Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 15.08.2020
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Zachowajmy kulturę na przystankach PKS

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Zachowajmy kulturę na przystankach PKS Drukuj
Wpisał: Anna Górecka   
23.07.2010

Do Urzędu Miejskiego coraz częściej napływają zgłoszenia dotyczące niszczenia wiat przystankowych oraz skandalicznego zachowania osób przebywających w ich obrębie. Z poczynionych obserwacji można wysunąć wniosek, iż wiaty przystankowe są wykorzystywane w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem. Nierzadko gromadzi się tam młodzież, która zakłóca spokój mieszkańców sąsiednich nieruchomości.

Ponadto wiaty służą także jako miejsce spotkań towarzyskich, podczas których spożywa się alkohol, używa wulgarnych słów oraz zakłóca ciszę nocną.

Nierozwiązanym problemem nadal pozostaje kwestia rzucania niedopałków papierosów na chodniki i teren prywatnych posesji. Tym samym powstaje ryzyko wzniecenia pożaru.

Pomimo, iż przystanki zostały wyposażone w kosze uliczne, które są systematycznie oczyszczane przez służby odpowiedzialne za utrzymanie estetyki i porządku na terenie miasta, stan czystości pozostawia wiele do życzenia.

W związku z powyższym apelujemy o kulturalne zachowanie w miejscach publicznych oraz o reagowanie na wszelkie incydenty, w których dochodzi do niszczenia wspólnego mienia.

Mamy nadzieję, że podejmowane działania przyczynią się do wyeliminowania niewłaściwych zachowań, które są niezwykle uciążliwe zarówno dla osób korzystających z komunikacji autobusowej jak i mieszkańców nieruchomości sąsiadujących z przystankami autobusowymi.

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!