Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 29.06.2022
Z ostatniej chwili arrow Ogłoszenia arrow Uniwersytet Trzeciego Wieku - wykład IV

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Uniwersytet Trzeciego Wieku - wykład IV Drukuj
Wpisał: Ewa Kaczmarek   
14.05.2013

u3w_09_05_13_000.jpg„Osobowość społeczna" to kolejny temat wykładu w dniu 9 maja 2013 r., który prowadził wykładowca WSG w Bydgoszczy mgr Leszek Latosiński ( sekretarz gminy Nowa Wieś Wielka ).

Człowiek żyje, działa i rozwija się w społeczeństwie, będącym zbiorem różnych grup społecznych, w których spełnia określone funkcje i zachodzą różne relacje międzyludzkie.

Istnieją 3 determinanty życia społecznego, które mają wpływ na osobowość społeczną :

  1. przyroda

  2. ekonomia

  3. kultura

Ponadto poznaliśmy pojęcia socjalizacji pierwotnej i wtórnej, która jest procesem wpisanym w życie każdego człowieka od chwili narodzin i trwającym przez całe życie.

u3w_09_05_13_001.jpg
u3w_09_05_13_002.jpg
u3w_09_05_13_003.jpg
u3w_09_05_13_004.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!