Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 29.06.2022
Z ostatniej chwili arrow Ogłoszenia arrow Marszałek Piotr Całbecki w Kowalewie Pomorskim.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Marszałek Piotr Całbecki w Kowalewie Pomorskim. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
16.03.2012
Centrum Sportu i Rekreacji w Kowalewie Pomorskim zwiedził w dniu 16 marca br. Marszałek Województwa Piotr Całbecki . W towarzystwie wiceprzewodniczącego sejmiku Ryszarda Bobera, kierownika marszałkowskiego Biura Sportu Marcina Drogoroba i pełnomocnika Grzegorza Borka skorzystał z zaproszenia Burmistrza Andrzeja Grabowskiego do obejrzenia obiektu sportowego, które finansowo wsparł.
Oprowadzając gości burmistrz Andrzej Grabowski omówił wykonane już etapy: boisko wielofunkcyjne Orlik, boisko do piłki nożnej z trybunami i 4-torową bieżnią, ścianka wspinaczkowa, budynek socjalny i skate park. Wskazał również miejsca w których do końca VI tego roku powstanie boisko o podłożu piaskowym (piłka ręczna plażowa i piłka siatkowa) boisko wielofunkcyjne poliuretanowe (siatkówka, koszykówka, piłka ręczna, tenis) oraz plac zabaw dla dzieci na którym będą również m.in. stoły do gry w szachy.

Samorząd gminy kładzie duży nacisk na rozwój obiektów sportowych. Powstały dwa Orliki, kilka boisk wiejskich. Do tej pory wydatkowaliśmy na budowę Centrum kwotę ok. 10mln.zł. z czego ze środków marszałkowskich dofinansowanie wyniosło ok. 30% Przed nami jeszcze ostatni etap, który zrealizujemy do czerwca. Jednak na tym nie planujemy zaprzestać. Największym marzeniem społeczeństwa jest pływalnia. Wielu gości podkreśla, że tylko tego nam brakuje- wymieniał burmistrz Andrzej Grabowski.

Goście byli pod wrażeniem skate parku, którego wyposażenia pozazdrościła nam nawet stolica, a warszawiacy już planują organizować u nas letnie obozy sportowe.

Marszałek był żywo zainteresowany lokalizacją pływalni i przyjętymi w projekcie rozwiązaniami, szczególnie w temacie ogrzewania. Zapoznał się z opracowaną dokumentacją i zapewniał o swoim poparciu.

Jest to jeden z nowocześniejszych obiektów w naszym regionie"- stwierdził Marszałek Piotr Całbecki.

Przeanalizował również studium lokalizacji obwodnicy miasta, a szczególnie propozycję skrzyżowania obwodnicy z drogą powiatową do Wąbrzeźna. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami Marszałek podtrzymał deklarację sfinansowania 50% kosztów remontu drogi do Wąbrzeźna, a po całkowitym zakończeniu modernizacji przejęcia na swoje utrzymanie odcinek od ronda w Wąbrzeźnie do skrzyżowania z drogą krajową. Również w tym dniu odbyło się spotkanie w starostwie powiatowym w Wąbrzeźnie właśnie w tym temacie. Na podstawie podpisanego przez 5 samorządów (starostwo Golub Dobrzyń, starostwo Wąbrzeźno, Miasto Kowalewo, miasto Wąbrzeźno i gmina Wąbrzeźno) porozumienia sfinansowano opracowanie dokumentacji na modernizację. Nikt nie wątpi w konieczność przebudowy drogi i budowy w newralgicznych miejscach chodników.

Informacja z wizyty również na stronie: http://www.kujawsko-pomorskie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=21042&Itemid=1

centrum_11_04_12_001.jpg
centrum_11_04_12_004.jpg
 centrum_11_04_12_002.jpg  centrum_11_04_12_003.jpg
 centrum_11_04_12_005.jpg  centrum_11_04_12_006.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!