Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 17.09.2021
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Bielska spółka podsumowała rok
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.01.2014
small.jpg

Spółka Wodna w Bielsku (gm. Kowalewo Pomorskie) podsumowała miniony rok. Na swoim posiedzeniu w dniu 28 stycznia br. zarząd i komisja rewizyjna złożyły sprawozdania, które zostały przyjęte przez członków bez uwag.  Prezes Zdzisław  Oskroba pochwalił się 100% ściągalnością składek członkowskich i przedstawił zakres prac przyjętych do realizacji w roku bieżącym.  Spółka zamierza również ubiegać się o środki z departamentu rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego.

Zobacz cały artykuł…
 
Trójstronna współpraca dla dobra dziecka
Wpisał: Karolina Kowalska   
29.01.2014
small.jpg

Rok szkolny w pełni. Nauczyciele zapracowani, a uczniowie już szykują się do ferii. Koniec semestru to czas zebrań rodziców. W Szkole Podstawowej w Wielkim Rychnowie (gm. Kowalewo Pomorskie) na popularnej wywiadówce spotkali się rodzice i wychowawcy. Oprócz omówienia podstawowych zasad funkcjonowania placówki, praw i obowiązków ucznia dużo czasu poświęcono bezpieczeństwu i kulturze. Dyrektor Elżbieta Arbart przedstawiła rodzicom bogaty wachlarz zajęć pozalekcyjnych. Namawiała, aby „zmobilizowali” swoje pociechy do skorzystania z oferty”. Pochwaliła się również sukcesami w sporcie i w nauce uczniów na szczeblu gminnym, powiatowym i wojewódzkim. Największa dumą są kolarze i zawodnicy unihokeja. 

Zobacz cały artykuł…
 
Samorząd w samorządzie
Wpisał: Karolina Kowalska   
29.01.2014
small.jpg
Przedstawiciele Rzeczpospolitej Uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim w dniu 28 stycznia br. spotkali się z głową miasta czyli Burmistrzem Andrzejem Grabowskim. Tego typu spotkania to już tradycja. Co roku nowo wybrany samorząd spotyka się z organem prowadzącym szkoły. W spotkaniu na szczycie uczestniczyli: Klaudia Budzińska (premier), Julia Bąk, Bartosz Małkiewicz i Paweł Bartoszyński. Opiekunem samorządu jest p. Anna Jarecka. Całe spotkanie skrupulatnie rejestrowały redaktorki Szkolnego Reportera: Marta Tocka i Marta Lewandowska.
Zobacz cały artykuł…
 
Sąd potwierdził- racja po naszej stronie.
Wpisał: Karolina Kowalska   
29.01.2014
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy potwierdził w dniu 28 stycznia br. słuszność postępowania gminy Kowalewo Pomorskie w temacie naliczania wysokości stawek za śmieci. Firma Jeronimo Martins czyli popularna Biedronka zaskarżyła stawki za śmieci niesegregowane przyjęte uchwałą rady miejskiej w listopadzie 2012r.
Zobacz cały artykuł…
 
Pojedzie na staż do Brukseli
Wpisał: Karolina Kowalska   
28.01.2014
small_006.jpg

Dwumiesięczny staż w Brukseli odbędzie Beata Cieślak- pracownik Urzędu Miejskiego w Kowalewie Pomorskiem. Taka możliwość powstała dzięki udziałowi tej gminy w Stowarzyszeniu Europa Kujaw i Pomorza. Pani Beata jest jednym z 4 uczestników programu stażowego. 2 osoby właśnie powróciły, a ona wraz z pracownikiem urzędu miejskiego w Toruniu rozpocznie swoją pracę w lutym.  

Zobacz cały artykuł…
 
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na temat Ilustracja do wybranego wiersza J. Tuwima
Wpisał: Renata Sulska   
28.01.2014
small_003.jpg
Rok 2013 ogłoszony został przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Rokiem Juliana Tuwima w sześćdziesiątą rocznicę śmierci poety. W związku z tym chcieliśmy zainteresować w szczególny sposób naszych przedszkolaków jego twórczością. Konkurs adresowany był do dzieci z naszego przedszkola i ich rodziców.
Zobacz cały artykuł…
 
Wspólne biesiadowanie z Babcią i Dziadkiem
Wpisał: Barbara Bezorowska   
28.01.2014
small-001.jpg

Mimo, że styczeń jest zimnym miesiącem, są takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo to przecież święto naszych kochanych babć i dziadków.

Zobacz cały artykuł…
 
XVI Przegląd Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych
Wpisał: Ewa Dąbkowska   
28.01.2014
small.jpg

W Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim, w dniu 25 stycznia 2014 r. odbył się XVI Przegląd Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych. W ten sposób propagujemy wspólne śpiewanie kolęd, staramy się kultywować polską tradycję a także propagować muzykę wśród amatorów, przygotowywać dzieci i młodzież do aktywnego uczestnictwa w kulturze. Z roku na rok zainteresowanie naszym festiwalem rośnie.

Zobacz cały artykuł…
 
Mikołaj u grzecznych dzieci w Mlewcu i w Sierakowie
Wpisał: Karolina Kowalska   
27.01.2014
dzieci.jpg

Dzięki obfitym opadom śniegu Św. Mikołaj z workiem prezentów buszował po gminie Kowalewo Pomorskie. Wspólnie z Królową Śniegu odwiedził dzieci z Mlewca, a później z Sierakowa. Zanim dzieci otrzymały podarki animatorzy kultury z Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury zapewnili im szereg atrakcji, natomiast rodzice zadbali o ciasta i słodycze. Sale świetlicowe były świątecznie przystrojone. Wspólnie bawili się dzieci i rodzice. Razem z dziećmi i dorosłymi Mikołaja wyglądał także Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski. 

Zobacz cały artykuł…
 
Zimowe utrzymanie ulic i chodników
Wpisał: Małgorzata Wegner   
27.01.2014

zimowe_utrzymanie_01_27_01_14.jpgZ uwagi na docierające do nas sygnały dotyczące niewłaściwego odśnieżania chodników informujemy, że w sprawie zimowego utrzymania ulic i chodników gmina Kowalewo Pomorskie posiada zawarte umowy:

Zobacz cały artykuł…
 
1000 ton żywności i 150tys.zł. na rzecz mieszkańców gminy Kowalewo Pom.
Wpisał: Karolina Kowalska   
27.01.2014
small.jpgOd trzynastu lat w gminie Kowalewo Pomorskie funkcjonuje Stowarzyszenie Na Rzecz Ochrony Zdrowia. Organizacja ta powstała pod potrzeby chwili i z inicjatywy burmistrza miasta Andrzeja Grabowskiego w listopadzie 2001r. Wówczas to zaczęły pojawiać się możliwości pozyskania dodatkowych środków poprzez organizacje pozarządowe. To dzięki zorganizowanej przez tę organizację zbiórce środków nie doszło do likwidacji gabinetu rehabilitacyjnego.
Zobacz cały artykuł…
 
Kolejny etap wędrówki po Europie
Wpisał: Karolina Kowalska   
27.01.2014
small.jpg

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wielkiej Łące mogą śmiało nazywać się Małymi Europejczykami. Właśnie pod takim tytułem placówka realizuje program przybliżenia swoim uczniom krajów należących do Unii Europejskiej. Projekt zainaugurowało poznanie najpierw całego obszaru UE: waluta, członkowie, obowiązujące prawo. Teraz uczniowie wyruszyli w daleką wędrówkę po poszczególnych krajach. Towarzyszą im nauczycielki: Justyna Rutkowska, Anna Kuźniar i Ewa Putz- Misztal.

Zobacz cały artykuł…
 
Już firma weszła
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.01.2014
firma_juz_weszla_22_01_14_000.jpgSześć lat trwały zabiegi 5 samorządów o zgromadzenie środków na modernizację drogi Wąbrzeźno- Kowalewo. Środki są, umowa na dofinansowanie z urzędu marszałkowskiego podpisana i umowa na wykonawstwo ze Skanska też podpisana. Pozostało już tylko przystąpienie do prac, które powinny zakończyć się w IV 2015r. 

 

Zobacz cały artykuł…
 
OCHRONA ZDROWIA PSYCHICZNEGO
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
24.01.2014

zdr_psychiczne_000_24_01_14.jpgOCHRONA ZDROWIA PSYCHICZNEGO W GMINIE KOWALEWO POMORSKIE

Żyjemy  w szybko zmieniającym się świecie, pełnym stresu, niepewności i lęku. Coraz częściej zaczynają nam dokuczać różne dolegliwości psychiczne. 

Zobacz cały artykuł…
 
Hołd poległym w Roku Ludzi Wolności i 49 mieszkańców z książkami Dzieje Kowalewa Pomorskiego
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.01.2014
small.jpg

Tradycyjnie, jak każdego roku w dniu 23 stycznia kowalewiacy oddali hołd przodkom  pomordowanym w zawieruchach wojennych. W parku 730-lecia Miasta pod Pomnikiem Ku Czci Poległych złożono kwiaty i pochylono sztandary. Uczczono w ten sposób 69 rocznicę wyzwolenia miasta spod okupacji hitlerowskiej (23.01.1945r.) oraz 94 rocznicę powrotu Kowalewa na mapy Polski (19.01.1920r.). 

Zobacz cały artykuł…
 
Babcia i Dziadek są najfajniejsi i koniec
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.01.2014
small.jpg

Obchody Dnia Babci i Dziadka w Przedszkolu Publicznym w Kowalewie Pomorskim to praktycznie najważniejsze święto w roku. Z powodu  ilości jubilatów (po 4 dziadków do jednego przedszkolaka) święto to obchodzone jest przez dwa dni w sali widowiskowej Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury. 

Zobacz cały artykuł…
 
100% równouprawnienie
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.01.2014
dziecko_23_01_2014.jpg

Jak  wynika z danych Ewidencji Ludności w Kowalewie Pomorskim w roku 2013 w gminie urodziło się 119 dzieci.  Można stwierdzić, że wypadło po połowie: 59 dziewczynek i 60 chłopców. Jakub i Maja - te imiona cieszą się niesłabnącą od lat popularnością wśród mieszkańców.  Tak synom dało na imię 5 rodziców, a córkom 8.  

Zobacz cały artykuł…
 
Decyzje administracyjne - informacja za rok 2013
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.01.2014

W związku z zainteresowaniem przekazuję informację na temat liczby wydanych w minionym roku decyzji administracyjnych. 

Zobacz cały artykuł…
 
Wykaz inkasentów
Wpisał: Natalia Kociemska   
23.01.2014
Uaktualniony wykaz inkasentów
zbierających opłaty
za gospodarowanie odpadami komunalnymi
Zobacz cały artykuł…
 
Kochamy babcie i dziadków
Wpisał: Karolina Kowalska   
22.01.2014
small.png

Dzień Babci i Dziadka uroczyście świętowano w szkole w Wielkiej Łące w dniu 21 stycznia br. Uczniowie klas I-III wspólnie ze swoimi wychowawcami  i dyrektorem Danutą Drożdżą przygotowali program artystyczny oraz własnoręcznie wykonali prezenty  dla ukochanych babć i dziadków. Nie zapomniano również o życzeniach świątecznych i wspólnym śpiewaniu kolęd. W podziękowaniu za trud włożony w przygotowanie obchodów tego święta wnuczęta otrzymały słodkości i uściski. Dziadkowie ukradkiem obcierali łzy wzruszenia. 

Zobacz cały artykuł…
 
IX Międzyszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek
Wpisał: Mirosława Rogowska   
21.01.2014
small.jpg

W dniu 16.01.2014 roku w Szkole Podstawowej w Wielkim Rychnowie odbył się już IX Międzyszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek z udziałem uczniów szkół podstawowych klas IV-VI z Gronowa, Pluskowęs, Kowalewa Pomorskiego, Wielkiej Łąki oraz Wielkiego Rychnowa.   

Zobacz cały artykuł…
 
Dla kraju i rodziców
Wpisał: Karolina Kowalska   
20.01.2014
small.jpg

Każdy rodzić tak chciałby wychować swoje dziecko, aby w przyszłości móc być z siebie dumnym. Duma jest po stokroć większa, jeśli to inni chwalą ich metody wychowawcze. Właśnie taką dumę odczuwali państwo Henryka i Mieczysław Rostkowscy z Pruskiej Łąki odbierających w dniu 18 stycznia br. „Medale za zasługi dla obronności kraju". Medal ten przyznaje Minister Obrony Narodowej rodzicom, których minimum trójka dzieci odbyła służbę wojskową. 

Zobacz cały artykuł…
 
Pół wieku w miłości i harmonii
Wpisał: Karolina Kowalska   
20.01.2014

small_medale_001.jpgW dniu 18 stycznia br. cztery pary małżeńskie obchodziły 50-lecie wspólnej drogi życiowej. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane przez Prezydenta RP szanownym jubilatom wręczył Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie Andrzej Grabowski wraz z kier. USC p. Bożeną Kliber. Oprócz rodziny swoim mieszkańcom towarzyszyli radni (Justyna Wontorowska, Grzegorz Stefański i Jerzy Koralewski) oraz sołtysi (Piotr Strzelecki i Jan Trzciński). Był szampan i gromkie sto lat od najbliższych i przyjaciół. Nie zabrakło ukradkiem ścieranych łez oraz wspomnień, których przez te 50 lat nazbierało się wiele. Jubilaci pozwolili sobie nawet na tańce.  

Zobacz cały artykuł…
 
Sokoły szybują po szosach
Wpisał: Karolina Kowalska   
20.01.2014
kolarze_small.jpgKolarze Uczniowskiego Klubu Sportowego Sokół działającego przy Szkole Podstawowej w Wielkim Rychnowie podsumowali bardzo udany sezon.
Zobacz cały artykuł…
 
Pożegnany przez rzeszę przyjaciół
Wpisał: Karolina Kowalska   
20.01.2014

small.jpgW zimne, styczniowe południe tłumy przyjaciół towarzyszyły w ostatniej drodze śp. Rajmundowi „Romanowi" Zamorskiemu. Uroczystość pogrzebowa w dniu 18 stycznia br. miała bardzo podniosły charakter. Mszę świętą koncelebrowało 4 kapłanów: przyjaciel rodziny ks. prałat płk Marek Karczewski (dziekan 2 korpusu Obrony Powietrznej, proboszcza parafii p.w. św. Katarzyny w Toruniu), ks. dziekan Ryszard Kobierowski oraz wikariusze: Marek Wysocki i Adam Lis.

Zobacz cały artykuł…
 
Akcja charytatywna BANK KARTEK
Wpisał: Kamila Wojciechowska, Alina Krystyniuk   
17.01.2014

small.jpgBANK KARTEK to ogólnopolska akcja charytatywna Koła Naukowego Psychologii, funkcjonującego na Wydziale Nauk Pedagogicznych UMK, na rzecz pacjentów kujawsko-pomorskich szpitali. Akcja polega na zebraniu laurek z życzeniami od wszystkich ludzi, którzy widzą sens w niesieniu uśmiechu innym. Zebranymi laurkami organizatorzy obdarowują pacjentów z kujawsko-pomorskich szpitali.

Zobacz cały artykuł…
 
XXIV Sesja Rady Miejskiej
Wpisał: Karolina Kowalska   
17.01.2014
small.jpg

Odbyta w dniu 15 stycznia br. sesja Rady Miejskiej była pokłosiem sesji z dnia 09.01.14. Wówczas to radni zapoznali się z pismem wojewody kujawsko- pomorskiego oraz z sytuacją dotyczącą radnego Zbigniewa Musiała i jego dzierżawy gruntów gminnych. (szersza informacja:

http://archiwumwww.kowalewopomorskie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=5084&Itemid=16). 

Zobacz cały artykuł…
 
Z kolędą u Seniorów
Wpisał: Karolina Kowalska   
17.01.2014

small.jpgKolęda to najważniejsze wydarzenie w ciągu roku dla członków kowalewskiego  Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Jest to nie tylko okazja do wspólnego zaśpiewania kolęd, lecz także do spotkania się osób, którym często wiek lub stan zdrowia nie ułatwia podtrzymywania kontaktów towarzyskich.

Zobacz cały artykuł…
 
Przyjdź, a otrzymasz książkę ,,Dzieje Kowalewa Pomorskiego,,
Wpisał: Karolina Kowalska   
17.01.2014

Z okazji 69 rocznicy wyzwolenia Kowalewa przygotowaliśmy dla Państwa wyjątkową niespodziankę. W dniu 23 stycznia o godz. 13.00 w sekretariacie Urzędu Miejskiego (pokój nr 2) zainteresowani naszą historią będą mogli otrzymać książkę „Dzieje Kowalewa Pomorskiego" autorstwa prof. Jerzego Danielewicza oraz niespotykaną widokówkę wydaną w 2010r. z okazji 735-lecia Miasta Kowalewa. Ani książki, ani pocztówki nie można nigdzie zakupić.

Zobacz cały artykuł…
 
Obowiązki właścicieli nieruchomości związane z nadejściem zimy
Wpisał: Małgorzata Wegner   
17.01.2014

odsniezanie_17_01_2014.jpgW związku z nastaniem okresu zimowego przypominamy, że ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach z dnia 13 września 1996 roku (tj. Dz. U. z 2013 r., poz. 1399) oraz regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie miasta i gminy Kowalewo Pomorskie, przyjęty uchwałą nr XV/146/12 Rady Miejskiej w Kowalewie Pomorskim z dnia 23 listopada 2012 roku, nakłada szereg obowiązków na właścicieli nieruchomości w zakresie utrzymania czystości i porządku oraz utrzymania zimowego chodników przylegających do nieruchomości.

Zobacz cały artykuł…
 
«« start « poprz. 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 nast. » koniec »»

Pozycje :: 2761 - 2790 z 2976
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!