Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 26.02.2021
Z ostatniej chwili arrow Inwestycje

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Inwestycje
Budowa Autostrady A1 - głównym tematem zebrania wiejskiego w Mlewie Drukuj
Wpisał: Donata Pilarska - Mądry   
08.04.2009

21 marca odbyło się zebranie sołectwa Mlewo z udziałem Burmistrza Miasta Kowalewa, przedstawicieli firmy Skanska-NDI Joint Venture, przedstawiciela Gminnej Spółki Wodnej w Kowalewie.

Budowa drugiego etapu koncesyjnego odcinka autostrady A1 z Nowych Marz do Torunia została rozpoczęta. Autostrada A1 będzie gotowa pod koniec 2011 roku. Wartość inwestycji szacowana jest na 3 145 mln zł. Zasadnicze roboty budowlane z użyciem ciężkiego sprzętu już się zaczęły. Projekt autostrady A1 Nowe Marzy-Czerniewice obejmuje remont 14 obiektów inżynieryjnych, rozbiórkę jednego oraz budowę 51 nowych, w tym dwóch dużych mostów przez Wisłę. Most pod Grudziądzem będzie najdłuższą tego typu konstrukcją w Polsce.

Przez teren gminy Kowalewo Pomorskie, a dokładniej wieś Mlewo przebiega prawie 1km tej inwestycji i powinien być zakończony w przyszłym roku. Mieszkańcy otrzymali materiały informacyjne z których mogą się dowiedzieć jacy potencjalni pracownicy oraz firmy podwykonawcze będą poszukiwane do pracy na Projekcie A1. Wyjaśniono również wszelkie zapytania, wątpliwości jakie mieli mieszkańcy w związku z budową tego odcinka Autostrady A1. Wykonawcy uprzedzali jednocześnie przepraszając za wszystkie niedogodności jakie mogą się pojawić w związku z tą inwestycją.

Burmistrz Andrzej Grabowskidodał, że w czasie podsumowania zakończenia budowy I odcinka firma SKANSKA zapewniała burmistrzów, wójtów jak i marszałka o szybkim i bezkonfliktowym przejściu przez nasze tereny i zapewne tak będzie. Należy zadbać, aby skutki budowy tej drogi były jak najmniej odczuwalne dla społeczeństwa z Gminy Kowalewo Pom., Największe obawy wiążą się ze zniszczeniem lokalnych dróg oraz urządzeń melioracyjnych. Dotyczy to przywrócenia stanu dróg dojazdowych do placów budowy oraz urządzeń melioracyjnych i deszczowych – muszą zostać podpisane odpowiednie umowy.

Sołtys sołectwa - Jolanta Wiśniewska – Staszak namawiała wszystkich do czynnego udziału w imprezach organizowanych na terenie sołectwa oraz Gminy Kowalewo Pom. Mieszkańcy sołectwa mieli również okazję podziwiać WDK po przeprowadzonych pracach remontowych.

 
- jedna obwodnica w czterech wariantach Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.03.2009

Obwodnica Miasta Kowalewo Pom. ma już wyraźny zarys, a właściwie cztery. W dniu 24 października, na drugich już konsultacjach z wykonawcą Studium Techniczno- Ekonomiczno- Środowiskowego (STEŚ) obwodnicy firmą EKOSYSTEM Śląsk przedstawiono burmistrzowi Andrzejowi Grabowskiemu 4 warianty trasy. Projektanci: Elżbieta Sugier i Bronisław Wieluga omówili plusy i minusy każdego z nich. Wielowariantowość rozwiązania nakładają na nas przepisy. Przypomnijmy, że samorząd, za zgodą Regionalnej Izby Obrachunkowej, sam finansuje przygotowanie STEŚ-u. Jest to niebagatelna kwota 466.070,50zł. brutto. Nie jest to zadanie własne gminy, lecz tylko tak możemy spowodować przyspieszenie prac i fakt, że obwodnica powstanie. Termin opracowania STEŚ-u to min. 12 miesięcy. Dopiero po opracowaniu tego dokumentu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy będzie mogła zlecić wykonanie dokumentacji technicznej (koniec 2009r.). Wg wstępnych wyliczeń obecnego na spotkaniu przedstawiciela GDDKiA z Bydgoszczy p. Bogdana Matejka najbliższy realny termin fizycznego rozpoczęcia inwestycji to koniec 2010r.

obwodnica_13_03_09.jpg

Cieszy mnie przychylność GDDKiA z Bydgoszczy do naszych zamierzeń. – podkreśla Burmistrza Grabowski- do rozpoczęcia konsultacji z mieszkańcami w tajemnicy pozostaną wszystkie cztery warianty przebiegu obwodnicy. Chcę, aby najpierw wypowiedzieli się specjaliści z dziedziny budownictwa, ekologii i finansów. Zależy nam aby być w zgodzie z naturą i z ......... historią. Kowalewo to bardzo stare miasto. Zdaję sobie sprawę, że jego 730-letnia historia ukryła pod ziemią kilka archeologicznych ciekawostek.

 

 
Remont zakończony, a droga poświęcona. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
12.11.2008

W dniu 26 września społeczeństwo wsi Pluskowęsy oficjalnie odebrało wyremontowaną drogę gminną. 480-metrowy odcinek, łączący dwie drogi gminne, zyskał podkład i asfaltową nawierzchnię. Dla poprawy bezpieczeństwa mieszkańcy z własnych środków zainstalowali słupki odblaskowy przy obu wjazdach.

W czasie odbioru drogę poświęcił i kierowców oddał w opiekę św. Krzysztofa ks. Kanonik Bernard Kowalewski. Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski apelował o rozsądek w korzystaniu. Najwięcej przecież zależy od kierowcy i jego umiejętności prowadzenia pojazdu. Do życzeń przyłączyli się także: przewodniczący Rady Miejskiej Zygmunt Szczepański, radni: Jarosław Chamski, Jerzy Koralewski, dyrektor szkoły Renata Kałuża oraz druhowie z OSP Pluskowęsy.

Mieszkańcy symboliczną lampką szampana podziękowali władzom samorządowym za wyremontowaną drogę.

 

pluskowesy_zakoncz_01_12_11_08.jpg
pluskowesy_zakoncz_02_12_11_08.jpg
 pluskowesy_zakoncz_03_12_11_08.jpg pluskowesy_zakoncz_04_12_11_08.jpg

 

 
Wielka inwestycja w Wielkim Rychnowie. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
07.11.2008
small_picture_02_07_11_08.jpg
Poprawa bezpieczeństwa i estetyki to główny cel prowadzonej wspólnie przez Starostwo Powiatowe i samorząd gm. Kowalewo Pom. inwestycji w Wielkim Rychnowie.Znajdujące się w centrum wsi skrzyżowanie dwóch dróg powiatowych było bardzo niebezpieczne. Korzystające z niego samochody ciężarowe, przyjeżdżające do lokalnych firm, z trudnością "wchodziły w zakręt". Jednocześnie jest to główna trasa dojścia do szkoły i kościoła.
Zobacz cały artykuł…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 33 - 36 z 43
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!