Kowalska   
03.03.2014
small.jpgZwycięstwem 2:1 zakończył się ostatni mecz sparingowy piłkarzy Promień Kowalewo Pomorskie z Rol-Ko Konojady. Spotkanie miało miejsce 1 marca br.
Zobacz cały artykuł…
 
Pamiętaliśmy o żołnierzach wyklętych
Wpisał: Karolina Kowalska   
03.03.2014
small_kowalewo_2014.jpgNarodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny.

 

śp. Lech Kaczyński
Prezydent RP

Zobacz cały artykuł…
 
Bal z przesłaniem w tle
Wpisał: Karolina Kowalska   
03.03.2014

small.jpgJuż po raz XIX, tym razem 1 marca br. odbył się coroczny bal Grupy CZAS. Jest to organizacja działająca od 20 lat w gminie Kowalewo Pomorskie i skupiająca osoby walczące z uzależnieniem alkoholowym. Organizatorzy: p. Mirosław Kowalski i p. Grażyna Róg Idzikowska zaprosili członków z organizacji działających w Brodnicy, Wąbrzeźnie, Świeciu, Grudziądzu, Toruniu, Gdańsku, Warszawie, Tucholi, Chojnicach oraz w Kowalewie. Zainteresowanie przeszło ich oczekiwanie. Przybyło 150 osób. To prawie 30% więcej niż w roku ubiegłym.

Zobacz cały artykuł…
 
Waloryzacja emerytur i rent rolnych od 1 marca 2014 r.
Wpisał: Agnieszka Malińska   
28.02.2014

Od 1 marca 2014 r. kwoty świadczeń emerytalno-rentowych przysługujących do 28 lutego 2014 r. podlegają waloryzacji wskaźnikiem waloryzacyjnym wynikającym z ustawy z 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz. U. z 2013 r. poz. 1440 z późn. zm.) wynoszącym 101,6%.

Zobacz cały artykuł…
 
ZIT - do pojednania daleko
Wpisał: Karolina Kowalska   
28.02.2014
small.jpgW dniu 27 lutego br., tym razem Marszałek Piotr Całbecki zaproponował inną formę kompromisu w temacie ZIT (Zintegrowane Inwestycje Terytorialne). Zaprosił  przedstawicieli miast i gmin, które miałyby być członkami ZIT-u. Dyskusja była bardzo gorąca. Pojawiły się na niej kolejne propozycje. Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy, stwierdził, że w obecnej sytuacji najkorzystniejsze byłoby powołanie dwóch ZIT-ów ściśle ze sobą współpracujących.
Zobacz cały artykuł…
 
86 lat działalności na rzecz rozwoju wsi
Wpisał: Karolina Kowalska   
28.02.2014
small.jpgCzłonkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Kowalewie Pomorskim właśnie obchodzą 86 urodziny wspólnego działania. W dniu 26 lutego br. był tort, toast, wspólne sto lat i tańce. Zaproszeni goście składali paniom życzenia kolejnych lat pracy na rzecz rozwoju środowiska wiejskiego.
Zobacz cały artykuł…
 
Bezpieczne białe ferie w oddziałach przedszkolnych SP Kowalewo
Wpisał: Ilona Wrzesińska   
28.02.2014
small.jpgFerie to czas, na który z utęsknieniem czekają dzieci. Zabawy na śniegu, mnóstwo wrażeń i zimowe szaleństwo to coś, co uwielbiają. Priorytetową zasadą podczas zimowych zabaw jest bezpieczeństwo. Rolą wychowawców jest uświadamianie dzieciom sytuacji bezpiecznych, jak również tych zagrażających życiu i zdrowiu.
Zobacz cały artykuł…
 
Życzenia
Wpisał: Burmistrz Miasta   
28.02.2014

Z okazji uroczystego jubileuszu 10-lecia
Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim
pragnę złożyć najserdeczniejsze gratulacje
i szczególne wyrazy uznania dla Dyrekcji,
Grona Pedagogicznego, uczniów i pracowników szkoły.

Zobacz cały artykuł…
 
Szanowni czytelnicy
Wpisał: Karolina Kowalska   
27.02.2014
Na łamach gazety Kurier Golubsko-Dobrzyński (wydanie 26.02.14) zamieściłem moje stanowisko w temacie drogi Kowalewo- Wąbrzeźno. Zachęcam do zapoznania się również z artykułem z dnia 23.01.14., który zapoczątkował dyskusję: http://archiwumwww.kowalewopomorskie.pl/

Z poważaniem
Andrzej Grabowski
Burmistrz Miasta

 
Promują naszą gminę
Wpisał: Karolina Kowalska   
27.02.2014
bloomberg_businessweek_tzmo_i_2014_000.jpg Zachęcam do zapoznania się z artykułem ze styczniowego wydania Bloomberg Businessweek Polska pt „Słynne na cały świat" o ekspansji Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych oraz o filii w Kowalewie Pomorskim (str. 53 i 54). Korzystając z okazji bardzo dziękuję prezesowi TZMO Jarosławowi Józefowiczowi oraz prokurentowi Plasticy Romanowi Grzymowiczowi za dotychczasową współprace i promowanie gminy Kowalewo Pomorskie na całym świecie.

Z poważaniem
Andrzej Grabowski
Burmistrz Miasta

 
Półkolonie Zimowe niestety już za nami !
Wpisał: Justyna Kalinowska   
26.02.2014

small.jpgPrzez 5 dni 30-osobowa grupa dzieci w wieku od 6 do 13 lat z naszej gminy uczęszczała na zorganizowane zajęcia w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury. Dzieci pod opieką Kamili Wojciechowskiej i Justyny Kalinowskiej miały zapewnione twórcze i edukacyjne zabawy dostosowane do wieku i zainteresowań uczestników, zabawy ruchowe i edukacyjne oraz materiały dydaktyczne i plastyczne.

 

Zobacz cały artykuł…
 
Nowy, stary zarząd
Wpisał: Karolina Kowalska   
26.02.2014
small.jpgOd 25 lat w gminie Kowalewo Pomorskie aktywnie działa Towarzystwo Miłośników Kowalewa. Skupia 55 członków, w tym tylko (jak podkreślano z ubolewaniem) 14 panów.  W dniu 25 lutego br. odbyli oni zebranie sprawozdawczo- wyborcze, gdzie podsumowali czteroletnią kadencję. Zwyczajowo były wspomnienia, podziękowania za współpracę i plany na przyszłość.
Zobacz cały artykuł…
 
Trudności się piętrzą
Wpisał: Karolina Kowalska   
26.02.2014

small.jpgNadal daleka droga do utworzenia Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego (MOF), który swoim zasięgiem obejmowałby teren Bydgoszczy, Torunia i samorządów przyległych i podpisania porozumienia potrzebnego do opracowania strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, która stanowić będzie podstawę ubiegania się o środki unijne w ramach Kuj. Pom. Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020.

Zobacz cały artykuł…
 
Informacja na temat sytuacji w ZGKiM sp. z o.o. w Kowalewie Pomorskim
Wpisał: Urząd Miejski   
26.02.2014
W związku z zapytaniami uprzejmie informuję, że sytuacja finansowa tutejszej Spółki jest dobra. Mimo zmniejszenia zakresu realizowanych zadań w wyniku przegranego przetargu na wywóz nieczystości stałych, Spółka i tak osiągnęła zysk za 2013r.
W 2014r. działalność Zakładu zmniejszy się o utrzymanie zieleni i oczyszczanie miasta, niemniej jednak pozostają do realizacji zadania w zakresie sprzedaży ciepła, zarządzania nieruchomościami, utrzymania targowiska miejskiego, przechowalni zwierząt, zimowego utrzymania dróg i parkingów. Spółka świadczy również usługi remontowe i transportowe i nie ustaje w poszukiwaniu dodatkowych zleceń. 
Zobacz cały artykuł…
 
PRZYGOTOWANIA DO X-LECIA GIMNAZJUM
Wpisał: Monika Lüdtke   
25.02.2014

Społeczność Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim energicznie i radośnie przygotowuje się do piątkowej uroczystości. Z tej okazji nagrana została nasza wersja utworu HAPPY Pharrell'a Williams'a. Tańcerze, którzy spontanicznie zatańczyli w klipie świetnie się bawili i tym samym udowodnili, że nasze gimnazjum jest happy każdego dnia!!!

 

 
Dobra zabawa ale i rywalizacja
Wpisał: Karolina Kowalska   
25.02.2014

small.jpgNa hali Publicznego Gimnazjum w dniu 23 lutego br. 15 drużyn  reprezentujących sołectwa z gm. Kowalewo Pomorskie: Bielsk, Borówno, Kowalewo (trzy  drużyny),  Lipienica, W. Łąka, Mlewo, Pluskowęsy, Piątkowo, Wielkie Rychnowo (dwie drużyny), Szychowo, Komitet Osiedlowy J. Kochanowskiego oraz Komitet Osiedlowy Os. Brodnickie spotkało się w VII edycji Sołeckiego Turnieju piłki Nożnej Halowej. Organizatorami imprezy są Burmistrz Miasta oraz Publiczne Gimnazjum.                 

Zobacz cały artykuł…
 
Święty Mikołaj w Chełmoniu
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.02.2014

small.jpgDo grzecznych dzieci z Chełmonia (gmina Kowalewo Pomorskie) w dniu 22 lutego br. przybył Święty Mikołaj. Była to ostatnia wizyta tej zimy, przed powrotem na biegun północny. Dzięki sołtysowi Piotrowi Bender, aktywistkom z tej wsi i animatorom kultury z Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury dzieci na długo zapamiętają ten dzień. Były zabawy sprawnościowe i plastyczne. Do wielu z nich udało się namówić rodziców. Zmęczeni uczestnicy posilali się słodkościami i napojami.

Zobacz cały artykuł…
 
Kondolencje
Wpisał: Urząd Miejski   
24.02.2014
kondolencje_001_24_02_14.jpg
 
Ferie zimowe w Świetlicy
Wpisał: Dorota Kriger, Magdalena Wiśniewska, Agata Musiał   
21.02.2014

small.jpgZa nami dwa tygodnie ferii zimowych. Ten czas w Świetlicy Socjoterapeutycznej obfitował w wiele atrakcji. Na nudę nie można było narzekać. Znalazło się coś dla ciała, jak i dla ducha.

 

Zobacz cały artykuł…
 
Żegnaj nasza koleżanko
Wpisał: Karolina Kowalska   
21.02.2014
small.jpgRodzina samorządowa w Kowalewie Pomorskim oddała hołd i pożegnała swoją koleżankę i współpracownicę śp. Barbarę Kaźmierską. W drodze na wieczny odpoczynek w dniu 20 lutego br. towarzyszyła Jej  w pełnym składzie, ze sztandarem gminy na czele. Nie zabrakło również emerytowanych pracowników urzędu i jednostek podległych, którzy mieli szczęście z Nią współpracować.
Zobacz cały artykuł…
 
Walka z przemocą w rodzinie na wszystkich szczeblach
Wpisał: Karolina Kowalska   
20.02.2014

small.jpgPrzemoc w rodzinie to zjawisko społeczne zachodzące, gdy członek rodziny, mąż, żona lub inna osoba wspólnie zamieszkująca lub gospodarująca próbuje zdominować fizycznie lub psychicznie drugiego partnera, dzieci, rodziców, dziadków, teściów, itp., używając przewagi fizycznej, gróźb, szantażu, w celu zranienia moralnie lub fizycznie. To zamierzone i wykorzystujące przewagę sił działanie naruszające prawa i dobra osobiste, powodujące cierpienie i szkody.

Zobacz cały artykuł…
 
Odbiór odpadów - zachowajmy estetykę
Wpisał: Beata Nowodworska   
20.02.2014

Zgodnie z § 6 pkt 4 uchwały Nr XV/146/12 Rady Miejskiej w Kowalewie Pomorskim z dnia 23 listopada 2012 r. w sprawie uchwalenia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Kowalewo Pomorskie pojemniki i miejsca gromadzenia odpadów należy utrzymywać w stanie czystości zarówno zewnętrznej jak i wewnętrznej poprzez ich dezynfekcję. Pojemniki i miejsca gromadzenia odpadów należy także utrzymywać w odpowiednim stanie technicznym i porządkowym, w szczególności poprzez ich stałą naprawę oraz utrzymanie szczelności.

Zobacz cały artykuł…
 
Z życia Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim
Wpisał: Joanna Piasecka - Dyrektor Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim   
19.02.2014

16.jpgBal karnawałowy  „Na arenie cyrkowej”

Bale karnawałowe to tradycja naszego przedszkola, to okazja do stworzenia dzieciom niezapomnianych przeżyć. W tym roku zaprosiliśmy dzieci do cyrku. Nie zabrakło więc klaunów, akrobatów, żonglerów i jak na cyrkową zabawę przystało, były różne sztuczki, magia i czary.

Zobacz cały artykuł…
 
«« start « poprz. 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 nast. » koniec »»

Pozycje :: 2701 - 2730 z 2976
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!