Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 29.06.2022
Z ostatniej chwili arrow Ogłoszenia arrow Radość na zmarzniętych buziach.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Radość na zmarzniętych buziach. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
27.01.2012

Pod koniec stycznia zawitała do nas prawdziwa zima. Ujemna temperatura ma utrzymywać się nawet do końca lutego. Zadowoleni z tego faktu są chyba jedynie dzieciaki i pasjonaci sportów zimowych. Dla tych, którzy na ferie zimowe nie wyjeżdżają do europejskich kurortów wczasowych samorząd gminy Kowalewo Pomorskie przygotował nie lada atrakcję. Na terenie Centrum Sportu i Rekreacji powstały trzy lodowiska. W niecki, w których wiosną zaczną powstawać dwa boiska sportowe oraz plac zabaw druhowie z OSP Wielkie Rychnowo wlali wodę, a resztę zrobił mróz.

Już pierwszego dnia od powstania (27.01.12) pojawili się pierwsi pasjonaci śliskich powierzchni. Powstałe lodowiska są bardzo bezpieczne. Pod 10cm. warstwą lodu jest ziemia co nie grozi przykrą kąpielą, a nawet tragedią. Cały teren Centrum jest monitorowany przez system kamer, a lodowiska oświetlone i dodatkowo ubezpieczone. Jednak apeluję do użytkowników o zachowanie bezpieczeństwa na tafli jak i dbanie o otoczenie wokół lodowiska. Są tam nasadzone młode drzewa i krzewy - podkreśla burmistrz Andrzej Grabowski- dziękuję druhom z Wielkiego Rychnowa za pomoc w powstaniu lodowiska. Dziękuję również firmie, która wygrała przetarg na budowę w/w boisk i placu zabaw. Przejęła ona jesienią od samorządu ten teren pod budowę, a jednak przychylając się naszej prośbie pozwoliła na utworzenie lodowisk.

Pomimo, że temperatura spadła poniżej minus 10 stopni to na sąsiadującym z lodowiskiem skate parku również pojawili się rolkowy. Widać potrzeba aktywnego wypoczynku jest większa niż strach przed mrozem.

radosc_na_zmarznietych_23_02_12_001.jpg
radosc_na_zmarznietych_23_02_12_002.jpg
radosc_na_zmarznietych_23_02_12_003.jpg
radosc_na_zmarznietych_23_02_12_004.jpg
 radosc_na_zmarznietych_23_02_12_005.jpg  radosc_na_zmarznietych_23_02_12_006.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!