Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.09.2020
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Z kolędą u Seniorów

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Z kolędą u Seniorów Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
17.01.2014

small.jpgKolęda to najważniejsze wydarzenie w ciągu roku dla członków kowalewskiego  Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Jest to nie tylko okazja do wspólnego zaśpiewania kolęd, lecz także do spotkania się osób, którym często wiek lub stan zdrowia nie ułatwia podtrzymywania kontaktów towarzyskich.

W dniu 16 stycznia br. przy suto zastawionych stołach i w miłej atmosferze nikomu nie groziła nuda czy samotność. Przybyło 110 członków, którzy nigdy nie są sami. Zapraszają na swoje spotkania gości. Jak każdego roku i w tym gościli u Emerytów min. burmistrz miasta Andrzej Grabowski, Księża: dziekan Ryszard Kobierowski i wikariusze Adam Lis i Marek Wysocki, siostra Monika Gojtowska- Honorowy Obywatel Miasta, dyrektorzy placówek współpracujący z seniorami (MGOK, MGOPS, WTZ, TPD, Przedszkole i Publiczne Gimnazjum).     

Ks. Dziekan Ryszard Kobierowski pobłogosławił zebranym, zaintonował kolędę i złożył życzenia na 2014r. Pogody ducha, radości i ZDROWIA- te słowa padały najczęściej z ust zaproszonych gości. Uczniowie Publicznego Gimnazjum wykonali kilka kolęd oraz piękną jasełką przedstawiły przesłanie Bożego Narodzenia.  Kolędy na akordeonie wykonał Kacper Kuźniar, a zaprzyjaźnieni seniorzy z Lubicza wyrapowali utwór o prawdziwym życiu emeryta. Z okazji urodzin siostra zakonna Monika otrzymała życzenia, kwiaty i gromkie sto lat.  

Takie spotkanie to dobra okazja do podziękowań i gratulacji. Prezes Maria Nowatka dziękowała pozostałym członkom za współpracę, burmistrzowi miasta za otrzymywane wsparcie, dyrektorowi Domu Kultury za pomoc, a sponsorom za datki. Podkreślała, że samorząd gminy w 2013r. przekazał im ponad 4tys.zł. na statutową działalność. ZERiI w Kowalewie Pom. skupia w swoich szeregach 200 członków. Wszyscy są chętni do zdobywania nowych wrażeń kilkakrotnie w ciągu roku spotykają się. Aktywność kulturalna Związku kwitnie. Chór Seniora w nowych strojach cieszy nie tylko ucho, lecz i oko. Taniec jest ważnym elementem wieczorków w Klubie Seniora, bez niego nie odbędzie się żadne spotkanie. Członkowie wspierają się wzajemnie w pokonywaniu trudów dnia codziennego. W minionym roku przygotowali ponad 130 paczek z artykułami spożywczymi dla swoich  członków. Produkty otrzymują dzięki współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci oraz z Miejsko- Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

Kowalewscy Emeryci szykują się do kolejnych imprez: „Śledzik", „Dzień Kobiet, „Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych" czy „Spotkania Integracyjne". Planowane są również wycieczki, nawet kilkudniowe.

 koleda_19-01-2014.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!