Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.09.2020
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Pół wieku w miłości i harmonii

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Pół wieku w miłości i harmonii Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
20.01.2014

small_medale_001.jpgW dniu 18 stycznia br. cztery pary małżeńskie obchodziły 50-lecie wspólnej drogi życiowej. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane przez Prezydenta RP szanownym jubilatom wręczył Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie Andrzej Grabowski wraz z kier. USC p. Bożeną Kliber. Oprócz rodziny swoim mieszkańcom towarzyszyli radni (Justyna Wontorowska, Grzegorz Stefański i Jerzy Koralewski) oraz sołtysi (Piotr Strzelecki i Jan Trzciński). Był szampan i gromkie sto lat od najbliższych i przyjaciół. Nie zabrakło ukradkiem ścieranych łez oraz wspomnień, których przez te 50 lat nazbierało się wiele. Jubilaci pozwolili sobie nawet na tańce.  

Jubilaci to:

Państwo Marianna i Leon Jarzemscy z Borówna. Pani Marianna działa od lat w KGW, zaś pan Leon z wykształcenia kolejarz uwielbia krzyżówki. Przez 56 lat małżeństwa doczekali się 5 dzieci, 20 wnuków i 7 prawnuków.

Państwo Pelagia i Henryk Jettka z Kowalewa Pom. doczekali się 3 dzieci i 2 wnuków. Pan Henryk przez wiele lat grał w piłkę nożną, a obecnie pasjonat ogrodnictwa, zaś małżonka dzielnie mu kibicuje w obu dyscyplinach.        

Państwo Irena i Krzysztof Łabich z Kowalewa Pomorskiego. Ślubowali równo 50 lat temu (18.01.1964r.), a połączyła ich wspólna pasja śpiewu chóralnego. Mają 2 dzieci i 5 wnuczek. Pan Krzysztof może poszczycić się wieloma nagrodami wędkarskimi, zaś pani Irena lubi dobrą książkę i swoje wnuczki.

Państwo Helena i Władysław Melerscy z Zapluskowęs. Dochowali się 2 dzieci i  8 wnuków. Ślubowali w Walentynki 52 lata temu. Pan Władysław aktywnie działał w Kółku Rolniczym, a pani Helena w KGW.

Burmistrz Andrzej Grabowski dekorując małżonków medalami z wizerunkiem splecionych srebrnych róż podkreślał, że uroczystość 50-lecia jest bardziej wzruszająca niż nawet ślub. Małżonkowie mają wiele wspólnych wspomnień, które mogą przeżywać z całą rodziną. Jest to czas rachunków zysków i strat. Dowód, że małżonkowie przebyli razem tę drogę pokazuje, że w ich życiu nie zabrakło miłości, cierpliwości i zrozumienia.  

Na żaden medal nie pracuje się tak długo i tak ciężko- podkreślała kier. USC Bożena Kliber- nie sztuka patrzeć na siebie. Ważne, aby patrzeć we wspólnym kierunku. W Roku Ludzi Wolności, a także z okazji Obywatelskiego Święta Wolności (04.06) należy korzystać z wiedzy i doświadczenia pokoleń pamiętających okupację i trudne czasy powojenne. Każdy z nas jest odpowiedzialny za kraj i może mu służyć na wiele sposobów. Również ciężko pracując na roli, wychowując i kształcąc dzieci, udzielając się w organizacjach społecznych. Nasi jubilaci swoimi wspomnieniami powinni podzielić się z dziećmi, wnukami i prawnukami, aby przyszłe pokolenia pmiętały.

W imieniu odznaczonych publicznie za piękną uroczystość podziękował burmistrzowi jak i kierownikowi USC p. Krzysztof Łabich.

Zapraszamy rodziny par małżeńskich, które mogą pochwalić się identycznym stażem o składanie wniosków o przyznanie odznaczenia. Proces jest dość długi, dlatego warto zrobić to wcześniej. Obecnie kolejne 5 par oczekuje na podpisanie dokumentów przez Prezydenta RP.

medale_011.jpg

  50.jpgmedale_009.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!