Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 19.06.2021
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Mały ekolog dużo wie!
Wpisał: Ilona Plewa, Karolina Gręźlikowska   
16.01.2014

small.jpgDnia 8 i  9 stycznia 2014 r. odbyła się II edycja szkolnego konkursu wiedzy ekologicznej dla klas 0 - II pt. „Mały ekolog".

Zobacz cały artykuł…
 
Kondolencje
Wpisał: Urząd Miejski   
16.01.2014
kondolencje_16_01_um.jpg
 
BUDA PSICH MARZEŃ
Wpisał: Katarzyna Brzycka   
15.01.2014

W załączeniu przekazujemy zaproszenie do wzięcia udziału w II edycji konkursu Buda Psich Marzeń organizowanego przez Schronisko dla Zwierząt w Bydgoszczy. Więcej informacji można uzyskać na stronie fb Schroniska.

Zobacz cały artykuł…
 
XXII Finał WOŚP - "NA RATUNEK"
Wpisał: Wiktor Kamiński- Szef Sztabu WOŚP przy MGOK Kowalewo Pomorskie   
15.01.2014

small.jpgW tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała pod hasłem : NA RATUNEK. Tegoroczny dochód uzyskany w zbiórce publicznej  przeznaczony zostanie na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Już wcześnie rano wolontariusze rozpoczęli kwestę. Efektem tego jest kwota 11.916,92 zł. Uzyskane w zbiórce publicznej, licytacji oraz kiermaszu pieniądze już trafiły na konto Wielkiej Orkiestry.

Zobacz cały artykuł…
 
Zmiana stawek opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi
Wpisał: Beata Nowodworska   
14.01.2014

Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim informuje o zmianie stawek opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie gminy Kowalewo Pomorskie. Zmiana dotyczy stawek za odpady komunalne zbierane i odbierane w sposób selektywny. Od 01 marca 2014 r. stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wynosić będzie 8 zł od osoby w przypadku właścicieli nieruchomości zamieszkałych, jeżeli odpady zbierane są w sposób selektywny.

Zobacz cały artykuł…
 
Bilans wyszedł na zero
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.01.2014

bialns_na_zero_14_01_2014.jpgPoczątek roku to zawsze okazja do bilansów i podsumowań. Jaki był ten 2013?. Zaglądając w karty z Ewidencji Ludności możemy powiedzieć, że bilans wyszedł nam na zero. W minionym roku odnotowano 118 urodzeń oraz 118 zgonów.

 

Zobacz cały artykuł…
 
Wandalizmów lamp solarnych ciąg dalszy
Wpisał: Joanna Jesionkowska   
14.01.2014
Po raz trzeci odczuwamy negatywne konsekwencje bezkarnych chuligańskich zachowań. Tak jak już wcześniej informowano, w nocy 29/30 listopada 2013 r. zdewastowano lampę solarną, oświetlającą przystanek przy drodze powiatowej w m. Dylewo. Wówczas uszkodzono fundament lampy, słup i oprawę świetlną. Skradziono panele fotowoltaiczne i turbinę wiatrową.
stop_zlodziejom_14_01_2014.jpg 
Zobacz cały artykuł…
 
2014- Rok Ludzi Wolności
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.01.2014
flaga_13_01_14.jpgSejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego swoim stanowiskiem uchwalił rok 2014 Rokiem Ludzi Wolności. Poniżej przedstawiam stanowisko w całości.

Chcąc przyłączyć się do idei oddania hołdu bohaterom naszej przeszłości gmina Kowalewo Pomorskie również planuje nadać uroczystościom patriotycznym wyjątkową oprawę. Mogę tu wymienić np. publikację Monografii Kowalewa Pomorskiego czy X-lecie wstąpienia Polski do UE. (maj/czerwiec).

Zobacz cały artykuł…
 
Sesja nadzwyczajna w gminie Kowalewo Pom.
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.01.2014

sesja_9_01_14_000.jpgXXIII sesji Rady Miejskiej Kowalewo Pomorskie odbyta 9 stycznia br. poświęcona była tylko jednemu zagadnieniu. Wojewoda Kujawsko- Pomorski swoim pismem poinformowała, że radni mają obowiązek dokonania ustaleń stanu fatycznego i oceny czy przedstawione im dowody stanowią przesłankę wygaśnięcia mandatu radnego.

Zobacz cały artykuł…
 
Księżniczki, piraci, mumie i czarownice opanowały Pluskowęsy czyli karnawał czas zacząć.
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.01.2014

bal_pluskowesy_10_01_14_000.jpgDnia 10 stycznia br. odbył się w Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach (gm. Kowalewo Pom.) czwarty karnawałowy bal przebierańców zorganizowany przez Radę Rodziców i radnego Jarosława Lewandowskiego. Bawiły się na nim wszyscy uczniowie, których uczęszcza do tej szkoły 123. Tego dnia byliśmy świadkami niecodziennych widoków.

Zobacz cały artykuł…
 
Oni już pomagają, a Ty?
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.01.2014

urzedasek_001_13_01_14.jpgSamorząd gminy Kowalewo Pomorskie od 1 grudnia 2013r. wdraża dwa projekty pomocy w opiece nad bezdomnymi psami znajdującymi się w lokalnej przechowalni. Opieki realnej i wirtualnej nad psiakiem. Jest tylko jeden warunek- dobre serce człowieka, bo 30 psich serduszek usycha z tęsknoty.

Zobacz cały artykuł…
 
Zagrali na boisku dla Wielkiej Orkiestry, czyli piłkarze kontra tatusiowie i & mamusie.
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.01.2014
wosp_13_01_14_000.jpgNajmłodsi zawodnicy sekcji piłkarskiej LKS Promień czyli Promień Orlik Kowalewo postanowili wesprzeć muzyków z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tak jak najlepiej umieją, czyli grą na boisku. Wspólnie ze swoim trenerem Andrzejem Łukaszewskim włączyli się w 22 Finał WOŚP i w dniu 11 stycznia br. rzucili parkietowe wyzwanie ..... swoim ojcom.
Zobacz cały artykuł…
 
Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi za miesiąc listopad 2013
Wpisał: Natalia Kociemska   
11.01.2014

Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi za miesiąc listopad 2013 wg stanu na dzień 31.12.2013r.

  • Ściągalność - miasto Kowalewo Pomorskie - 94,54 %

  • Ściągalność wieś (ogółem) - 93,01 %

 

 

Zobacz cały artykuł…
 
Droga zawiodła do przyjaciół
Wpisał: Karolina Kowalska   
10.01.2014
small.jpg
W czasie tradycyjnego obchodu miasta w dniu 9 stycznia br. Burmistrz Andrzej Grabowski wyjątkowo skorzystał z zaproszenia i odwiedził państwa Felicję i Wincentego Rzymkowskich z ul. Kościuszki. 

 

Zobacz cały artykuł…
 
Duet Akordeonowy
Wpisał: Barbara Niewidział   
09.01.2014
small.jpg

W  dniu 3 stycznia 2014roku w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie Pomorskim gościliśmy artystów  z Ukrainy : duet akordeonowy Volodymyr  Haydyczuk , Ivan Haydyczuk i sopranistkę Olenę Maruniak. „ Nasi" młodzi artyści, bo tak można ich już nazwać   z uwagi na to , że prezentują się kolejny raz  na kowalewskiej scenie. Tym razem zaprezentowali kolędy polskie i ukraińskie oraz światowe hity muzyki  klasycznej.  Na koncercie mieliśmy  niepowtarzalną okazję usłyszeć utwory Fryderyka Chopina grane na akordeonie.

Zobacz cały artykuł…
 
KURS CHEMIZACYJNY
Wpisał: Agnieszka Grzelak   
09.01.2014
powiatowy_zarzad_09_01_2014.jpg
Zobacz cały artykuł…
 
Z urodzinową wizytą
Wpisał: Karolina Kowalska   
09.01.2014
small.jpg

Piękny jubileusz 84 urodzin świętowała 9 stycznia br. siostra zakonna Monika Teresa Gojtowska, piastująca zaszczytny tytuł Honorowego Obywatela Miasta.  Życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia i pogody ducha złożył Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski. Pełna wigoru i uśmiechnięta solenizantka wraz z siostrą Gabrielą i siostrą przełożoną Eweliną przyjęła gości zgodnie z polską tradycją. Najpierw była modlitwa w  kaplicy Św. Józefa w intencji zdrowia jubilatki, a później słodki poczęstunek.                                     

Zobacz cały artykuł…
 
ODWIEDZAMY CHORYCH I SAMOTNYCH
Wpisał: s. Ewelina Sprada   
08.01.2014
small.jpgGrupa uczniów z Publicznego Gimnazjum im.Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim wzięła udział u projekcie edukacyjnym „Odwiedzamy chorych i samotnych". Założeniem projektu było poznanie przez uczniów środowiska lokalnego oraz potrzeb osób chorych i samotnych. Uczniowie, którzy spotykali się na zajęciach w ramach Szkolnego Koła Caritas wspólnie wykonywali kartki świąteczne oraz bombki.
Zobacz cały artykuł…
 
Przechowalnia psów
Wpisał: Monika Lüdtke   
08.01.2014

przechowalnia_09_01_2013.jpgGrupa uczniów i nauczycieli z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim rozpoczęła nowy rok od realizacji pięknego przedsięwzięcia. Młodzież i dorośli wyszli z inicjatywą niesienia pomocy bezdomnym pieskom w znalezieniu im kochających domów.

Zobacz cały artykuł…
 
Międzynarodowy projekt Bliżej Polski
Wpisał: M. Piórkowska   
08.01.2014

Od września 2013 roku uczniowie klasy V a ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim są  zaangażowani w międzynarodowy projekt „Bliżej Polski".  W projekcie biorą również udział dzieci i młodzież z Parafialnej Szkoły Sobotniej w Hamburgu. Głównym celem projektu jest przybliżenie kultury polskiej oraz polskich tradycji narodowych dzieciom na obczyźnie.  

 projekt.jpg

Zobacz cały artykuł…
 
Chwalimy się ekologią
Wpisał: Karolina Kowalska   
08.01.2014

Nasze inwestycje w dziedzinie ekologii są od dawna doceniane przez liczne gremia. Jako ostatnią nobilitację możemy potraktować zaproszenie nas do udziału w programie Radia PIK pt. „Co samorządy wiedzą o ekologii", gdzie szeroko omawiałem nasze rozwiązania m.in. lampy solarowe czy system solarowego podgrzewania wody w szkołach. Jego emisja miała miejsce 3 stycznia br. o godz. 12.20.

Poniżej podajemy link do programu. Zachęcam do wysłuchania.

http://www.radiopik.pl/42,0,dwunasta-dwadziescia

Z poważaniem

Burmistrz Miasta

Andrzej Grabowski

 
Mikołaj u grzecznych dzieci z Mlewa
Wpisał: Karolina Kowalska   
07.01.2014

small.jpgW dniu 5 stycznia br. Św. Mikołaj z workiem prezentów i swoimi pomocnikami (śnieżynka i elfy) odwiedził dzieci z Mlewa. Zanim 51 dzieci otrzymało podarki, animatorzy kultury z Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury zapewnili im szereg atrakcji, natomiast rodzice zadbali o ciasta i słodycze. Sala była świątecznie przystrojona a wokół rozchodził się zapach żywej choinki. Wspólnie bawili się dzieci i rodzice. Razem z dziećmi i dorosłymi Mikołaja wyglądał także burmistrz miasta Andrzej Grabowski.

Zobacz cały artykuł…
 
Wspólne kolędowanie w Wielkim Rychnowie
Wpisał: Karolina Kowalska   
07.01.2014
small.jpgJuż po raz szósty mieszkańcy Wielkiego Rychnowa, Borówna i Nowego Dworu w święto Trzech Króli wspólnie kolędowali przy szopce. Wystąpili uczniowie ze szkoły podstawowych w Kowalewie Pomorskim tworzący Mały Chór Wielkich Serc pod kierunkiem Marii Magdaleny Mytlewskiej.
Zobacz cały artykuł…
 
Podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego "Świąteczne ozdoby"
Wpisał: Agnieszka Chościńska   
03.01.2014
small.jpgW dniach od 2 grudnia do 12 grudnia 2013r. w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II  w Kowalewie Pomorskim odbywał się Powiatowy Konkurs Plastyczny „Świąteczne ozdoby". Organizatorką  konkursu była  pani Agnieszka Chościńska.
Zobacz cały artykuł…
 
W nowy rok z nowym trenerem
Wpisał: Karolina Kowalska   
03.01.2014

small.jpgKorzystając z ostatnich godzin mijającego roku Zarząd Klubu LKS Promień Kowalewo Pomorskie oraz Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski zorganizowali spotkanie piłkarzy seniorskiej drużyny Promienia z nowym trenerem Tomaszem Paczkowskim. 

Zobacz cały artykuł…
 
Szampańska zabawa i powitanie Nowego Roku
Wpisał: Karolina Kowalska   
02.01.2014

small.jpgJuż po raz czternasty mieszkańcy gminy Kowalewo Pomorskie uroczyście i wspólnie pożegnali stary rok i powitali nadchodzący Nowy Rok. Przy dźwiękach muzyki mechanicznej wszyscy wspaniale się bawili jeszcze długo po północy. 

Zobacz cały artykuł…
 
Pracowity miesiąc dla Chóru 730-leciaKowalewa Pomorskiego
Wpisał: Barbara Niewidział   
02.01.2014

maszano_2013small.jpg21.12.2013r.

Na zaproszenie Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Kultury i Sztuki w Bydgoszczy oraz współorganizatora Senatora RP Andrzeja Kobiaka Chór  730-lecia wystąpił z koncertem kolęd w pięknej scenerii Sali Malinowej  Hotelu „Pod Orłem „ w Bydgoszczy. Na sali znalazło się wiele zaproszonych gości z dziedziny kultury i  administracji państwowej. Wśród wykonawców oprócz naszego chóru , wystąpił Chór WOIKS „Belcanto" i wokalistka Anna Stankiewicz której towarzyszył znakomity gitarzysta Janusz Strobel. Koncert wszystkich wykonawców oklaskiwany był gromkimi brawami, śpiewano również wspólnie kolędy.

Zobacz cały artykuł…
 
Echa obozu BMX
Wpisał: Karolina Kowalska   
02.01.2014
bmxcamp_02_01_14.jpgSzanowni Czytelnicy
Zachęcam do obejrzenia filmu z pobytu młodych sportowców na obozie bmx organizowanym latem na naszym skate parku. Film ten wyemitowany był na kanale Extreme Sports Channel Polska w dniu 27.12.13. Z uwagi, że nie wszyscy mają dostęp do tej telewizji zamieszczono go również w Internecie. Jest to wspaniała promocja naszej gminy i tej dyscypliny.
https://vimeo.com/75855905
https://vimeo.com/82890973

Z poważaniem
Andrzej Grabowski
Burmistrz Miasta

 
Bezpiecznie na lekcjach i po godzinach
Wpisał: Karolina Kowalska   
31.12.2013
small.jpgSamorząd gminy Kowalewo Pomorskie sfinansował zainstalowanie systemu monitoringu zewnętrznego w Szkole Podstawowej w Pluskowęsach oraz w Wielkiej Łące. Teren wokół szkół obserwują czujne oczy kamer, które nagrywają obraz i przekazują do osób odpowiedzialnych za ład i porządek.
Zobacz cały artykuł…
 
Czystość to nasza duma
Wpisał: Karolina Kowalska   
31.12.2013

small.jpgNieskromnie mówiąc Kowalewo Pomorskie jest czystym i zadbanym miastem. Są to opinie częstych gości i osób sporadycznie do nas zaglądających. Chwaleni jesteśmy za skromność, gust w ukwieceniu i systematyczne sprzątanie. Ten efekt to lata starań i zabiegów samorządu oraz gminnej spółki ZGKiM, która co rocznie wygrywała przetargi i zajmowała się oczyszczaniem i ukwiecaniem miasta. Natomiast w roku 2014 przetarg na usługę wygrała inna firma.

Zobacz cały artykuł…
 
«« start « poprz. 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 nast. » koniec »»

Pozycje :: 2791 - 2820 z 2976
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!