Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.09.2020
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Sokoły szybują po szosach

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Sokoły szybują po szosach Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
20.01.2014
kolarze_small.jpgKolarze Uczniowskiego Klubu Sportowego Sokół działającego przy Szkole Podstawowej w Wielkim Rychnowie podsumowali bardzo udany sezon.

W dniu 16 stycznia br. na zebraniu sprawozdawczo- wyborczym na kolejną kadencję wybrano stary- nowy zarząd w osobach: prezes Marian Krych i członkowie: Elżbieta Arbart, Dariusz Osmański, Piotr Sęk i Agnieszka Zelaskowska. Podsumowano starty kolarzy w ogólnopolskich zawodach i omówiono plany na najbliższe miesiące. Podsumowując miniona działalność prezes i jednocześnie trener Marian Krych długo wyliczał sukcesy swoich podopiecznych. Te najważniejsze to: zwycięstwo Daniela Śliwki w krajowej rywalizacji Nadziei Olimpijskich kat. Żak oraz zdobycie tytułu najlepszego Młodzika w Kraju. Zdobycie przez Adriana Brzozowskiego tytułu Mistrza Olimpiady Młodzieży w kolarstwie torowym. Zawodnicy przywieźli również dwa srebrne i jeden brązowy medal z zawodów w kolarstwie torowym. W podsumowaniu 2013r. w kat. Żak Ligii Kolarskiej UKS Daniel Śliwka i Adrian Marzec zajmują pierwsze lokaty, Kacper Sypek 11, a Krystian Huzior 20. W kat. Młodziczka Marta Brzozowska jest 6. W kat. Młodzik uplasowali się: Modrzejewski Damian 3, Klimkowski Piotr 4, Michalski Mateusz 8, Majdański Patryk 21.

Sokół zakończył rok 2013 na II miejscu w klasyfikacji klubów sportowych. Dla ciekawości w roku 2012 byli oni na miejscu 9. W kat. Żak są najlepsi i zajmują I lokatę. Dzięki sukcesom zawodników UKS Sokół klub wiodący TKK Pacyfik Toruń zdobył tytuł Klubowego Mistrza Polski na szosie. Współpraca z samorządem gminy przy organizacji Tour de Kowalewo zaowocowała zdobyciem w ministerialnym konkursie nagrody w wys. 4tys.zł.

Trener dziękował tym, bez których pomocy i wsparcia sukces byłby trudny do osiągnięcia:  Burmistrzowi Miasta Andrzejowi Grabowskiemu, dyrektor szkoły Elżbiecie Arbart, radnym, sołtysom, rodzicom, dyrektorom szkół, sponsorom i prasie. Z sentymentem wspominał swojego dyrektora i nauczyciela Zygmunta Szczepańskiego, który wspaniale potrafił mobilizować go do co raz większego wysiłku.

W rewanżu trener otrzymał od członków zarządu klubu pamiątkowy grawer, a od swoich zawodników statuetkę.

Jestem dumny z sukcesów naszych kolarzy. Obecnie śmiało mogę powiedzieć, że kolarstwo szosowe pokonało inne dyscypliny i wspaniale promuje gminę. Bardzo dziękuje p. Marianowi Krych, który jak na prawdziwego pasjonata przystało sam szuka zawodników. Rozmawia z rodzicami, nauczycielami w-f i uczniami. Organizuje w szkołach spotkania naborowe i próby wydolnościowe na cykloergometrze. Namawia do podjęcia treningów, bo to wspaniała alternatywa dla monotonnego życia przed komputerem. Z drugiej strony troszczy się o zdrowie i wyniki w nauce swoich zawodników- podkreślał na spotkaniu Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski- Dziękuję również za współpracę przy organizacji rajdu rowerowego drogami gminnymi.

Burmistrz w podziękowaniu za promowanie kolarstwa szosowego wręczył gościom honorowym spotkania Michałowi Gołasiowi oraz Leszkowi Szyszkowskiemu Akty Nadania Herbu Gminy, a Adrianowi Brzozowskiemu stypendium sportowe.

Gratulacje młodym kolarzom przekazali również weterani klubu kolarskiego, którzy ćwierć wieku wcześniej pokonywali lokalne drogi wspólnie z Marianem Krychem. Byli to oprócz Leszka Szyszkowskiego i Michała Gołasia również: Bogdan Szczekocki, Zbigniew Blonkowski, Mirosław Skrzyński i Wiesław Młodziankiewicz. Podzielili się z obecnymi Sokołami anegdotami i wrażeniami z kolarskich tras. Potwierdzali, że trener Krych również z nich wyciskał ostatnie poty i miał duży wpływ na wybory życiowe.

Prezes TKK Pacyfik Leszek Szyszkowski wręczając pamiątkowe puchary podziękował Burmistrzowi, dyrektorowi i sekretarzowi szkoły za wspieranie młodych kolarzy. W swojej karierze trenerskiej na różnych etapach przygotowywał zawodników do 8 Igrzysk Olimpijskich i wie ile potrzeba ciężkiej pracy zawodników i olbrzymiej pasję trenerów, aby osiągnąć sukces. Michał Gołaś podziękował za kibicowanie jakie miał od rychnowskich kolarzy w czasie swoich występów składając autograf na fladze którą powiewali mu zawodnicy Sokoła. Pan Michał bardzo dobrze poznał drogi gminy Kowalewo Pomorskie przygotowując się do udziału w Olimpiadzie w Londynie (2012) czy zdobywając Mistrzostwo Polski Szosowe w 2012r.    

Na zakończenie spotkania nie mogło zabraknąć słodkiej niespodzianki z kolarskim akcentem, czyli tortu w kształcie klubowej koszulki. 

A co czeka klub? Trener Krych otrzyma solidne wsparcie. Właśnie uprawnienia trenerskie zrobił Dariusz Osmański, a p. Marzanna Czerw otrzyma je w marcu br. Pozwoli to na rozwinięcie kolarstwa kobiecego. W statucie klubu planowane jest wprowadzenie zmian, aby kolarze mogli uczestniczyć również w zawodach po za granicami kraju.

W  lutym odbędzie się zgrupowanie kadry wojewódzkiej młodzików. Wśród 24 uczestników aż 7 reprezentuje klub UKS Sokół. Właśnie na spotkaniu trener klubu Pacyfik Wiesław Młodziankiewicz wręczył powołania rychnowskim zawodnikom. Otrzymali je: Marta Brzozowska, Daniel Śliwka, Dominik Zawadzki, Adrian Marzec, Kacper Sypek, Mateusz Walenciak i Jakub Bojar.  

kolarze.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!