Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.09.2020
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Dla kraju i rodziców

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Dla kraju i rodziców Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
20.01.2014
small.jpg

Każdy rodzić tak chciałby wychować swoje dziecko, aby w przyszłości móc być z siebie dumnym. Duma jest po stokroć większa, jeśli to inni chwalą ich metody wychowawcze. Właśnie taką dumę odczuwali państwo Henryka i Mieczysław Rostkowscy z Pruskiej Łąki odbierających w dniu 18 stycznia br. „Medale za zasługi dla obronności kraju". Medal ten przyznaje Minister Obrony Narodowej rodzicom, których minimum trójka dzieci odbyła służbę wojskową. 

Srebrne medale w imieniu ministra wręczał ppłk. mgr Krzysztof Gruszecki z Wojskowej Komendy Uzupełnień, Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, Przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Orłowski oraz kierownik USC Bożena Kliber. Rodzicom towarzyszyli synowie: Stanisław, Andrzej i Krzysztof, którzy z uśmiechem wspominali chwile spędzone w kamaszach.

Ta piękna chwila świadczy o wpajaniu przez rodziców swoim dzieciom patriotycznego obowiązku i odpowiedzialności za Ojczyznę. Wypełnili wspaniałą misję wychowawczą, a teraz służą następnym pokoleniom dobrą radą i życiowym doświadczeniem- składał gratulacje odznaczonym Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

Kier. USC Bożena Kliber podkreślała, że w roku 2014 ogłoszonym przez Prezydenta RP Rokiem Ludzi Wolności oraz ogłoszonym na dzień 4 czerwca Obywatelskim Świętem Wolności taka uroczystość nabiera wyjątkowej symboliki i uświadamia nam, że każdy powinien wziąć na siebie odpowiedzialność za losy Ojczyzny.

Oddaliście państwo swoich synów wojsku pełni obaw i niepokoju. Dumnie i godnie chodzili oni w mundurze służąc Ojczyźnie. Obecnie, inaczej niż kilkanaście lat temu, trudno dostać się do zawodowej służby wojskowej. Za to co raz więcej kobiet trafia do armii. Zapewne już niedługo medale będziemy wręczać nie tylko za synów, ale i za córki- podkreślał ppłk. Krzysztof Gruszecki.

W gminie Kowalewo Pomorskie tego typu wyróżnienia to już tradycja. Czekamy na kolejne wnioski.  

medale_wojsko.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!