Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 19.06.2021
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

INFORMACJA
Wpisał: Małgorzata Wegner   
19.11.2013

W związku ze zbliżającym się okresem zimowym oraz spadkiem temperatur na prośbę Prezesa Zakładu Usług Wodnych w Ostrowitem przypominamy o konieczności odpowiedniego zabezpieczenia wewnętrznych instalacji i urządzeń wodociągowych oraz kanalizacyjnych przed zamarznięciem.

Zobacz cały artykuł…
 
Jesteśmy z nich dumni
Wpisał: Karolina Kowalska   
18.11.2013
small.jpgW dniu 15 listopada br. w gminie Kowalewo Pomorskie podsumowano XVII edycję Długofalowego Programu Rozwoju Oświaty, dzięki któremu jednorazowe stypendia otrzymują uczniowie placówek oświatowych, dla których samorząd gminy jest organem prowadzącym + szkoła stowarzyszeniowa TRIO. Uczniowie ci muszą być laureatami najwyższych miejsc (I, II, III) wojewódzkich bądź gminnych konkursów przedmiotowych. Nagroda ta jest dużym wyróżnieniem dla uczniów jak i ich nauczycieli.
Zobacz cały artykuł…
 
Konsultacji nad RPO ciąg dalszy
Wpisał: Karolina Kowalska   
18.11.2013
small.jpgJak już wcześniej informowaliśmy od 7 listopada ruszył cykl konsultacji nad jednym z najważniejszych dokumentów województwa, czyli nad Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2014-2020. W dniu 15 listopada br. spotkali się samorządowcy. Skupieni w Konwencie Starostów, Konwencie Burmistrzów i Konwencie Wójtów wnieśli swoje uwagi do przedstawionego projektu.
Zobacz cały artykuł…
 
III Konkurs Recytatorski "Jesień w poezji"
Wpisał: Małgorzata Czarnecka   
15.11.2013

small.jpgRozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu  Plastycznego  „Maria Konopnicka Dzieciom".

Dnia 12 listopada 2013r. w  Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim odbył się III Gminny Konkurs Recytatorski „Jesień w poezji", który uroczyście otworzył pan dyrektor Benedykt Mroziński  i  zaproszony na tę uroczystość  pan burmistrz  Andrzej Grabowski. Wśród gości była także  przewodnicząca Rady Rodziców pani  Anna Wardzińska.

 

Zobacz cały artykuł…
 
Remont kuchni w świetlicy wiejskiej w Sierakowie zakończony
Wpisał: Opiekun sołectwa- Agnieszka Wiewiór   
15.11.2013

small.jpgW dniu 30.10.2013 roku zakończono remont kuchni w świetlicy wiejskiej w Sierakowie. Wykonawca - Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o. o. w Kowalewie Pomorskim wybrany w zapytaniu ofertowym przedstawił najkorzystniejszą cenowo ofertę i po podpisaniu umowy przystapił do pracy. Kuchnia zmieniła się nie do poznania.

Zobacz cały artykuł…
 
Kowalewskie Centrum w piątce najlepszych obiektów sportowych roku 2013
Wpisał: Karolina Kowalska   
15.11.2013

small.jpgCentrum Sportu i Rekreacji w Kowalewie Pomorskim zdobyło tytuł Sportowy Obiekt Roku 2013. To wybitne wyróżnienie trafiło do 5 równorzędnych samorządów. Uroczysta gala miałą miejsce 14 listopada w Warszawie. Wyróżnienie osobiście odebrał Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

Zobacz cały artykuł…
 
Najlepsi z najlepszych
Wpisał: Karolina Kowalska   
15.11.2013

small.jpgStypendium Prezesa Rady Ministrów (premiera) to prestiżowe wyróżnienie finansowe dla najzdolniejszej młodzieży uczęszczającej do placówek oświatowych, gdzie edukacja kończy się egzaminem dojrzałości, czyli popularną maturą. Placówka szkolna może podać jednego kandydata. Typuje go społeczność uczniowska i rada pedagogiczna. Osoba ta musi mieć wysoką średnią oraz wybitne zdolności w jednej dziedzinie wiedzy. Za rok szkolny 2012/2013 w całym kraju wyróżniono kwota roczną w wys. 2580zł aż 3868 uczniów, z czego z naszego województwa 226.

Zobacz cały artykuł…
 
W kowalewskim Przedszkolu zajęcia dodatkowe są
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.11.2013

Pomimo obaw rodziców przedszkolaków uczęszczających do kowalewskiej placówki zajęcia dodatkowe, jakim był język angielski i zajęcia taneczno- rytmiczne nadal są kontynuowane. Zajęcia we wszystkich grupach wiekowych odbywać się będą dwa razy w tygodniu (taneczne) i raz w tygodniu językowe. Koszt tych zajęć przejął na siebie w 100% budżet samorządu gminy.

Zobacz cały artykuł…
 
Informacja
Wpisał: Barbara Niewidział Dyrektor M-GOK   
13.11.2013
W związku z pojawiającymi się wpisami na forum Gazety Pomorskiej odnośnie obchodów Narodowego Święta Niepodległości  informuję co następuje:  pierwsze wzmianki o obchodach zostały przekazane publiczności po koncercie „Przeboje Światowe" w dniu 06.10.2013r.  Następnie w dniu 11.10.2013r. została zamieszczona informacja o zasadach udziału  i możliwości odbioru wejściówek na koncert operetkowy w terminie  od 18-31.10.2013r. z uwagi na ograniczoną ilość miejsc w sali widowiskowej. W ślad za informacją na stronie internetowej pojawiły się również plakaty w mieście oraz w gablotach na terenach wiejskich.
Zobacz cały artykuł…
 
Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi
Wpisał: Natalia Kociemska   
08.11.2013

Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi za miesiąc wrzesień 2013 wg stanu na dzień 31.10.2013r.

  • Ściągalność – Gmina Kowalewo Pomorskie - 96,99% 
  • Ściągalność - miasto Kowalewo Pomorskie - 98,65%

  • Ściągalność wieś (ogółem) - 94,71%


 

 

Zobacz cały artykuł…
 
Uwagi dot. funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami komunalnymi
Wpisał: Beata Nowodworska   
05.11.2013

W związku z wprowadzeniem z dniem 1 lipca br. nowego systemu gospodarki odpadami i zmianą przedsiębiorcy odbierającego odpady komunalne prosimy o zgłaszanie ewentualnych nieprawidłowości w zakresie ich odbioru. Szybka reakcja właścicieli nieruchomości pozwoli wyeliminować niedociągnięcia w funkcjonowaniu systemu.

W przypadku jakichkolwiek pytań bądź uwag należy kontaktować się z p. Beatą Nowodworską Ref. GKiM ul. Św. Mikołaja 5, biuro nr 6, tel. 56 6841024 wew. 66.

 


 

 
Cukierek albo psikus
Wpisał: Kamila Wojciechowska   
31.10.2013

small.jpgMłodzi czytelnicy kowalewskiej biblioteki wyruszyli w zaczarowaną podróż śladami Halloween. Na kółku plastycznym w Wielkim Rychnowie powstały mroczne nietoperze, a na przerwach brokatowy napis, - przy którym pracowało całe grono czytelników. W Wielkiej Łące natomiast przy pomocy kilku dziewczynek udało się stworzyć piękny napis i charakterystyczne dynie.  To była świetna zabawa.

Zobacz cały artykuł…
 
Pozytywne odruchy w trudnych sytuacjach czyli echa pożaru
Wpisał: Karolina Kowalska   
31.10.2013

pomoc_art_31_10_2013.jpgKowalewiacy cały czas są myślami wokół tragedii jaka spotkała dwie rodziny. Przypomnijmy, że w pożarze budynku przy ul. Batalionów Chłopskich stracili oni dobytek swojego życia. Samorząd zapewnił obu rodzinom tymczasowy dach nad głową, a Miejsko- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej organizuje zbiórkę środków finansowych oraz wyposażenia. Brakuje wszystkiego, od materiałów budowlanych po ubrania, kosmetyki i żywność.

Zobacz cały artykuł…
 
Film z III rajdu Tour de Kowalewo
Wpisał: Karolina Kowalska   
31.10.2013

tour_de_kowalewo_film_03_10_13.jpg Szanowni Państwo
Powróćmy jeszcze raz wspomnieniami do III rajdu rowerowego czyli Tour de Kowalewo, które miało miejsce 14 września br. Zapraszamy do obejrzenia filmu z przejazdu zamieszczonego na stronie http://youtu.be/utGwPM89VNU. Życzę przyjemności w odbiorze i już teraz zapraszam za rok na kolejną wycieczkę.

Burmistrz Miasta
Andrzej Grabowski

 
Kradzieże na boisku
Wpisał: Małgorzata Dębińska   
22.10.2013

small.jpgBezczelność złodziei nie ma granic! Z boiska sportowego przy ulicy Św. Mikołaja zginęły po raz kolejny elementy trybun. Zdewastowane także zostały kraty do magazynu, które pewnie też miały stać się łupem złodziei. Straty są poważne, ponieważ narażają gminę na koszty. Elementy te prawdopodobnie trafią na złom, kradzieże zostały zgłoszone na policję, która już sprawdza skupy złomu.

Zobacz cały artykuł…
 
UWAGA - Cichy zabójca zbiera żniwo
Wpisał: Karolina Kowalska   
22.10.2013
Rozpoczął się sezon grzewczy, a z nim pojawiły się przypadki zatrucia tlenkiem węgla  potocznie zwanego czadem. Jest on gazem silnie trującym, bezbarwnym i bezwonnym, nieco lżejszym od powietrza, co powoduje, że łatwo się z nim miesza i w nim rozprzestrzenia.
Zobacz cały artykuł…
 
MŁODZI ARTYŚCI PLASTYCY W GRONIE NAJLEPSZYCH!
Wpisał: Mariola Orzechowska   
18.10.2013
small.jpg17 października br. o godz. 12.00 w sali Fundacji „Tumult" przy Rynku Nowomiejskim w Toruniu miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy prac z XVII  MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ DZIECI  I MŁODZIEŻY „ ZAWSZE ZIELONO, ZAWSZE NIEBIESKO" - TORUŃ 2013 połączone z wręczeniem nagród laureatom
Zobacz cały artykuł…
 
Sokoły w czołówce na Kryterium Asów w Lubiczu
Wpisał: Dariusz Osmański   
18.10.2013

small.jpgW ostatnią niedzielę zawodnicy UKS „SOKÓŁ" Wielkie Rychnowo wystartowali w VI Integracyjnym Kryterium „ASÓW", które odbyło się w Lubiczu. Nasi kolarze startowali w kategoriach: żak, młodzik, młodziczka i junior.

Zobacz cały artykuł…
 
U W A G A !!!
Wpisał: Andrzej Grabowski - Burmistrz Miasta   
09.10.2013

szczury_atak_04_10_2013.jpgPrzypominamy, że zgodnie z zapisami § 13 Uchwały nr XV/146/12 Rady Miejskiej w Kowalewie Pomorskim z dnia 23 listopada 2012 roku w sprawie uchwalenia regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta i gminy Kowalewo Pomorskie, na właścicielach nieruchomości ciąży obowiązek wykonywania deratyzacji w obrębie własnej posesji.

Zobacz cały artykuł…
 
Podziękowanie
Wpisał: Iwona Arciszewska   
09.10.2013
W  dniach  04 i 05 października   po raz kolejny  została przeprowadzona zbiórka żywności w ramach  ogólnopolskiej akcji  „Podziel się posiłkiem". Zbiórka ta została zorganizowana przez Federację Polskich  Banków Żywności przy współpracy z Toruńskim Bankiem Żywnościowo - Rzeczowym w Toruniu, tutejszym Ośrodkiem  Pomocy Społecznej  oraz  Zespołem Szkół  w Kowalewie Pomorskim. Uczniowie w ramach  wolontariatu brali udział w tej akcji.
Zobacz cały artykuł…
 
Pogromcy Gargamela
Wpisał: Karolina Gręźlikowska   
09.10.2013
small.jpgNa początku roku szkolnego 2013/2104 p. Karolina Gręźlikowska i p. Ilona Plewa powołały gromadę zuchową. Okazało się, że w naszej szkole jest wiele dzieci zainteresowanych poznaniem obyczajów i zasad, które przygotowują do bycia w przyszłości prawdziwym harcerzem.
Zobacz cały artykuł…
 
Szanowni czytelnicy
Wpisał: Karolina Kowalska   
08.10.2013

Pomimo moich i Rypińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego usilnych starań nie znalazła się wystarczająca liczba chętnych, aby rozpocząć budowę kolejnego, wielorodzinnego budynku mieszkalnego przy ul. Kościuszki. Powstałby on w systemie docelowej własności, gdzie najemcy, po dogodnym dla siebie czasie, staliby się właścicielami mieszkań. Brak zainteresowania poważnie przesunie proces budowy w czasie. Liczę, że w późniejszym terminie znajdą się chętni na własne mieszkania.

Z poważaniem

Andrzej Grabowski

Burmistrz Miasta

Zobacz cały artykuł…
 
Daniel Śliwka srebrnym medalistą w Finałach Wojewódzkich
Wpisał: Dariusz Osmański   
07.10.2013

small.jpgPo przejściu eliminacji gminnych i powiatowych dwójka naszych uczniów tj. Daniel Śliwka i Adrian Marzec w dniu 3 października br. wyjechała do Bydgoszczy, aby reprezentować naszą gminę i powiat w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w biegach przełajowych. Zawody rozegrano w Fordonie na polanie przy Dolinie Śmierci.

Zobacz cały artykuł…
 
Na zakończenie sezonu zwycięstwo
Wpisał: Dariusz Osmański   
07.10.2013

small.jpgW miniony weekend odbył się ostatni wyścig w ramach Ligi Uczniowskich Klubów Sportowych. Tym razem nasi zawodnicy zawitali do Małego Rudnika gdzie prawo startu miały kategorie: żak, młodziczka, młodzik, juniorka młodsza,  oraz junior. Najmłodsza kategoria rywalizowała na dystansie 12 km zaś najstarsza na dystansie 36 km.

Zobacz cały artykuł…
 
Pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych
Wpisał: Beata Nowodworska   
04.10.2013

Zgodnie z art. 5 ust. 1 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2012 r. poz. 391 ze zm.) właściciele nieruchomości zapewniają utrzymanie czystości i porządku przez wyposażenie nieruchomości w pojemniki służące do zbierania odpadów komunalnych.

 

Zobacz cały artykuł…
 
Podziel się posiłkiem
Wpisał: Iwona Arciszewska   
04.10.2013

Po raz kolejny tutejszy Ośrodek Pomocy Społecznej w dniach 4 i 5 października 2013 r. przystąpi do zbiórki żywności organizowanej w ramach akcji „Podziel się posiłkiem"organizowanej przez Stowarzyszenie Kujawsko - Pomorskiego Banku Żywnościowo - Rzeczowego w Toruniu. Zbiórka zostanie przeprowadzona w pięciu placówkach handlowych.

Zobacz cały artykuł…
 
Pierwszy krok kolarski (jazda indywidualna na czas)
Wpisał: Dariusz Osmański   
02.10.2013

small.jpgUczniowski Klub Sportowy „Sokół" Wielkie Rychnowo, w dniu 29 września zorganizował dla uczniów z naszej gminy jazdę indywidualną na czas. Prawo startu mieli chłopcy i dziewczęta z klas IV-V z terenu naszej gminy. Do rywalizacji zgłosili się uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Kowalewa Pom., Pluskowęs i Wielkiego Rychnowa. Zawodnicy mieli do pokonania dystans 400 m., każdy z uczestników jechał tym samym rowerem i na tym samym przełożeniu (42x15). W rolę startera wcielił się nasz wychowanek Adrian Brzozowski Mistrz Polski i złoty medalista XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Zobacz cały artykuł…
 
Budżety sołeckie na rok 2014
Wpisał: Karolina Kowalska   
02.10.2013

rychnowo_30_09_13_000.jpgKoniec sierpnia i wrzesień to bardzo pracowity czas w gminie Kowalewo Pomorskie. Mieszkańcy wszystkich 23 sołectw dzielą przyznane im na 2014r. środki oraz podsumowują wydatki poczynione już w tym roku. Gmina Kowalewo Pomorskie już piąty rok realizuje ustawę o budżecie sołeckim. Prawidłowe wydatkowanie środków to ministerialny bonus w postaci 20% wydatków. (dopisano informację z zebrania wiejskiego w Wielkim Rychnowie)

Zobacz cały artykuł…
 
Harmonogram wykładów U3W
Wpisał: Małgorzata Dębińska   
01.10.2013

Uwaga słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w zakładce http://archiwumwww.kowalewopomorskie.pl/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=24&Itemid=175

został zamieszczony harmonogram wykładów w I semestrze roku akademickiego 2013/2014.

Zapraszam do zapoznania się z nim.

 
Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi
Wpisał: Natalia Kociemska   
01.10.2013

Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi

za miesiąc sierpień 2013 wg stanu na dzień 24.09.2013r. 
Zobacz cały artykuł…
 
«« start « poprz. 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 nast. » koniec »»

Pozycje :: 2881 - 2910 z 2976
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!