Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 15.08.2020
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

ZGŁOŚ SWOJEGO KANDYDATA DO EWIDENCJI "ZASŁUŻONY DLA GMINY KOWALEWO POMORSKIE"
Wpisał: Andrzej Grabowski - Burmistrz Miasta   
01.10.2013

Ponownie przypominamy, iż prowadzona jest ewidencja osób „Zasłużonych dla gminy Kowalewo Pomorskie". Przy tej okazji po raz kolejny zwracamy się z apelem do społeczeństwa o zgłaszanie kandydatur osób: wybitnych, zasłużonych, wielkiego formatu, promujących naszą małą ojczyznę, którzy wywodzą się z terenu miasta i gminy Kowalewo Pomorskie.

Zobacz cały artykuł…
 
Zasady zachowania się na wypadek podłożenia ładunków wybuchowych i działań terrorystycznych
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
01.10.2013
Efektywność wszelkich działań ukierunkowanych na przeciwdziałanie aktom terroryzmu jest pochodną skuteczności służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo kraju i gotowości społeczeństwa do wspierania tych działań oraz wzajemnego zaufania i odpowiedzialności za wspólne dobro.
Zobacz cały artykuł…
 
Zasady zachowania się na wypadek ewakuacji
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
01.10.2013
/Poradnik dla ludności miasta i gminy Kowalewo Pomorskie/

Ewakuacja jest jednym z podstawowych działań mających na celu ochronę życia i zdrowia ludzi, zwierząt oraz ratowanie mienia, w tym zabytków oraz ważnej dokumentacji, w przypadku wystąpienia wszelkiego rodzaju zagrożeń. Jej prowadzenie może mieć miejsce w różnych stadiach zdarzeń niebezpiecznych.

Zobacz cały artykuł…
 
Konkretna pomoc dla lokalnych przedsiębiorców
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.09.2013

small.jpgAktem notarialnym podpisanym w dniu 24 września br. samorząd gminy Kowalewo Pomorskie sfinalizował proces powstania spółki pod nazwą „Lokalny Fundusz Pożyczkowy „Samorządowa Polska".  Dokument podpisał w imieniu gminy Burmistrz Andrzej Grabowski, a w imieniu Funduszu Pożyczkowego Joanna Gruszecka. Gmina posiada 40% udziałów, zaś 60% Centrum Operacyjne Samorządowa Polska. Jesteśmy pionierską gminą tworzącą lokalny fundusz. Za nami procedury zaczęły wdrażać samorządy z powiatu wąbrzeskiego i rypińskiego. Liczymy, że jak zawsze pierwsi będą mieć możliwość sięgnięcia po jak największe środki finansowe.

Zobacz cały artykuł…
 
Piknik integracyjny
Wpisał: Małgorzata Fryc   
25.09.2013

small.jpgW dniu 19.09.2013 w Wielkim Rychnowie  odbył się Piknik  Integracyjny w ramach realizowanego od 2008r. przez Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kowalewie Pomorskim projektu systemowego pt. „Koniec z biernością". Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zobacz cały artykuł…
 
Sportowy wiersz
Wpisał: Karolina Kowalska   
25.09.2013

Mieszkanka Ciechocinka, wcześniej zamieszkująca wiele lat w Kowalewie, napisała wiersz na cześć dwóch drużyn IV-ligowych ze swoich miast. Przekazała go dla mieszkańców na pamiątkę. Poniżej zamieszczamy jego treść do zapoznania.

Z poważaniem

Karolina Kowalska

Zobacz cały artykuł…
 
Osiedle Jana Kochanowskiego aktywnie uczestniczy w życiu gminy
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.09.2013

small.jpgW minionym miesiącu 23.08- 23.09. osiedle Jana Kochanowskiego aktywnie udzielało się w życiu gminy. W dniu 25 sierpnia br. w dożynkach parafialno gminnych złożyliśmy plon czyli kosz z owocami z naszych ogródków. Złożyli go: członek zarządu Teresa Kowalska, członek komisji rewizyjnej Roman Maciejewski i mieszkanka Danuta Maciejewska.

Zobacz cały artykuł…
 
W sprzątaniu byliśmy bardzo dobrzy
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.09.2013
small.jpgJuż po raz 20 samorząd gminy Kowalewo Pomorskie uczestniczy w akcji Sprzątanie Świata. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Odkrywamy Czystą Polskę -Sprzątanie Świata Polska 2011". W dniach 20-21 września br. społeczeństwo zaopatrzone w rękawice i worki ruszyło w teren. Nad całą akcją czuwał sztab koordynacyjny znajdujący się w Urzędzie Miejskim. Każdy chętny otrzymał swój rewir do uprzątnięcia i musiał zgłosić zakończenie prac. Śmieci zebrane w worki zwiózł Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.
Zobacz cały artykuł…
 
Wielkie strzelanie po raz XVII
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.09.2013
small.jpgPasjonaci broni po raz XVII spotkali się na strzelnicy im. Waldemara Balcerka w Kiełpinach (gm. Kowalewo Pomorskie), aby sprawdzić swoja precyzję i celne oko. W dniu 22 września br. 42 drużyny (126 osób) strzelało z broni pneumatycznej. Reprezentowali oni poszczególne sołectwa, zakłady pracy, organizacje społeczne. Z roku na rok co raz więcej pań chwyta za broń. W tym roku już 30% zawodników to płeć piękna. Organizatorami tej cieszącej się olbrzymią popularnością imprezy jest Burmistrz Miasta, sołectwo Kiełpiny oraz Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury.
Zobacz cały artykuł…
 
Oddaliśmy hołd 96 ofiarom katastrofy smoleńskiej
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.09.2013

small.jpgGmina Kowalewo pomorskie wraz z samorządami ościennymi i powiatowym uczestniczyła we wspólnej inicjatywie upamiętnienia ofiar katastrofy samolotu rządowego nad Smoleńskiem, która miała miejsce 10 kwietnia 2010r. W dniu 22 września br. w Golubiu Dobrzyniu uroczyście odsłonięto pamiątkową tablicę na której umieszczono nazwiska i stopnie zmarłych. Uroczystość zainaugurowała msza święta, gdzie płomienną mowę o roztropności i pochwale rozumu wygłosił ks. prof. Leszek Stefański. W ceremonii brali udział księża z dekanatu kowalewskiego: kanonik Maciej Augustyński z Chełmonia, kanonik Wojciech Ostoja Lniski ze Srebrnik i kanonik Benedykt Drewek z Wielkiej Łąki.

Zobacz cały artykuł…
 
Funkcjonowanie Orlika w Wielkiej Łące
Wpisał: Mikołaj Tuszyński   
20.09.2013
orlik_61_20_09_13.jpgW odpowiedzi na pojawiające się informacje o niemożliwości zarezerwowania kompleksu boisk „Orlik 2012" w Wielkiej Łące w miesiącu sierpniu 2013 roku przez okres dwóch tygodni oraz o brak kontaktu z moją osobą uprzejmie informuję, iż kompleks w ciągu 24 sierpniowych dni był aktywnie użytkowany.
Zobacz cały artykuł…
 
Jesienny Festyn w Dolinie Drwęcy
Wpisał: Magdalena Gadomska - Prezes Zarządu LGD   
18.09.2013

small.jpgStowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Dolina Drwęcy" - w ramach operacji: „Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja w latach 2011-2015" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - powierzyło organizację, koordynację i przeprowadzenie imprezy plenerowej pn.: „Jesienny Festyn w Dolinie Drwęcy".

Zobacz cały artykuł…
 
III rajd rowerowy, czyli Tour de Kowalewo
Wpisał: Karolina Kowalska   
16.09.2013

small.jpgAż 160 miłośników rowerów pojechało w trzecim Tour de Kowalewo. W dniu 14 września rajd rowerowy po bezdrożach gminy skusił nie tylko mieszkańców Kowalewa Pomorskiego. Byli także rowerzyści z Golubia, Torunia, Wąbrzeźna, a nawet Bydgoszczy. Organizatorzy: Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, Prezes UKS Sokół Marian Krych i Sołtysi wsi: Mariany, Szychowo i Mlewo zapewnili bezpieczeństwo przejazdu jak i wiele atrakcji już na mecie.

Zobacz cały artykuł…
 
Szanowni mieszkańcy
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.09.2013

Naszą walkę z dzikimi wysypiskami śmieci od dawna nagłaśniają media. Liczymy, że te działania uświadomią podrzucającym jaką szkodę wyrządzają i jakie koszty powodują. Może się opamiętają. W dniu 6 września br. gościliśmy Telewizję Polską TVR, która nakręciła u nas program „O tym się mówi", gdzie z jednym z bloków był temat o śmieciach w Dylewie i w Piątkowie. Jego transmisja miała miejsce 10.09.13. Zapraszamy do obejrzenia. 

http://www.tvr24.pl/wideo-314-11.html

 

Z poważaniem Andrzej Grabowski

Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie

 
DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
Wpisał: Biblioteka Publiczna   
12.09.2013

small.jpgCzy to bajka, czy nie bajka,
Myślcie sobie, jak tam chcecie.
A ja przecież wam powiadam:
Krasnoludki są na świecie...

Zobacz cały artykuł…
 
Akcja jest kontynuowana
Wpisał: Karolina Kowalska   
11.09.2013
small.jpgW miesiącu wrześniu kontynuowano akcję walki o obwodnicę miasta Kowalewo Pomorskie poprzez blokadę ulic. W dniu 6 września br., przez dwie godziny mieszkańcy Kowalewa Pomorskiego blokowali przejazd przez miasto, domagając się przyspieszenia budowy obwodnicy. W godzinach od 15.00 do 17.00 spacerowali po 3 przejściach dla pieszych na ul. Toruńskiej, Brodnickiej i 1 Maja.
Zobacz cały artykuł…
 
ŁATWIEJ ZŁAPAĆ HEJTERA
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
04.09.2013
forum_00_04_09_13.jpgW związku z pytaniami mieszkańców w sprawie pozyskania danych dotyczących adresów e-mailowych i IP komputerów, z których na forach internetowych publikowane są obraźliwe wpisy poniżej zamieszczamy informację w celu zapoznania się.


Zobacz cały artykuł…
 
Nowy harmonogram
Wpisał: Beata Nowodworska   
30.08.2013

Uwaga !!! Zmiana harmonogramu wywozu odpadów komunalnych z terenu Gminy Kowalewo Pomorskie

Uprzejmie informujemy, iż od dnia 01-09-2013 r. nastąpi zmiana harmonogramu wywozu odpadów komunalnych z terenu Gminy Kowalewo Pomorskie.

 

Zobacz cały artykuł…
 
Koła zainteresowań
Wpisał: Barbara Niewidział   
27.08.2013

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kowalewie Pomorskim informuje, że wznowione zostają zajęcia w kołach zainteresowań:

Zobacz cały artykuł…
 
Opłaty za śmieci. Rachunków i nakazów płatniczych nie będzie.
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.08.2013
W związku z licznymi pytaniami przypominamy, że miesięczna opłata za wywóz i utylizację odpadów z nieruchomości w wys. 10zł od osoby za śmieci segregowane lub 20zł za niesegregowane winna być regulowana do 15 dnia następnego miesiąca, bez wezwania. Reguluje to uchwała nr XV/150/12 Rady Miejskiej Kowalewo Pomorskie z dnia 23.11.12 w spr. terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
Zobacz cały artykuł…
 
Czwarte spotkanie Burmistrza Kowalewa Pomorskiego z Prezydentem RP
Wpisał: Karolina Kowalska   
08.08.2013
small.jpgW dniu 7 sierpnia br. doszło do czwartego w tym roku spotkania Burmistrza Kowalewa Pomorskiego Andrzeja Grabowskiego z Prezydentem RP Bronisławem Komorowskim. Wizytując tego dnia nasz region głowa państwa miała bardzo napięty harmonogram.
Zobacz cały artykuł…
 
Inkasenci opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi
Wpisał: Natalia Kociemska   
07.08.2013

W związku z nowelizacją ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. z 2012 r., poz. 391), która wprowadziła możliwość poboru opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi w drodze inkasa, w Gminie Kowalewo Pomorskie również powołano takowych inkasentów. Zostali nimi sołtysi, jak i również niektórzy mieszkańcy Gminy.

Zobacz cały artykuł…
 
Dofinansowanie pracodawcom kosztów kształcenia pracowników młodocianych
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
25.07.2013

Od 1 września 2012 r. weszła w życie ustawa z dn. 19.08.2011 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2011 r. Nr 205, poz. 1206), a wraz z nią istotne zmiany w systemie kształcenia zawodowego. Przede wszystkim przebudowana zostanie struktura szkolnictwa zawodowego.

Zobacz cały artykuł…
 
Wizualizacja grodu kowalewskiego według Michała Piórkowskiego
Wpisał: Justyna Kalinowska   
23.07.2013

wizualizacja_kowalewo_small_23_07_2013.jpgJak wyglądało Kowalewo Pomorskie kilkanaście wieków temu? Możemy wyobrazić to sobie dzięki wizji miłośnika sztuki w 3d  p. Michała Piórkowskiego.

Zobacz cały artykuł…
 
"Krok po kroku" organizatora pokazu pirotechnicznego
Wpisał: Bożena Kliber   
12.07.2013

pokaz_pirotechniczny_01_12_07_13.jpgW związku z coraz powszechniejszym zwyczajem uświetniania imprez okolicznościowych pokazem sztucznych ogni, wypuszczaniem chińskich lampionów, itp.- informujemy organizatorów imprez o niezbędnych wymogach w tym zakresie.

Zobacz cały artykuł…
 
Informacja dotycząca odbioru odpadów komunalnych
Wpisał: Beata Nowodworska   
11.07.2013

W związku ze zmianą zasad odbioru nieczystości stałych obowiązującą od 01-07-2013 r. apelujemy do mieszkańców gminy Kowalewo Pomorskie  o wystawianie (udostępnianie) pojemników na odpady zmieszane oraz worków z selektywną zbiórką odpadów,  zgodnie z obowiązującymi  harmonogramami wywozu.

Zobacz cały artykuł…
 
PROGRAM WSPARCIA
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
11.07.2013
program_wsparcia_000_11_07_13.jpgPROJEKT PN. "PROGRAM WSPARCIA PROCESÓW RESTRUKTURYZACJI I ADAPTACJI GOSPODARKI W WOJEWÓDZTWIE KUJAWSKO - POMORSKIM"

Uprzejmie informujemy, iż
Firma WYG Internatoinal Sp z o.o. z siedzibą w Warszawie realizuje na terenie województwa kujawsko - pomorskiego projekt pn. „Program wsparcia procesów restrukturyzacji i adaptacji gospodarki w województwie kujawsko - pomorskim"

Zobacz cały artykuł…
 
Asystent rodziny
Wpisał: Zyta Szymańska - Kierownik MGOPS w Kowalewie Pom.   
05.07.2013

Rodziny przeżywające trudności w wypełnianiu funkcji  opiekuńczo-wychowawczej, mogą otrzymać wsparcie od gminy w postaci asystenta rodziny. Możliwość taka wynika z ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.

Zobacz cały artykuł…
 
Wybiła śmieciowa godzina zero
Wpisał: Małgorzata Wegner   
03.07.2013

smieci_small.jpgOd 1 lipca 2013r. właścicielem odpadów stała się gmina. Oznacza to, że od momentu wrzucenia domowych resztek do osiedlowego śmietnika czy też wystawienia go przez właściciela domu przed furtkę, nie musimy się nimi przejmować.

Zobacz cały artykuł…
 
Informacja dotycząca funduszu alimentacyjnego
Wpisał: Zyta Szymańska - Kierownik MGOPS w Kowalewie Pom.   
24.06.2013
W związku z faktem, iż w ostatnim czasie zauważono niepokojące zjawisko związane z wzrostem wszczynania postępowań administracyjnych w zakresie ustalania nienależnie pobranych świadczeń z funduszu alimentacyjnego.
Zobacz cały artykuł…
 
«« start « poprz. 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 nast. » koniec »»

Pozycje :: 2911 - 2940 z 2976
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!