Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.09.2020
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow 100% równouprawnienie

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

100% równouprawnienie Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.01.2014
dziecko_23_01_2014.jpg

Jak  wynika z danych Ewidencji Ludności w Kowalewie Pomorskim w roku 2013 w gminie urodziło się 119 dzieci.  Można stwierdzić, że wypadło po połowie: 59 dziewczynek i 60 chłopców. Jakub i Maja - te imiona cieszą się niesłabnącą od lat popularnością wśród mieszkańców.  Tak synom dało na imię 5 rodziców, a córkom 8.  

Od kilku lat nie zmienił się także wicelider rankingu wśród imion męskich - Kacper (4) i Marcel (4). Wśród dziewcząt popularnością cieszyły się również Julia (5) i Amelia (4). Pojedynczo odnotowuje się typowo staropolskie i można byłoby sądzić zapomniane imiona: Jan,  Helena, Antoni, Klara, Adam, Rozalia, Franciszek, Kalina, Jerzy, Szymon i Cezary. Przeszła już moda na Agnieszki, Katarzyny, Roksany, Pauliny czy Przemysławów i Piotrów.

Gusta mieszkańców pozostają więc w zasadzie takie same. Są jednak osoby, które chcą dać swojemu potomkowi imię wyjątkowo oryginalne.

W ubiegłorocznym zestawieniu pojawiają się rzadkie imiona jak np. Nadia, Laila, Lena, Irina, Iga czy Brajan, Olivier, Borys, Tymon i Alan- informuje kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Bożena Kliber.

Rozglądając się wśród innych samorządów można stwierdzić, że nie brak także egzotycznych imion typu Deevyesh, Ambar, Abdellah, Noemie, Riccardo, Sumeya czy Lea. Takie imiona są nadawane dzieciom, które mieszkają za granicą, a matka, która jest Polką chce otrzymać paszport dla dziecka. 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!