Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 29.06.2022
Z ostatniej chwili arrow Ogłoszenia arrow Uniwersytet Trzeciego Wieku - II wykład

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Uniwersytet Trzeciego Wieku - II wykład Drukuj
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
19.04.2013

u3w_00_19_04_13.jpg„Charakter narodowy Polaków" to temat wykładu na U3W w dniu 18.04.2013 r. prowadzonego przez dyrektora Instytutu Kulturoznawstwa prof. WSG dr Marka Chamota, odznaczonego medalem Pro Patria przyznawanym za zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczpospolitej Polskiej.

Słuchacze dowiedzieli się m.in., że przez pojęcie charakter narodowy rozumiemy własną, trwałą wspólnotę, ale i odrębność w zakresie przekonań, wzorów, systemów wartości czy zachowań potwierdzonych obrazem porównawczym innych nacji, przede wszystkim sąsiadów. Niekiedy jest tylko stereotypem powszechnych wyobrażeń o cechach wyróżniających inny naród, nie zawsze zgodnym z rzeczywistością.

U Polaków można wyróżnić cechy charakteru narodowego w warunkach ekstremalnych - kiedy wspólnota jest zagrożona, natomiast na co dzień występuje rzadko i jest zmienny.

u3w_01_19_04_13.jpg
u3w_02_19_04_13.jpg
u3w_03_19_04_13.jpg
u3w_04_19_04_13.jpg
 u3w_05_19_04_13.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!