Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 29.06.2022
Z ostatniej chwili arrow Ogłoszenia arrow Mecz trzech sąsiadów.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Mecz trzech sąsiadów. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
07.08.2012
Do niecodziennego wydarzenia sportowego doszło w gminie Kowalewo Pomorskie w dniu 2 czerwca br. Na boisku piłkarskim Centrum Rekreacji i Sportu zagrały dwie drużyny, zaś na trybunach zasiedli mieszkańcy trzech gmin. Zadziwiające? A jednak. Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie Andrzej Grabowski przychylił się do osobistej prośby burmistrza Golubia Dobrzynia Romana Tasarza i wyraził zgodę na rozegranie meczu ligowego pomiędzy Drwęcą Golub Dobryń a Cyklonem Kończewice na kowalewskim stadionie.  Tego dnia Promień Kowalewo Pomorskie wyjechał na gościnne spotkanie do Olimpii Grudziądz, a na wolną, kowalewską murawę wybiegli zatem zawodnicy z sąsiednich samorządów: gminy Chełmża i miasta Golub Dobrzyń. Piłkarskie emocje z trybun podziwiali nie tylko mieszkańcy tych dwóch gmin, ale również Kowalewa Pomorskiego. Wśród kibiców byli wszyscy włodarze: gospodarz burmistrz Kowalewa Andrzej Grabowski, burmistrz Golubia Dobrzynia Roman Tasarz i wójt Chełmży Jacek Czarnecki (z urodzenia Kowalewiak).

Cieszę się, że mogłem pomóc rozwiązać sąsiedzki problem z brakiem możliwości rozegrania meczu na golubskim boisku i gościć obie drużyny w Kowalewie. Sport dla mnie zawsze łączy, a nie dzieli. Buduje mosty i burzy mury. Mam nadzieję, że potrójne derby są tego przykładem. Zebrałem od kibiców i samorządowców wiele pozytywnych opinii na temat naszego obiektu sportowego- podkreśla burmistrz Andrzej Grabowski.

Przedostatni mecz rundy wiosennej przyniósł wiele emocji. Drwęca jak i Cyklon przed 29 kolejka mieli po 33 punkty i byli zagrożeni spadkiem do grupy klasy A, także każdy wywalczony punkt na naszym boisku był na wagę złota. Kowalewska gościnność sprzyjała piłkarzom znad Drwęcy, którzy w pięknym stylu pokonali rywali 3:1.

Niemniejsze emocje towarzyszyły spotkaniu Promień Kowalewo Pom. a Olimpia Grudziądz, gdzie po trudnej walce ulegliśmy gospodarzowi 3:2. Swój skład Olimpia zasiliła 5 zawodnikami z I ligi w tym bramkarz. Również niektóre niesprawiedliwe decyzje sędziego wywołały oburzenie kibiców i poważną dyskusję po zakończeniu meczu.

 mecz_3_sasiadow_001.jpg mecz_3_sasiadow_002.jpg
 mecz_3_sasiadow_003.jpg  mecz_3_sasiadow_004.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!