Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 29.06.2022

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

GMINA PAPIESKA Drukuj
Wpisał: Agnieszka Żółtowska, Tatiana Kaźmierkiewicz   
24.01.2013
logo_papieskie2.jpg
W związku z apelem Stowarzyszenia Pamięć Jana Pawła II informujemy, że gmina Kowalewo Pomorskie zamieściła na głównej stronie internetowej logo: „Miast i Gmin Papieskich".
Ojciec Święty Jan Paweł II – ustanowiony Honorowym Obywatelem Gminy Kowalewo Pomorskie uchwałą Rady Miejskiej Nr XV/161/99 z dnia 11.11.1999 r.

Jan Paweł II - Karol Józef Wojtyła, urodził się 18.05.1920 r. w Wadowicach, zmarł 02.04.2005 r. w Watykanie. Jest postacią, której ze względu na jej fenomen, nie trzeba przybliżać nikomu.

Jan Paweł II to nie tylko polski duchowny rzymskokatolicki, arcybiskup krakowski, kardynał, kawaler Orderu Orła Białego i papież od 16.10.1978 r. do 02.04.2005 r. Jan Paweł II to również poliglota, aktor, dramaturg i pedagog. Jest Honorowym Obywatelem bardzo wielu miast.

Ulica Jana Pawła II

W dniu 8 czerwca 2005 roku uchwałą Nr XXI/191/05 Rady Miejskiej w Kowalewie Pomorskim dokonano zmiany nazwy fragmentu ulicy Marii Konopnickiej stanowiącego odnogę tej ulicy w kierunku Publicznego Gimnazjum (odcinek od skrzyżowania z głównym ciągiem do wjazdu do Publicznego Gimnazjum) na nazwę: ul. Jana Pawła II.

http://www.kowalewopomorskie.ornet.pl/d/kowalewopomorskie/uchwala_xxii_191_05.pdf

Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II

W dniu 14 października 2006 roku odbyła się uroczystość nadania Publicznemu Gimnazjum w Kowalewie Pomorskim imienia Jana Pawła II połączona z rozwinięciem sztandaru. Było to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla gimnazjalistów, ale także dla całej społeczności Kowalewa Pomorskiego. W przygotowania do tego święta zaangażowani byli nauczyciele, uczniowie i ich rodzice oraz wielu mieszkańców naszej gminy. Nad pracami czuwał Honorowy Komitet Nadania Sztandaru i Patrona.

Ceremonia nadania szkole imienia rozpoczęła się uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym. Mszę w intencji rychłej beatyfikacji Jana Pawła II oraz w intencji grona pedagogicznego, dyrekcji i uczniów Publicznego Gimnazjum celebrował ksiądz biskup Józef Szamocki. Podczas sprawowania Ofiary Stołu Pańskiego, jego eminencja poświęcił sztandar szkoły. Po mszy wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście udali się do gimnazjum. W drodze towarzyszyła im orkiestra wojskowa z Centrum Uzbrojenia i Artylerii w Toruniu.

Główna część uroczystości zaczęła się poświęceniem tablicy pamiątkowej ku czci Jana Pawła II. Później, w uroczystej atmosferze, nastąpiło przekazanie sztandaru z rąk przewodniczącego Honorowego Komitetu Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego, dyrektorowi gimnazjum. Po rozwinięciu sztandaru przedstawiciele społeczności uczniowskiej złożyli przysięgę. Tablicę z popiersiem Ojca Świętego poświęcił ksiądz dziekan Ryszard Kobierowski, a odsłonięcia dokonali: Burmistrz Miasta, Przewodniczący Rady Miejskiej oraz dyrektor gimnazjum. Później zaproszeni goście, sponsorzy i darczyńcy wbili symboliczne "gwoździe" w drzewiec sztandaru.

Po zakończeniu oficjalnej części został zaprezentowany montaż słowno-muzyczny poświęcony pamięci Patrona - Ojca Świętego Jana Pawła II. Piękne i wzruszające widowisko pozwoliło uczestnikom uroczystości wrócić myślami do życia i działań podejmowanych przez Papieża Polaka.

http://gimnazjumkowalewopomorskie.pl/index.php/historia-publicznego-gimnazjum?start=7

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!