Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 29.06.2022
Z ostatniej chwili arrow Ogłoszenia arrow ,,Najszersze rozumienie pojęcia kultury,, - I wykład II sem.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

,,Najszersze rozumienie pojęcia kultury,, - I wykład II sem. Drukuj
Wpisał: Izabela Rozwadowska   
22.10.2013

„Najszersze rozumienie pojęcia kultury" to temat wykładu z 10.10.2013r., który prowadził wykładowca WSG w Bydgoszczy mgr Leszek Latosiński.

Kultura jest pojęciem wieloznacznym. Jest to wytwór myśli i działań człowieka, całokształt materialnego i duchowego dorobku ludzkiego, przekazywanego z pokolenia na pokolenie.

Jest ludzkim wynalazkiem, który to stworzył człowiek od momentu powstania ludzkości.

Kształci życie społeczne i nadaje mu odpowiednią strukturę, obejmuje zbiór norm i wzorów zachowań. Kultura nie znika ponieważ jest nam potrzebna. Każdy zachowuje się zgodnie z jakąś kulturą. Nie możemy też powiedzieć, że nasza kultura jest lepsza od innych.

Kultura to jest zespół wartości wytworzonej dzięki działalności człowieka. Jest zawsze zlokalizowana w jakimś czasie i przestrzeni.

kultura_wyklad_10_10_13_001.jpg
kultura_wyklad_10_10_13_002.jpg
kultura_wyklad_10_10_13_003.jpg kultura_wyklad_10_10_13_004.jpg
kultura_wyklad_10_10_13_005.jpg
kultura_wyklad_10_10_13_006.jpg
kultura_wyklad_10_10_13_007.jpg
 

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!