Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 15.08.2020
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Tradycja ważna rzecz
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.12.2013

small.jpgKultywując staropolską tradycję poświątecznego odwiedzania w dniu 30 grudnia młodzież ze Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim wspólnie z katechetą p. Krzysztofem Dębińskim kolędowała po szkołach i zakładach pracy. Wykonując pełne humoru przyśpiewki życzyła wszystkim zdrowia w rodzinie, "urodzaju w komorze" i spełnienia marzeń. Stroje kolędników robiły na słuchaczach ogromne wrażenie. Wszędzie byli przyjmowani z radością jako dobra wróżba na nadchodzący 2014r. Za swoje kolędowanie otrzymywali cukierki, podziękowania i gratulacje za oryginalne stroje.

Zobacz cały artykuł…
 
Trud przypieczętowany umowami
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.12.2013
small.jpgPrawie 7 lat trwały zabiegi 5 samorządów w temacie modernizacji drogi powiatowej nr 1722C Kowalewo Pom.- Wąbrzeźno. Kiedy 21 marca 2007r. gmina Kowalewo Pomorskie, gmina Wąbrzeźno, miasto Wąbrzeźno, starostwo powiatowe w Wąbrzeźnie i starostwo w Golubiu Dobrzyniu podpisywały umowę partnerską nie sądziły, że tyle to potrwa. Samorządem wiodącym było starostwo wąbrzeskie, w imieniu którego działał starosta Krzysztof Mackiewicz.
Zobacz cały artykuł…
 
Hołd Honorowemu Obywatelowi Miasta
Wpisał: Karolina Kowalska   
27.12.2013

small.jpgJak co roku w dniu 25 grudnia w gminie Kowalewo Pomorskie uczczono pamięć ks. Franciszka Ksawerego Okroya. W tym roku jest to już XX rocznica śmierci wieloletniego proboszcza parafii p.w. św. Mikołaja w Kowalewie Pom.

Zobacz cały artykuł…
 
Nie byli sami
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.12.2013
nie_byli_sami_24_12_13_000.jpgZgodnie z naszą wiarą i tradycją Święta Bożego Narodzenia to okres wyjątkowo ciepły i radosny. Wigilia jest jednym z najpiękniejszych dni w roku, w którym spędzamy czas z rodziną i składamy sobie szczere, z serca płynące, życzenia W tym radosnym dniu nikt nie powinien być sam.
Zobacz cały artykuł…
 
W świątecznej atmosferze
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.12.2013

sp_rychnowo_wigilia_20_12_13_000.jpgOd połowy grudnia do połowy stycznia osoby zaprzyjaźnione spotykają się przy świątecznym stole, aby złożyć sobie życzenia, podzielić się opłatkiem, zaśpiewać kilka kolęd, a nawet wymienić się upominkami. Spotkania świąteczno- noworoczne bardzo mocno wpisały się w polską tradycję Świąt Bożego Narodzenia, a że Kowalewiacy bardzo poważnie traktują tradycje, dlatego i u nas zaplanowano wiele tego typu spotkań.  

Zobacz cały artykuł…
 
Wandal brzydko się bawił
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.12.2013
W nocy 22/23 grudnia br. wandal bardzo się nudził. Ofiara jego działalności padła publiczna toaleta przy ul. Strażackiej. Prawdopodobnie po załatwieniu potrzeby fizjologicznej wrzucił do szklanej muszli petardę. Stan jaki po sobie pozostawił jest bardzo przykry i  świadczący o jego wulgaryzmie.
Zobacz cały artykuł…
 
Sportowe zmagania w szczytnym celu
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.12.2013

charytatywny_small.jpgRozgrywki piłkarskie, szczególnie te amatorskie zawsze wywoływały w gminie Kowalewo Pomorskie wielkie emocje. Kiedy grają drużyny sołeckie, strażackie, zakładów pracy czy samorządowców walka jest bardzo zawzięta. Niby nie zwycięstwo jest najważniejsze lecz dobra zabawa, ale każdy wie że być najlepszym to jest to.

Zobacz cały artykuł…
 
Budżet na 2014 przyjęty, a stawki za śmieci obniżone
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.12.2013

small.jpgNa ostatniej w 2013r. sesji w dniu 20 grudnia br. radni rady miejskiej w Kowalewie Pomorskim uchwalili budżet gminy na nadchodzący rok. Wcześniej zapoznali się z projektem budżetu przedłożonym przez Burmistrza Miasta oraz z pozytywną opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej.

Zobacz cały artykuł…
 
Drzewko nam się rozświetliło
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.12.2013

mikolajkowe_spotkanie.jpgUroczystość zapalenia lampek na gminnej choince, którą przez szalejący orkan Ksawery przesunięto na 21 grudnia  br., odbyła się pomimo przeraźliwie zimnego wiatru. Włączenia lampek dokonał Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski w towarzystwie dzieci i dorosłych.  Oczywiście przybył Gwiazdor i sympatyczne śnieżynki. Były kolędy, słodycze i wspólne tańce. Dzieci przyniosły własnoręcznie robione bombki, aby przystroić tę zieloną królową centrum.  Atmosfera świąt otoczyła wszystkich uczestników.

Zobacz cały artykuł…
 
NATO-wska policja w naszym regionie
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.12.2013

small.jpgPrzewodniczący Konwentu Burmistrzów i jednocześnie Burmistrz Kowalewa Pomorskiego Andrzej Grabowski wraz z małżonką uczestniczył w otwarciu Centrum Eksperckiego Policji Wojskowych NATO w Bydgoszczy. Uroczystość miała miejsce 18 grudnia br. To trzeci, po Centrum Szkolenia Sił Połączonych i Batalionie Łączności ośrodek NATO w Bydgoszczy.

Zobacz cały artykuł…
 
Artyści z Pluskowęs
Wpisał: Katarzyna Lewandowska   
23.12.2013
artysci_z_pluskowes_00_14_12_13.jpg14 grudnia 2013 roku w Zespole Szkół nr 14 w Toruniu odbył się V Konkurs Kolęd i Pastorałek. szkołę z Pluskowęs reprezentowało dwoje uczniów: Natalia Dąbrowska z klasy VI, która zaśpiewała pastorałkę pt. " Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś" oraz Paweł Lewandowski z klasy III z kolędą "Gdy śliczna panna".
Zobacz cały artykuł…
 
Pluskowęsy gościnnie w Toruniu
Wpisał: Magdalena Kosk i Katarzyna Lewandowska   
23.12.2013

pluskowesy_w_toruniu_00_23_12_13.jpgMiasto Toruń i lokalny oddział PTTK przygotowały specjalną ofertę dla grup uczniowskich, mającą na celu zachęcenie dzieci do zwiedzania i odwiedzania pięknego grodu Kopernika. "Toruń na sportowo"- pod takim hasłem grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Pluskowęsach spędziła dzień w Toruniu.

Zobacz cały artykuł…
 
Świąteczny prezent dla piesków z przytuliska w Kowalewie Pomorskim
Wpisał: Monika Lüdtke   
20.12.2013

piesek_small_gim_20_12-2013.jpgUczniowie klasy II B, uczęszczający do Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim zrobili miłą niespodziankę kowalewskiemu przytulisku dla psów.

Zobacz cały artykuł…
 
Uroczystość opłatkowa
Wpisał: Benedykt Mroziński   
20.12.2013

small.jpgW obiektach klubu sportowego Zawisza  Bydgoszcz odbyła się uroczystość opłatkowa  z udziałem  działaczy sportowych, trenerów, nauczycieli ,dziennikarzy   oraz  sympatyków sportu naszego województwa  zorganizowana  przez  Kujawsko - Pomorskie Stowarzyszenie Związków Sportowych  oraz  Szkolny Związek Sportowy w Bydgoszczy. Wśród zaproszonych gości obecni byli przedstawiciele władz Urzędu Marszałkowskiego oraz Miasta Bydgoszczy.

Zobacz cały artykuł…
 
Wiatrak
Wpisał: Karolina Kowalska   
20.12.2013

witarak_20_12-2013.jpgNa terenie wsi Pluskowęsy ustawiono pierwszy w gminie Kowalewo Pomorskie wiatrak. Będzie on produkował energię odnawialną.

Zobacz cały artykuł…
 
O spotkaniu opłatkowym Chóru 730-lecia Kowalewa Pomorskiego
Wpisał: Joachim Kupski   
19.12.2013
oplatek_chor_2013small.jpgChór nasz oczywiście, przede wszystkim śpiewa. Śpiewał więc też w niedzielę 15 grudnia bieżącego roku, dając koncert kolęd w Sali widowiskowej naszego Domu Kultury. W repertuarze było 10 tradycyjnych, przeważnie polskich kolęd, oraz amerykańskie „Dzwonki sań", czyli fonetycznie, po ichniemu „Dżingle bels". Potem jeszcze z publicznością - a była pełna sala, zaśpiewaliśmy „Wśród nocnej ciszy".
Zobacz cały artykuł…
 
Eurodeputowany Janusz Zemke w rodzinnym Kowalewie Pomorskim
Wpisał: Karolina Kowalska   
19.12.2013

deputowany.jpgW czasie swojego pobytu w regionie do rodzinnego Kowalewa Pomorskiego w dniu 17 grudnia br. zawitał eurodeputowany Janusz Zemke. Spotkanie z Burmistrzem Miasta Andrzejem Grabowskim przebiegało w rodzinnej i świątecznej atmosferze. Panowie wymienili się informacjami o zmianach jakie zaszły w Kowalewie Pomorskim od poprzedniej wizyty eurodeputowanego.

Zobacz cały artykuł…
 
Piękne urodziny pani Janiny
Wpisał: Karolina Kowalska   
19.12.2013

small.jpgDożyć sędziwych lat w pełni sił witalnych i w otoczeniu kochającej rodziny to szczęście niewielu. Zgodnie z wieloletnią tradycją mieszkańcy gminy Kowalewo Pomorskie, którzy osiągnęli sędziwy wiek powyżej 90-lat otrzymują na każde urodziny życzenia i kwiaty od Burmistrza Miasta i Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej. W roku 2013 świętuje w ten sposób 60 osób.

Zobacz cały artykuł…
 
Ze świątecznymi życzeniami i z dobrym słowem
Wpisał: Karolina Kowalska   
19.12.2013

small.jpgW gminie Kowalewo Pomorskie od prawie 20 lat istnieje tradycja spotykania się w wigilijny poranek z osobami samotnymi W dniu 24 grudnia w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury spotykają się podopieczni MGOPS-u i władze samorządowe. Niestety nie wszystkim podopiecznym stan zdrowia pozwala na przybycie na to wyjątkowe spotkanie. Właśnie Ci są odwiedzani w domach. W tym roku, w dniach 12-23 grudnia odwiedzono 20 podopiecznych z terenu całej gminy, m.in. p. Apolonię Napiwocką. 

Zobacz cały artykuł…
 
"Bo kiedy miasto na Święta się stroi..."
Wpisał: Karolina Kowalska   
18.12.2013

small.jpgtymi słowami zaczyna się pastorałka zespołu De Su, która oddaje magię Świąt Bożego Narodzenia. Atmosferę tych wyjątkowych dni tworzą również iluminacje, dekoracje i kolorowe światełka. W pędzie przedświątecznych zakupów zatrzymajmy się i popatrzy na witryny, drzewka i domy. Jak pięknie wyglądają w odświętnej szacie. Kilka z nich Państwu zaprezentujemy. Jeśli zauroczy Państwa szczególna dekoracja to również może znaleźć się na naszej stronie. Prosimy o jej przesłanie na adres karolina.kowalska@kowalewopomorskie.pl

Zobacz cały artykuł…
 
Podziękowanie
Wpisał: Agnieszka Kotecka Lider Rejonu Kowalewo Pomorskie   
16.12.2013

szlachetna_paczka_small_16_12_2013.jpgBrak słów, wzruszenie i radość, którą trudno wyrazić słowami. Tak, w dużym skrócie podsumować można reakcje rodzin do których w weekend dotarła Szlachetna Paczka. Darczyńcy i wolontariusze spisali się na medal.

Zobacz cały artykuł…
 
Komitet Monitorujący
Wpisał: Karolina Kowalska   
16.12.2013

small.jpgW dniu 13 grudnia br. odbyło się XXXIX posiedzenie Komitetu Monitorującego Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013.  W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele strony rządowej, samorządowej, partnerów społecznych i gospodarczych, przedstawiciele z głosem doradczym oraz zaproszeni goście.  Wśród członków grupę samorządowców  reprezentuje Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie Andrzej Grabowski jako przewodniczący Konwentu Burmistrzów.

Zobacz cały artykuł…
 
Kolarskie medale pod choinkę
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska   
16.12.2013

small.jpgDwa srebrne i jeden medal brązowy wywalczyli kolarze UKS „SOKÓŁ" Wielkie Rychnowo na zawodach w kolarstwie torowym.

Zobacz cały artykuł…
 
Sukces przedszkolaków
Wpisał: Joanna Piasecka - Dyrektor Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim   
13.12.2013

listy_small.jpgPrzedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim bardzo aktywnie włączyło się do akcji „Listy dla Ziemi", którego organizatorem była Fundacja Ekologiczna Arka. Celem konkursu było wyłonienie 10 zielonych, czyli najbardziej aktywnych i pomysłowych w działaniach ekologicznych placówek oświatowych.

Zobacz cały artykuł…
 
Bloki, bloczki, kołowroty
Wpisał: Maria Olejnik   
13.12.2013

small.jpgDnia 11 grudnia br. w Szkole Podstawowej w Wielkim Rychnowie odbył się „Dzień z fizyką". Klasa VI pod opieką p. Marzanny Czerw przedstawiła pokazy i eksperymenty związane z fizyką. Pokazywane były doświadczenia z zakresu optyki i siły grawitacji, siły wyporu, elektryczności, maszyn prostych, światła itp.

Zobacz cały artykuł…
 
Mopsik
Wpisał: Monika Białkowska   
13.12.2013

mopsik_13_12_2013.jpgPracownicy Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kowalewie Pomorskim kontynuują zainicjowaną przez Urząd Miejski akcję wirtualnej opieki nad psem. Przygarneli podopiecznego z przechowalni prowadzonej przez Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kowalewie Pomorskim. Co miesiąc będą wpłacać prywatne środki na pokrycie kosztów utrzymania zwierzaka.

Zobacz cały artykuł…
 
Charytatywna pomoc przedszkolaków Przedszkolacy też pomagają
Wpisał: Joanna Piasecka - Dyrektor Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim   
13.12.2013

small.jpg„Szlachetna Paczka" to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy, realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jej założeniem, jest idea przekazywania bezpośredniej i mądrej pomocy najbiedniejszym rodzinom, tak by była ona skuteczna i sensowna, czyli była odpowiedzią na konkretne potrzeby.

Zobacz cały artykuł…
 
Mikołajki w Piątkowie
Wpisał: Karolina Jaguś   
13.12.2013
mikolajki_piatkowo_06_12_13_000.jpgW dniu 6 grudnia Rada Sołecka wraz z Sołtysem wsi Piątkowo zapewniła najmłodszym mieszkańcom moc atrakcji z okazji Mikołajek. Na samym początku chętne dzieci obejrzały przedstawienie zorganizowane przez Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Kowalewie Pomorskim. Bezpieczny i bezinteresowny przejazd zapewnił Pan Krzysztof Midura, któremu rodzice wraz z sołtysem bardzo serdecznie dziękują.
Zobacz cały artykuł…
 
Nieprawidłowości w podatku od nieruchomości
Wpisał: Anna Kowalska   
12.12.2013

kontr_podatku_01_12_12_13.jpgPrzeprowadzane systematycznie przez pracowników Urzędu Miejskiego kontrole podatku od nieruchomości, wykazują wiele nieprawidłowości. Dotyczy to szczególnie zaniżanej przez podatników podstawy opodatkowania. 

Zobacz cały artykuł…
 
WIRTUALNA OPIEKA NAD PSEM
Wpisał: Agnieszka Chmielewska-Płachta   
11.12.2013

komunalnik_12_12_2013.jpgPracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Kowalewie Pomorskim również kontynuują zainicjowaną przez Urząd Miejski akcję wirtualnej opieki nad psem. Co miesiąc będą wpłacać prywatne środki na pokrycie kosztów utrzymania zwierzęcia. Ich podopieczny wabi się „KOMUNALNIK", jest łagodnym, wystraszonym pieskiem ,który podbił serca pracowników.


 
«« start « poprz. 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 nast. » koniec »»

Pozycje :: 2821 - 2850 z 2976
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!