Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 19.06.2021
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Akcja NIE DLA CZADU!
Wpisał: Edyta Jasińska   
11.12.2013

Zima, okres grzewczy, to czas szczególnego zagrożenia zatruciem tlenkiem węgla. Dlatego też po raz kolejny apelujemy o ostrożność i zachowanie rozwagi. Poniżej przedstawiamy przekazaną z Państwowej Straży Pożarnej w Golubiu -Dobrzyniu ulotkę akcji prewencyjnej NIE DLA CZADU! - Otwórz


 
Mikołaj po raz kolejny odwiedził Kowalewo
Wpisał: Justyna Kalinowska   
10.12.2013

small.jpgMikołajki, które obchodzimy 6 grudnia, świętowane są na cześć biskupa Mikołaja z Miry. Pojawienie się Mikołaja zapowiada nadejście świąt Bożego Narodzenia. Kult starszego dziadka w czerwonym kubraczku, który odwiedza dzieci w towarzystwie reniferów to chyba jedna z najprzyjemniejszych tradycji. Bez względu na wiek Mikołaj jest postacią, która budzi pozytywne odczucia i każdy oczekuje na drobiazg „od niego".

 

Zobacz cały artykuł…
 
Bilans finansowy systemu gospodarowania - październik 2013r.
Wpisał: Natalia Kociemska   
10.12.2013

Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi za miesiąc październik 2013 wg stanu na dzień 30.11.2013r.

październik 2013

RAZEM narastająco

Ściągalność opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi

92,79%

 

Zobacz cały artykuł…
 
Kolarz Daniel Śliwka UKS SOKÓŁ Wielkie Rychnowo Nadzieją Olimpijską 2013
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska   
09.12.2013

small.jpg6 grudnia 2013r. w Hotelu Victor w Pruszkowie Polski Związek Kolarski dokonał podsumowania dorobku sportowego 2013. 

Zobacz cały artykuł…
 
WYSTĘP CHÓRU
Wpisał: Barbara Niewidział   
09.12.2013

small.jpgW dniu 7 grudnia 2013 roku Chór 730-leciaKowalewa Pomorskiego wziął udział w imprezie DNI OTWARTE MOSTU W TORUNIU . Zaproszenie otrzymaliśmy od organizatorów uroczystego oddania mostu drogowego do użytku. Kowalewski chór zaprezentował repertuar zarówno klasyczny jak i kolędy. Po występie płytę Chóru 730-lecia Kowalewa Pomorskiego wręczono Prezydentowi Miasta Torunia p. Michałowi Zaleskiemu. Wszyscy zziębnięci, ale zadowoleni z takiego wyróżnienia wrócili z miłymi wrażeniami do domu. Chór dzięki temu zaproszeniu  zapisze się na stałe na kartach historii Torunia.

Zobacz cały artykuł…
 
Dożywianie dzieci w szkołach oraz podopiecznych MGOPS w 2014 roku
Wpisał: Karolina Jaworska   
09.12.2013

W wyniku rozstrzygnięcia przeprowadzonego postępowania przetargowego na: „Przygotowywanie, dostarczanie oraz wydanie gorących posiłków dla uczniów w szkołach z terenu gminy Kowalewo Pomorskie oraz dla podopiecznych Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kowalewie Pomorskim w 2014 roku", w dniu 2 grudnia 2013 roku Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kowalewie Pomorskim podpisał umowę z Firmą Gastronomiczną JUBILATKA Małgorzata Sobiechowska ul. Kwiatowa 14A, 87 - 200 Wąbrzeźno.

Zobacz cały artykuł…
 
Turniej Siatkówki Pracowników Oświaty
Wpisał: Bartłomiej Lüdtke   
07.12.2013

turn_siatkowki_28_11_13_000.jpgW dniach 28 i 29 listopada br. nauczyciele z Kowalewa Pomorskiego wzięli udział w Turnieju Siatkówki Pracowników Oświaty o Puchar Przechodni Prezesa Oddziału ZNP w Pile.

W czwartek odbyły się gry eliminacyjne w dwóch grupach. W piątek natomiast rozgrywane były finały również w grupach w zależności od miejsca zajętego podczas czwartkowych eliminacji.

Zobacz cały artykuł…
 
Podwójnie diamentowe Kowalewo Pomorskie
Wpisał: Karolina Kowalska   
06.12.2013
diamentowe_06_12_13_000.jpg

Gmina Kowalewo Pomorskie została nagrodzona dwoma Diamentami Region. Uroczyste wręczenie miało miejsce 5 grudnia br. Wyróżniła nas kapituła konkursowa w kategorii „Samorząd" doceniając trzy nasze unijne inwestycje: III etap Centrum Rekreacji i Sportu, lampy solarowe i tablice interaktywne. Rywalizowało tutaj aż 14 samorządów. Otrzymaliśmy również Diament w kategorii, która wywołała największe emocje czyli w głosowaniu mieszkańców.

Zobacz cały artykuł…
 
Komunikaty dot. przygotowania obiektów budowlanych do sezonu jesienno-zimowego
Wpisał: Krystyna Kubicka   
05.12.2013

Zgodnie z prośbą Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Golubiu-Dobrzyniu zamieszczamy:

 
Informacja
Wpisał: Iwona Arciszewska   
04.12.2013
W  dniach  29 i 30 listopada   po raz kolejny  została przeprowadzona zbiórka żywności w ramach  ogólnopolskiej akcji  „Świąteczna zbiórka żywności". Zbiórka ta została zorganizowana przez Federację Polskich  Banków Żywności przy współpracy z Toruńskim Bankiem Żywnościowo - Rzeczowym w Toruniu, tutejszym Ośrodkiem  Pomocy Społecznej  oraz  Publicznym Gimnazjum  w Kowalewie Pomorskim.
Zobacz cały artykuł…
 
Wirtualna opieka nad psem
Wpisał: Ewa Dąbkowska   
03.12.2013

kulturka_mgok_03_12_2013.jpgPracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie Pomorskim kontynuują zainicjowaną przez Urząd Miejski  akcję wirtualnej opieki nad psem. Właśnie postanowili przygarnąć podopiecznego z przechowalni prowadzonej przez Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kowalewie Pomorskim. Co miesiąc będą wpłacać prywatne środki na pokrycie kosztów utrzymania zwierzaka.

Zobacz cały artykuł…
 
SZUKAMY NASTĘPCÓW OLIMPIJCZYKÓW - Pruszków BGŻ Arena
Wpisał: Dariusz Osmański   
03.12.2013

small.jpgZawodnicy UKS „SOKÓŁ" Wielkie Rychnowo rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. W ramach szkolenia trójka naszych zawodników: Marta Brzozowska, Adrian Brzozowski, Daniel Śliwka oraz Sylwester Łączkowski i Piotr Wojciechowski wychowankowie Toruńskiego Pacyfiku pojechali na tor BGŻ Arena w Pruszkowie, gdzie wzięli udział w dwudniowych zawodach torowych „Szukamy Następców Olimpijczyków".  

Zobacz cały artykuł…
 
W Szkole Podstawowej w Wielkiej Łące też są kolarskie talenty
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska - sekretarz UKS "SOKÓŁ" Wielkie Rychnowo   
02.12.2013

small.jpgW dniu 28 listopada br. prezes i trener UKS „SOKÓŁ" Wielkie Rychnowo p. Marian Krych w porozumieniu z Dyrekcją Szkoły Podstawowej  w Wielkiej Łące p. Danutą Drożdża przeprowadził wśród uczniów klas czwartych i piątych próbę wydolnościową na cykloergometrze. W próbie uczestniczyli wszyscy obecni uczniowie z ww. klas. W sprawdzianie pomagał nauczyciel wychowania fizycznego p. Mikołaj Tuszyński.

Zobacz cały artykuł…
 
Światowy Dzień Pluszowego Misia
Wpisał: Kamila Wojciechowska Ewa Cierniakowska Alina Krystyniuk   
02.12.2013

small.jpgŚwiatowy Dzień Pluszowego Misia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kowalewie Pomorskim jak i jej Filiach w Pluskowęsach i Wielkim Rychnowie

"Czy to wczoraj, czy to dziś - dzieciom jest potrzebny miś"

Zobacz cały artykuł…
 
IX Powiatowy Konkurs recytatorski pn. Idzie jesień przez park
Wpisał: Kamila Wojciechowska Alina Krystyniuk   
29.11.2013

8.jpgDnia 27 listopada 2013r. odbył się w Golubiu-Dobrzyniu IX Powiatowy Konkurs Recytatorski pn. Idzie jesień przez park. Miejską Bibliotekę Publiczną w Kowalewie Pomorskim oraz Publiczne Gimnazjum w Kowalewie Pomorskim reprezentowały: Zuzanna Hejnowska, Kamila Socka, Paulina Zegarska oraz Magdalena Pałucha.

Zobacz cały artykuł…
 
Pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów
Wpisał: PREZES- Barbara Stosio   
29.11.2013

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Kowalewie Pomorskim informuje, że posiada w sprzedaży pojemniki 120l do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.

Cena jednego pojemnika wynosi 129,00 złotych brutto.

Zobacz cały artykuł…
 
Czy czujesz ducha Świąt Bożego Narodzenia ? V edycja konkursu fotograficznego
Wpisał: Karolina Kowalska   
28.11.2013

choinka.pngUWAGA: Ogłaszamy kolejną edycję konkursu dla pasjonatów zdjęć, a przede wszystkim miłośników Świąt Bożego Narodzenia. Zasady są proste jak barszcz ...... z uszkami.

Zobacz cały artykuł…
 
Podpisanie umów na dostawę energii
Wpisał: Małgorzata Dębińska   
28.11.2013
energia_28_11_13_000.jpg

We wtorek, 26 listopada w Kowalewie Pomorskim w imieniu PKP Energetyka S.A. Regionalny Kierownik Sprzedaży p. Marek Ostaniewicz podpisał umowy na dostawę energii elektrycznej dla gmin, które zawarły porozumienia z Pomorską Grupą Konsultingową S.A. na wspólne przeprowadzenie przetargu na zakup energii elektrycznej.

Zobacz cały artykuł…
 
Utraciłeś dokumenty? Nie ryzykuj! Zastrzeż je w Banku!
Wpisał: Agnieszka Wiewiór   
27.11.2013

System DOKUMENTY ZASTRZEŻONE został stworzony dla ochrony osób, które utraciły swoje dokumenty tożsamości (dowody osobiste, paszporty, prawa jazdy i wiele innych, w tym także karty płatnicze i dowody rejestracyjne).

Zobacz cały artykuł…
 
Świątecznie, ale i z troską o innych
Wpisał: Karolina Kowalska   
26.11.2013

small.jpgOdświętnie i jednocześnie na roboczo obchodzono w dniu 25 listopada br. w gminie Kowalewo Pomorskie Dzień Pracownika Socjalnego. Przez minione kilkanaście lat pracownicy wszystkich gminnych i miejskich ośrodków pomocy społecznej oraz załogi: Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Warsztatów Terapii Zajęciowej z Kowalewa Pomorskiego spotykali się w innej placówce. W tym roku, po raz pierwszy, odstąpiono od tej tradycji.

Zobacz cały artykuł…
 
Jesteśmy Diamentem Regionu i to podwójnym
Wpisał: Karolina Kowalska   
25.11.2013

Kowalewo Pomorskie zostało uznane Diamentem Województwa Kujawsko- Pomorskiego i to w dwóch kategoriach konkursowych. Kapituła konkursowa doceniła nasze starania w zakresie inwestycji powstałych przy udziale środków unijnych i przyznała nam Diament Regionu w kategorii samorząd. Natomiast dzięki Państwa głosom otrzymamy zaszczytny tytuł „Diament Mieszkańców". Uroczyste wręczenie nastąpi w czasie gali w dniu 5 grudnia br. Oczywiście przedstawimy Państwu pełne sprawozdanie z tego wydarzenia.

Zobacz cały artykuł…
 
XXI sesja Rady Miejskiej
Wpisał: Karolina Kowalska   
25.11.2013

small.jpgNa kolejnej, XXI sesji Rady Miejskiej odbytej w dniu 22 listopada br. podjęto uchwały okołobudżetowe, czyli podatkowe na nadchodzący rok. Są one zaczątkiem do prac nad budżetem roku 2014.

Zobacz cały artykuł…
 
Wspomnienie o śp. Janie Tomaszu Łęgowskim
Wpisał: A. Grabowska, A. Żółtowska   
25.11.2013

legowski_000_18_11_13.jpgWspomnienie o śp. Janie Tomaszu Łęgowskim Honorowym Obywatelu Kowalewa Pomorskiego w II rocznicę śmierci.

Śp. Jan Tomasz Łęgowski urodził się 8 marca 1920 roku w Kowalewie Pom. Do 16 roku życia mieszkał na terenie tut. Gminy. Po ukończeniu szkoły średniej, zgodnie ze swoją pasją rozpoczął naukę w Szkole Rekrutów w Brodnicy, po jej ukończeniu podjął studia na Akademii Wojskowej w Dęblinie.

Zobacz cały artykuł…
 
BEZPIECZNE PRZEDSZKOLAKI CHLUBĄ NASZEJ GMINY!!!
Wpisał: Ilona Wrzesińska, Dorota Michałek, Ilona Plewa   
22.11.2013
small.jpgBezpieczeństwo i  zdrowie dziecka zarówno dla rodziców jak  i nauczycieli jest jednym  z najważniejszych elementów wychowania.  W naszej szkole zagadnienia z  zakresu bezpieczeństwa były realizowane od początku roku szkolnego. Działania te skupiały się na współpracy ze służbami mundurowymi: policją, strażą pożarną oraz służbami medycznymi: pielęgniarką szkolną czy ratownikami  medycznymi. 
Zobacz cały artykuł…
 
Spotkanie dla dobra młodych mieszkańców naszej gminy
Wpisał: Karolina Kowalska   
22.11.2013

small.jpgNa tradycyjnym, corocznym zebraniu rodziców uczniów  uczęszczających do Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim dorośli debatowali nad sytuacją dzieci. Trzy strony, czyli dyrekcja i grono pedagogiczne, rodzice oraz organ prowadzący reprezentowany przez Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie podsumowały miniony rok szkolny oraz wymieniły się informacjami na temat działań w obecnym roku szkolnym.

Zobacz cały artykuł…
 
Pasowanie na Przedszkolaka 2014
Wpisał: Joanna Piasecka - Dyrektor Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim   
21.11.2013

small.jpgDnia 16 listopada br. w sali M-GOK w Kowalewie Pomorskim odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Tego dnia Przedszkole przyjęło do grona przedszkolaków 37 nowo przyjętych dzieci.

Zobacz cały artykuł…
 
Bezpieczeństwo ruchu drogowego i spotkania z kulturą
Wpisał: Justyna Rutkowska   
20.11.2013

small.jpgW dniu 7 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Wielkiej Łące wraz z nauczycielami wybrały  się na wycieczkę do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Toruniu. Podczas zajęć dzieci miały okazję przypomnieć sobie najważniejsze znaki drogowe oraz zasady przewożenia najmłodszych pociech w samochodzie. Utrwaliły wiadomości na temat rodzajów sygnalizacji świetlnej, zasad bezpiecznego przejścia przez jezdnię, a także znaczenia materiałów odblaskowych. Ćwiczenia praktyczne w miasteczku komunikacyjnym pozwoliły nie tylko zgłębić zdobytą już wiedzę  na temat zasad poruszania się po drodze, ale przede wszystkim trenować swoje umiejętności.

Zobacz cały artykuł…
 
ORLIK DLA WSZYSTKICH 2013
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska sekretarz UKS SOKÓŁ   
20.11.2013

small.jpgUKS SOKÓŁ Wielkie Rychnowo laureatem

Finału Konkursu Ministra Sportu i Turystyki

pn. ORLIK DLA WSZYSTKICH 2013

Zobacz cały artykuł…
 
Urzędniczki na medal
Wpisał: Karolina Kowalska   
19.11.2013
small.jpgNa wniosek Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie Andrzeja Grabowskiego za pośrednictwem Wojewody Ewy Mes Prezydent RP przyznał 5 samorządowcom z tej gminy medale za długoletnią służbę w strukturze samorządowej.
Zobacz cały artykuł…
 
Ucieszy oko i serce
Wpisał: Karolina Kowalska   
19.11.2013

small.jpgSzanowaną tradycją naszych dziadków i rodziców było wysyłanie kartek świątecznych. Cieszyły one oko, pozwalały powrócić pamięcią do dzieciństwa i ciepło pomyśleć o nadawcy. Teraz tradycję tę wypiera popularny sms lub email. Jest szybszy i tańszy. Ale czy na tym polega przedświąteczna gorączka?. Może warto sprawić najbliższemu wspaniałą niespodziankę i wysłać mu przepiękną, ręcznie wykonaną kartkę świąteczną. Jeśli oprócz radości zyskamy jeszcze wdzięczność osób bardziej od nas potrzebujących to na pewno święta będą wyjątkowe. A co nada im wyjątkowości?

Zobacz cały artykuł…
 
«« start « poprz. 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 nast. » koniec »»

Pozycje :: 2851 - 2880 z 2976
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!