Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 19.06.2021
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Odbiór odpadów w nowym systemie gospodarowania odpadami komunalnymi
Wpisał: Małgorzata Wegner   
20.06.2013

odpady_nowy_system_20_06_2013.jpgW związku ze zmianą zasad odbioru nieczystości stałych obowiązujących od 1 lipca 2013r. informujemy, że przetarg na odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu miasta i gminy Kowalewo Pomorskie wygrał Zakład Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Chełmży.

Zobacz cały artykuł…
 
INFORMACJA dot. systemu powiadomień SMS
Wpisał: Sylwia Pawliczyn   
20.06.2013

tel_20_06_2013.jpgOd grudnia 2012 r. w Gminie Kowalewo Pomorskie działa system powiadomień SMS, dzięki któremu mieszkańcy mają możliwość otrzymywania komunikatów informacyjnych oraz ciekawostek związanych z życiem Gminy.
Do tej pory wysłano już wiele informacji m.in. o przerwach w dostawach wody lub prądu, zagrożeniach meteorologicznych czy imprezach kulturalnych. System cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszej gminy, jednak zachęcamy do ciągłego rejestrowania się w nim na stronie archiwumwww.kowalewopomorskie.pl

Zobacz cały artykuł…
 
Przedsiębiorco! Nie daj się oszukać!
Wpisał: Przemysław Bas   
14.06.2013

oszusci_14_06_2013.jpgPoniżej zamieszczamy komunikat Komendy Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu dotyczący otrzymywania przez Przedsiębiorców pism o konieczności dokonywania opłat w zamian za wpis do rejestru działalności gospodarczych.

Zobacz cały artykuł…
 
Wywiad GimTV z Burmistrzem
Wpisał: Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski   
12.06.2013

wywiad_01_12_06_13.jpg Szanowni Czytelnicy

W dniu 4 czerwca br. miałem przyjemność gościć redakcję GimTV z Publicznego Gimnazjum w Kowalewie Pomorskim. Jestem pod wrażeniem profesjonalnie przeprowadzonego wywiadu jak i przygotowanego filmu z tego spotkania. Zapraszam do obejrzenia.
http://www.youtube.com/watch?v=Js5NNlwjaeg&ns=1

Z poważaniem
Andrzej Grabowski Burmistrz Miasta

 
Rodzaje alarmów, sygnały alarmowe
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
29.05.2013
rodzaje_alarmow_sygnaly_alarmowe_00_26_06_2013.jpgPoniżej zamieszczamy tabelę "Rodzaje alarmów, sygnały alarmowe" przygotowaną na podstawie załącznika do Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013r. w sprawie wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwościach organów w tych sprawach (Dz.U. z 2013 r. poz. 96).
Zobacz cały artykuł…
 
OBRONA CYWILNA
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
09.04.2013

NADZWYCZAJNE ZAGROŻENIA CZASU POKOJU

Burzliwy rozwój różnych gałęzi przemysłu, a zwłaszcza przemysłu chemicznego, niesie ze sobą określone zagrożenia dla człowieka i całego środowiska naturalnego. Awaria instalacji lub zbiorników ze środkami chemicznymi
(o właściwościach trujących lub parzących) zwanymi toksycznymi środkami przemysłowymi, może spowodować przedostanie się do atmosfery dużych ilości substancji niebezpiecznej. Również groźne następstwa spowodować może przedostanie się toksycznych środków przemysłowych do rzek i zbiorników wodnych zaopatrujących w wodę pitną ludność miast i wsi.

Zobacz cały artykuł…
 
Burmistrz Andrzej Grabowski uhonorowany przez prezydenta Komorowskiego
Wpisał: Karolina Kowalska   
29.03.2013
small.jpgKrzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski prezydent RP Bronisław Komorowski odznaczył Burmistrza Kowalewa Pomorskiego Andrzeja Grabowskiego. Uroczystej dekoracji w dniu 1 marca br. dokonała Wojewoda Kujawsko- Pomorski Ewa Mes, jako przedstawiciel rządu w terenie. Odznaczenie to przyznaje się za wybitne zasługi położone w służbie Państwu i społeczeństwu.
Zobacz cały artykuł…
 
Uroczystość odznaczenia- film.
Wpisał: Karolina Kowalska   
29.03.2013
gimtv_logo_03_08_13.jpg Zachęcamy do obejrzenia filmu z uroczystości odznaczenia Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie Andrzeja Grabowskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski autorstwa zespołu redakcyjnego GimTV działającego przy Publicznym Gimnazjum w Kowalewie Pomorskim pod kierownictwem p. Monika Lüdtke. http://www.youtube.com/watch?v=EWyCQayukCc

Serdecznie dziękuję młodzieży za profesjonalny film i życzę kolejnych sukcesów dziennikarskich- informuje Burmistrz Andrzej Grabowski.

 
Podziękowania
Wpisał: Karolina Kowalska   
06.03.2013

medal_burmistrz_06_03_2013.jpg

Serdecznie dziękuję za osobiste życzenia i gratulacje jakie otrzymałem od Państwa w związku z nadaniem mi  wysokiego odznaczenia jakim jest Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski. Dziękuję przyjaciołom, którzy nie mogąc przybyć na spotkanie przekazali życzenia drogą telefoniczną, pocztową lub elektroniczną. Napłynęły one nawet spoza granic kraju. Dziękuję młodzieży z Małego Chóru Wielkich Serc działającego przy Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim i ich opiekunce Marii Magdalenie Mytlewskiej za uświetnienie uroczystości. Wreszcie dziękuję rodzinie i przyjaciołom, którzy sprawili, że dzień 1 marca 2013r. na zawsze pozostanie w mojej pamięci.

Andrzej Grabowski
                                                        Burmistrz Miasta

Zobacz cały artykuł…
 
BOGACTWO ROZWIĄZAŃ
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
04.03.2013
bogactwo_rozwiazan_000_04_03_13.jpgBOGACTWO ROZWIĄZAŃ KAPITAŁEM FIRMY to kampania promocyjna promująca ideę równych szans w dostępie do zatrudnienia i elastyczne formy zatrudnienia, ułatwiające znalezienie miejsca na rynku pracy rodzicom po urodzeniu dziecka
Zobacz cały artykuł…
 
Prezydent uhonorował Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego
Wpisał: Karolina Kowalska   
02.03.2013
prezydent_uhonorowal_000.jpgW dniu 1 marca br. Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie pan Andrzej Grabowski odebrał z rąk wojewody Ewy Mes Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski nadany przez prezydenta Bronisława Komorowskiego.
Zobacz cały artykuł…
 
Informacja
Wpisał: Irena Wróblewska   
01.02.2013

Informacja o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej

Zobacz cały artykuł…
 
Ważne dla rolników
Wpisał: Przemysław Bas   
10.01.2013

Ważne dla rolników opłacających w 2013 r. składki zdrowotne od dochodu z działów specjalnych produkcji rolnej

Zobacz cały artykuł…
 
Samorządni" na temat zmian ustawy o utrzymaniu porządku
Wpisał: Karolina Kowalska   
12.12.2012

nowe_zasady_00_12_12_12.jpg Szanowni czytelnicy
Zachęcam do obejrzenia programu „Samorządni" wyemitowanego przez TVP Bydgoszcz na temat zmian spowodowanych wdrażaniem ustawy o utrzymaniu porządku w gminach.

http://www.tvp.pl/bydgoszcz/publicystyka/samorzadni/wideo/612/9346642

Zobacz cały artykuł…
 
Służymy przykładem sprawnego działania
Wpisał: Karolina Kowalska   
29.11.2012

3.jpgUrząd Marszałkowski wskazał samorząd gminy Kowalewo Pomorskie jako przykładową gminę celem pokazania prawidłowych działań wdrażających w życie zmiany ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminach. W dniu 29 listopada br. dziennikarze TVP Warszawa oraz ekipa telewizyjna kręciła program dla Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Ministerstwa Środowiska oraz Urzędu Marszałkowskiego ukazujący nasze poczynania.

Zobacz cały artykuł…
 
UWAGA PODATNICY
Wpisał: Anna Kowalska   
26.11.2012

Serdecznie dziękujemy tym mieszkańcom, którzy wykazali się obywatelską postawą i w poszanowaniu prawa dokonali ponownie pomiarów swoich nieruchomości, składając prawidłowe informacje dotyczące ich powierzchni.

Zobacz cały artykuł…
 
Komunikat Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego
Wpisał: Magdalena Charczuk   
07.11.2012
Zobacz cały artykuł…
 
Film z Wyścigu Kolarskiego
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.10.2012

film_z_wyscigu_000_24_10_12.jpg Powróćmy jeszcze raz wspomnieniami do ciekawego wydarzenia rowerowego w gminie Kowalewo Pomorskie. Zapraszamy do obejrzenia filmu z Wyścigu Kolarskiego o Puchar Burmistrza Miasta odbytego w dniu 25 sierpnia br.

Życzymy przyjemności w odbiorze.

Burmistrz Miasta
Andrzej Grabowski

 
Film z Tour de Kowalewo
Wpisał: Karolina Kowalska   
02.10.2012
2tour_de_kowalewo.jpg Szanowni czytelnicy
Powróćmy jeszcze raz wspomnieniami do II rajdu rowerowego czyli Tour de Kowalewo, które miało miejsce 8 września br. Zapraszamy do obejrzenia filmu z przejazdu. Życzę przyjemności w odbiorze.
Burmistrz Miasta
Andrzej Grabowski


 
Wandali nagrała kamera monitoringu!!!
Wpisał: Małgorzata Dębińska   
28.06.2012

stop_02_28_06_12.jpgZatrzymanych zostało dwóch wandali, którzy uszkodzili bramę główną i ogrodzenie na terenie Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim.

Po zamknięciu obiektu dwóch młodych mężczyzn postanowiło wejść na teren Centrum uszkadzając przy tym bramę główną, a następnie drewniany płotek.

Zobacz cały artykuł…
 
Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt
Wpisał: Małgorzata Wegner   
17.05.2012

small_psy_17_05_2012.jpgNowelizacja ustawy o ochronie zwierząt z dnia 16 września 2011 r. wprowadziła wiele istotnych zmian w zakresie dotyczącym postępowania ze zwierzętami. Nowe brzmienie art. 11a powyżej cytowanej ustawy zobowiązuje rady gmin do uchwalania corocznego programu opieki nad zwierzętami domowymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt.

Zobacz cały artykuł…
 
Nowy punkt przyjęć Rzecznika Praw Obywatelskich
Wpisał: Magdalena Charczuk   
24.04.2012

Informuję, iż od 20 kwietnia 2012 r. w siedzibie Kujawsko- Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy zostanie utworzony przez Rzecznika Praw Obywatelskich prof. Irenę Lipowicz nowy Punkt Przyjęć Interesantów.

W nowo otwartym Punkcie Przyjęć Interesantów- ul. Jagiellońska 3, 85- 950 Bydgoszcz, pokój nr 28, od godziny 10.00 do 15.30 dyżurować będą pracownicy Biura Rzecznika Praw Obywatelskich, z którymi będzie można porozmawiać, złożyć wniosek o zbadanie sprawy lub uzyskać informację prawną.

 
Strona WWW.zlobki.mpips.gov.pl
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
15.03.2012

zlobek_small_01_15_03_12.jpgZgodnie z prośbą p. Doroty Hass Dyrektora Wydziału Polityki Społecznej Kujawsko - Pomorskiego Urządu Wojewódzkiego w Bydgoszczy informuję, że przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej została uruchomiona strona internetowa www.zlobki.mpips.gov.pl . Tematem strony jest problem zapewnienia opieka nad małym dzieckiem.

Wszystkich rodziców (i nie tylko) zapraszamy do odwiedzenia strony. 

Zobacz cały artykuł…
 
Nowa taryfa gazowa
Wpisał: Barbara Stosio   
12.01.2012

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej sp. z o.o. w Kowalewie Pom. informuje, iż w Urzędzie Regulacji Energetyki trwają ostatnie prace nad zatwierdzeniem nowej taryfy gazowej dla PGNiG.

Zobacz cały artykuł…
 
Szanowni czytelnicy
Wpisał: Karolina Kowalska   
05.01.2012

Budowa pływalni w Kowalewie Pomorskim wywołała na sesji w dniu 30 grudnia 2011r. wiele emocji. Padło stwierdzenie, że mieszkańcy są przeciwni jej budowie, a szczególnie wśród młodzieży nie cieszy się ona zbytnią popularnością. Chcąc pokazać, że sytuacja jest odwrotna poniżej zamieszczam skan z gazetki szkolnej Szkoły Podstawowej w Kowalewie  z grudnia 2011r. Z zamieszczonej na łamach młodzieżowej prasy informacji wynika, że budowa pływalni jest przez nich wyczekiwana.

Z poważaniem

Andrzej Grabowski

Burmistrz Miasta

Zobacz cały artykuł…
 
KORZYSTAJ BEZPIECZNIE ZE SKATE PARKU
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
24.11.2011
W związku z pojawiającymi się nieprawidłowościami w użytkowaniu skate parku przekazuję kilka informacji i ważnych zasad korzystania z w/w obiektu.

Na terenie obiektu nie jest zatrudniony instruktor.

Jest to obiekt ogólnodostępny, wyposażony w urządzenia służące do jazdy oraz wykonywania różnorodnych skomplikowanych ewolucji na desce, rolkach i rowerach BMX.

Zobacz cały artykuł…
 
Czar dwóch kółek
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.10.2011

kolarz_small_14_10_11.jpgPowróćmy jeszcze raz wspomnieniami do dwóch wydarzeń rowerowych w gminie Kowalewo Pomorskie w roku 2011. Zapraszamy do obejrzenia filmu z Wyścigu Kolarskiego o Puchar Burmistrza Miasta odbytego w dniu 27 sierpnia br. oraz z rajdu rowerowego Tour de Kowalewo z dnia 3 września. Życzymy przyjemności w odbiorze.

Burmistrz Miasta
Andrzej Grabowski

 
Budowa strzelnicy sportowo-rekreacyjnej
Wpisał: Bożena Rymanowska   
06.10.2011
Gmina Kowalewo przygotowuje projekt p.n. budowa strzelnicy sportowo-rekreacyjnej w miejscowości Kiełpiny Gmina Kowalewo Pomorskie. OSA Biuro Projektowe z Poznania wykonało program funkcjonalno-użytkowy , który będzie podstawą do opracowania dokumentacji projektowej.
Zobacz cały artykuł…
 
Odpowiedź Sekretarza Stanu dot. dowozu dzieci
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.09.2011
opinia_w_spr_dowozu_small_14_09_11.jpgSzanowni czytelnicy

W związku z zapytaniami dotyczącymi dowozu dzieci do szkół w załączeniu odpowiedz Sekretarza Stanu Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Z upoważnienia
Karolina Kowalska
Asystent Burmistrza

Zobacz cały artykuł…
 
Zmiany w ustalaniu prawa do "BECIKOWEGO" oraz dodatku z tytułu urodzenia dziecka
Wpisał: Zyta Szymańska Kierownik MGOPS w Kowalewie Pomorskim   
02.08.2011

Od 1 stycznia 2012 r., prawo do dodatku do zasiłku rodzinnego z tytułu urodzenia dziecka i jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia się dziecka, ponownie uzależnione będzie od przedstawienia przez osobę ubiegającą się zaświadczenia, że matka dziecka pozostawała pod opieką medyczną nie później niż od 10 tygodnia ciąży do porodu.  

Zobacz cały artykuł…
 
«« start « poprz. 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 nast. » koniec »»

Pozycje :: 2941 - 2970 z 2976
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!