Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 15.08.2020
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Debata nad Kulturą
Wpisał: Karolina Kowalska   
19.02.2014

small.jpgSpołeczna Rada Programowa ds. Kultury działa przy Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim od wielu lat. Jej priorytetową rolą jest poznanie potrzeb kulturalnych wszystkich grup społecznych oraz dotarcie do nich z ofertą.

Zobacz cały artykuł…
 
Stypendia dla najzdolniejszych sportowców
Wpisał: Karolina Kowalska   
19.02.2014

small.jpgW dniu 18.02.br Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski wręczył stypendia, za szczególne osiągnięcia w sporcie, zawodnikom z naszego regionu. Takie spotkania wzmacniają i podkreślają więź, jaka łączy samorząd lokalny ze sportowcami. Nagrody i stypendia są bowiem wypłacane ze środków z budżetu gminy, a zasady i tryb ich przyznawania został szczegółowo uregulowany w uchwale Rady Miejskiej nr XI/108/12 z dnia 14 czerwca 2012 roku.

Zobacz cały artykuł…
 
Kondolencje
Wpisał: Małgorzata Dębińska   
19.02.2014
kondolencje15_02_14.jpg
 
Razem w chwilach smutku
Wpisał: Karolina Kowalska   
17.02.2014
razem_w_chwilach_smutku_000_17_02_04.jpgPracownicy Urzędu Miejskiego w Kowalewie Pomorskim są wstrząśnięci i przeżywają trudne chwile w związku z tragiczną śmiercią koleżanki śp. Barbary Kaźmierskiej (04.12.1981- 15.02.2014).

 

Zobacz cały artykuł…
 
KONCERT WALENTYNKOWY NIEZAPOMNIANE PIOSENKI ANNY GERMAN
Wpisał: Barbara Niewidział   
17.02.2014
small.jpgW  dniu 14 lutego 2014roku w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie Pomorskim  odbył się KONCERT WALENTYNKOWY  „NIEZAPOMNIANE PIOSENKI ANNY GERMAN".
Zobacz cały artykuł…
 
Uwaga przedsiębiorcy i firmy
Wpisał: Karolina Kowalska   
17.02.2014

Zachęcam do skorzystania z zaproszenia i udziału w I Kujawsko- Pomorskim Forum Budownictwa w dniu 07.03.14. w Bydgoszczy.

Z poważaniem

Andrzej Grabowski

Burmistrz Miasta

 

Zobacz cały artykuł…
 
Mamy nowego podopiecznego
Wpisał: Karolina Kowalska   
17.02.2014

small.jpgPracownicy Urzędu Miejskiego w Kowalewie Pomorskim z radością przyjęli fakt, że ich podopieczny- bezdomny pies Urzędasek znalazł prawdziwą rodzinę. Z tej radości natychmiast wybrali sobie kolejnego podopiecznego z lokalnej przechowalni.

Zobacz cały artykuł…
 
Egzekucja zaległości z tytułu gospodarowania odpadami komunalnymi
Wpisał: Natalia Kociemska   
13.02.2014
egzekucja_oplat_02_13_02_14.jpgRok 2013 przyniósł nam ogromną rewolucję w związku z nowym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi. Po półrocznym okresie obserwacji wpłat z tytułu gospodarowania odpadami komunalnymi możemy poszczycić się prawie 95 %

ściągalnością przedmiotowej opłaty. Mobilizacja właścicieli nieruchomości zlokalizowanych na terenie Gminy Kowalewo Pomorskie w dokonywaniu wpłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi przyczyniła się do zmniejszenia stawki za odpady segregowane.

Zobacz cały artykuł…
 
Ankieta - "problemy społeczne"
Wpisał: Joanna Krasicka MGOPS Kowalewo Pomorskie   
12.02.2014
Przygotowania do opracowania Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Gminy Kowalewo Pomorskie na lata 2014 - 2020

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kowalewie Pomorskim informuje, że działając na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 12 marca 2004r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2013r. poz. 182 ze zmianami), samorząd gminy Kowalewo Pomorskie przystąpił do opracowania Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Gminy Kowalewo Pomorskie na lata 2014 - 2020.

Zobacz cały artykuł…
 
XII Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne
Wpisał: Agnieszka Grzelak   
12.02.2014

small_bezpieczne_gospodarstwo.jpgKasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłasza zasady udziału w XII Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2014.

 

Zobacz cały artykuł…
 
Radosna informacja- Urzędasek, Kulturka i Komunalnik znalazły swoje domy
Wpisał: Karolina Kowalska   
12.02.2014
small.jpgProjekt realizowany przez samorząd gminy Kowalewo Pomorskie w temacie opieki nad bezdomnymi zwierzętami przynosi konkretne efekty. W krótkim czasie trzy pieski z naszego przytuliska znalazły nowe domy. Są to zwierzęta, które swoim patronatem finansowym objęły lokalne zakłady pracy.
Zobacz cały artykuł…
 
Umowa na modernizację strzelnicy podpisana
Wpisał: Karolina Kowalska   
12.02.2014

small.jpgModernizacja strzelnicy im. Waldemara Balcerka w sołectwie Kiełpiny (gm. Kowalewo Pomorskie) niejednokrotnie budziła ogromne emocje. Incydentalnie padały pytania dotyczące potrzeby modernizacji, a z całą odpowiedzialnością należy podkreślić, iż tradycją stało się organizowanie na tym obiekcie turnieju strzeleckiego, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W każdym uczestniczy min. 150 strzelców.

Zobacz cały artykuł…
 
Nagroda za pomoc w ujęciu sprawcy
Wpisał: Karolina Kowalska   
11.02.2014
small.jpgUrząd Miejski w Kowalewie Pomorskim ufundował nagrodę finansową dla osoby, która przyczyni się do ujęcia złodzieja- wandala, który upatrzył sobie lampy solarowe.
Zobacz cały artykuł…
 
Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi
Wpisał: Natalia Kociemska   
10.02.2014
wg stanu na dzień 31.01.2014r.
Ściągalność - miasto Kowalewo Pomorskie - 93,54 %
Ściągalność wieś (ogółem) - 93,1 % 
Zobacz cały artykuł…
 
Bez partnerstwa stracimy 600 mln zł
Wpisał: Karolina Kowalska   
10.02.2014

small.jpgCzy nasz region stać na utratę kwoty 154 mln euro (600 mln zł) i kolejnej, zapewne identycznej, albo i większej ze środków krajowych? Kto weźmie za to odpowiedzialność?- Takie pytania zadał 22 włodarzom- potencjalnym partnerom powstającego Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie Andrzej Grabowski.

Zobacz cały artykuł…
 
Mikołaj u grzecznych dzieci w Nowym Dworze i w Chełmońcu
Wpisał: Karolina Kowalska   
10.02.2014
small.jpgW dniu 8 lutego br. Św. Mikołaj z workiem prezentów buszował po gminie Kowalewo Pomorskie. Odwiedził dzieci z Nowego Dworu, a później z Chełmońca. Zanim dzieci otrzymały podarki animatorzy kultury z Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury zapewnili im szereg atrakcji, natomiast rodzice zadbali o ciasta i słodycze.
Zobacz cały artykuł…
 
WYSTAWA PRAC
Wpisał: Dyrektor M-GOK Barbara Niewidział   
07.02.2014
anka_german_obraz_19_01_2014.jpg
Zobacz cały artykuł…
 
Zima zła
Wpisał: Małgorzata Wegner   
05.02.2014
zima_zla_02_05_02_14.jpgW ostatnich dniach m-ca stycznia zima dała nam się wszystkim we znaki. Skutki zimy najbardziej były odczuwalne na wsiach, gdzie zawiewane nieustannie drogi często stawały się nieprzejezdne, nawet zaraz po odśnieżeniu. Sołtysi i firmy walczyły z zawiejami i zamieciami śnieżnymi.
Zobacz cały artykuł…
 
Spotkanie noworoczne w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej
Wpisał: Karolina Kowalska   
05.02.2014
small.jpgNoworoczne, tradycyjne spotkanie zarządu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, przedstawicieli firm działających w jej obrębie oraz samorządowców miało miejsce 4 lutego br. Dokonano podsumowania minionego roku oraz omówiono plany na  2014.
Zobacz cały artykuł…
 
Dzień Babci i Dziadka w Świetlicy
Wpisał: Magdalena Wiśniewska, Dorota Kriger   
05.02.2014

small.jpgW dniu 30.01.2014r. obchodzono w Świetlicy Socjoterapeutycznej Dzień Babci i Dziadka. Jak co roku, spotkanie odbyło się przy kawie i własnoręcznych wypiekach, nad którymi pieczę miała p. Krystyna Karpińska, zaprzyjaźniona wolontariuszka.

Zobacz cały artykuł…
 
V edycja konkursu fotograficznego.
Wpisał: Karolina Kowalska   
04.02.2014
ducha_swiat_000_18_12_13.jpgPropozycje do edycji 2014r. konkursu
Czy czujesz ducha Świąt Bożego Narodzenia ?

Głos można oddać na kuponie opublikowanym w styczniowym i lutowym wydaniu Gońca Kowalewskiego. Zachęcamy. Organizatorzy zapewniają cenne, finansowe nagrody.

Zobacz cały artykuł…
 
Z wicepremierem o obwodnicy
Wpisał: Karolina Kowalska   
04.02.2014

small.jpgW czasie wizyty w województwie kujawsko-pomorskim wicepremiera i Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego nadarzyła się okazja do poruszenia tematu obwodnicy Kowalewa Pomorskiego.Wicepremier przebywał w naszym regionie 1 lutego br. Spotkał się z rolnikami, posłami i samorządowcami.

Zobacz cały artykuł…
 
Św. Mikołaj w Srebrnikach
Wpisał: Karolina Kowalska   
04.02.2014
small.jpgW dniu 1 lutego br. do świetlicy wiejskiej w Srebrnikach (gm. Kowalewo Pomorskie) zajechał Święty Mikołaj, gdzie już czekały dzieciaki. Wcześniej na wspólnej mszy świętej, celebrowanej przez proboszcza Wojciecha Ostoję Lniskiego, modlono się o bezpieczne ferie zimowe i podziękowano za miniony semestr nauki. Później przyszedł czas na zabawę.
Zobacz cały artykuł…
 
BAL KARNAWAŁOWY W WIELKIM RYCHNOWIE
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska   
03.02.2014

small.jpgW ostatnią sobotę stycznia w Domu Kultury w Wielkim Rychnowie odbył się Bal Karnawałowy zorganizowany przez Radę Rodziców działającą przy Szkole Podstawowej w Wielkim Rychnowie.

Zobacz cały artykuł…
 
Kolejny rok przed ochotnikami
Wpisał: Karolina Kowalska   
03.02.2014
small.jpgW gminie Kowalewo Pomorskie funkcjonuje 13 jednostek ochotniczych straży pożarnych. Dwie z nich (Kowalewo i Wielkie Rychnowo) znajduje się w Krajowym Systemie Ratownictwa Gaśniczego  W dniu 31 stycznia br. na pierwszym w tym roku posiedzeniu Zarządu oddz. Miejsko- Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych podsumowano miniony rok oraz omówiono 2014.
Zobacz cały artykuł…
 
Drużynowo i tanecznym krokiem
Wpisał: Karolina Kowalska   
03.02.2014
small.jpgPiłkarze seniorzy z drużyny LKS Promień Kowalewo Pomorskie i trener Tomasz Paczkowski wraz ze swoimi partnerkami uczestniczyli w dniu 1 lutego br. w tradycyjnym Balu Piłkarza. Organizator- Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski zaprosił również zarząd klubu sportowego.
Zobacz cały artykuł…
 
Ferie rozpoczęte na wesoło
Wpisał: Karolina Kowalska   
03.02.2014
small.jpgUczniowie Szkoły Podstawowej w Wielkiej Łące (gm. Kowalewo Pomorskie) zakończyli pierwszy semestr nauki i rozpoczęli ferie zimowe zabawą karnawalową. W dniu 30 stycznia br., pomimo mrozu i wiatru księżniczki, piraci, policjanci myszki i kotki wspaniale bawili się na parkiecie.
Zobacz cały artykuł…
 
Informacja dla zwolnionych pracowników
Wpisał: Barbara Kaźmierska   
03.02.2014

Urząd Miejski za siedzibą w Kowalewie Pomorskim uprzejmie informuje, iż Fundacja Inicjowania Rozwoju Społecznego realizuje na terenie województwa kujawsko-pomorskiego projekt pod nazwą OD ZWOLNIENIA DO SAMOZATRUDNIENIA.

Zobacz cały artykuł…
 
Organizatorzy turnieju charytatywnego w Świetlicy Socjoterapeutycznej
Wpisał: Dorota Kriger, Magdalena Wiśniewska   
31.01.2014

small.jpgW dniu 27.01.2014r. gościli w Świetlicy Socjoterapeutycznej inicjatorzy turnieju charytatywnego „Gramy z sercem" tj. Przemysław Bas i Bartosz Olkowski. Ze względu na chorobę nie mógł być obecny Kamil Kiełbowicz.

Zobacz cały artykuł…
 
50-te urodziny już tuż, tuż
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.01.2014
small.jpg

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim 23 maja świętować będzie podwójny jubileusz, czyli 50 urodziny i 30 imieniny (nadanie patrona). Świętowanie zaplanowano na cały rok. W maju 2013r. zainaugurowało je  wmurowanie kamienia węgielnego pod pływalnię. W listopadzie powołano Honorowy Komitet, z Burmistrzem Andrzejem Grabowskim na czele. Opracowano zarys punktu kulminacyjnego i podzielono obowiązki.  

Zobacz cały artykuł…
 
«« start « poprz. 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 nast. » koniec »»

Pozycje :: 2731 - 2760 z 2976
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!