Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 29.06.2022
Z ostatniej chwili arrow Ogłoszenia arrow Podwójnie diamentowe Kowalewo Pomorskie

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Podwójnie diamentowe Kowalewo Pomorskie Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
27.01.2014

podwojnie_diamentowe_05_12_14_000.jpgGmina Kowalewo Pomorskie została nagrodzona dwoma Diamentami Region. Uroczyste wręczenie miało miejsce 5 grudnia br. Wyróżniła nas kapituła konkursowa w kategorii „Samorząd" doceniając trzy nasze unijne inwestycje: III etap Centrum Rekreacji i Sportu, lampy solarowe i tablice interaktywne. Rywalizowało tutaj aż 14 samorządów. Otrzymaliśmy również Diament w kategorii, która wywołała największe emocje czyli w głosowaniu mieszkańców.

Szczególnie ta druga nagroda jest dla mnie bardzo ważna. Cieszę się, że mieszkańcy widzą i wiedzą jakie środki unijne trafiły do Kowalewa oraz że zrealizowane projekty im służą. Widzą, że ubiegamy się we wszystkich dostępnych dla nas dziedzinach. Korzysta na tym młodzież, dorośli i seniorzy, mieszkańcy wsi i miasta. Bardzo dziękuję kapitule oraz głosującym za docenienie naszych starań i to wyróżnienie. Mam nadzieję, że kolejna perspektywa unijna na lata 2014-2020 będzie dla nas równie korzystna i zrealizujemy kolejne przedsięwzięcia. Jednocześnie dziękuję za przekazane gratulacje i życzenia.- podkreśla Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

Życzenia na gali burmistrzowi złożył mi.n. Marszałek Piotr Całbecki, wicewojewoda Zbigniew Ostrowski, prezes Express Media dr Tomasz Wojciekiewicz, dyrektor Ośrodka Szafarnia Agnieszka Brzezińska, Prezydent Miasta Toruń Michał Zaleski.

Konkurs ogłoszony przez Urząd Marszałkowski i wydawnictwo Express Media skierowany był do organizacji, instytucji, fundacji, samorządów i firm, które skutecznie pozyskiwały środki unijne. W minionej perspektywie finansowej (6 latach) do naszego województwa trafiło ponad 4mld euro na tysiące przedsięwzięć. Ideą konkursu jest pokazanie, że z unijnych funduszy mogli korzystać wszyscy. Nie tylko wielkie samorządy i firmy, ale również małe miasta, organizacje społeczne, stowarzyszenia i kościoły. Chciano pokazać, jak przeprowadzone inwestycje wpłynęły na lokalną społeczność i cały region.

Na konkurs wpłynęło 100 zgłoszeń ubiegających się o tytuł Diamentu Regionu w 16 kategoriach branżowych: mikro- i makro-przedsiębiorstwo, samorząd, kultur- inwestycja, kultura- wydarzenie, edukacja, zdrowie, inwestycje społeczne, dziedzictwo kulturowe, środowisko, bezpieczeństwo, turystyka, rewitalizacja miast, rewitalizacja i odnowa wsi oraz innowacyjność. Kapituła Konkursowa (3 dyrektorów urzędu marszałkowskiego + 3 przedstawicieli wydawnictwa) wybrała 69 projektów, a później zwycięzców w 11 kategoriach. W 3 kategoriach nie wybrano zwycięzców z powodu nie spełnienia wymogów formalnych. Również wśród tych 69 projektów mieszkańcy wybrali swój Diament Mieszkańców Regionu. Głos oddało 1765 obywateli.

podwojnie_diamentowe_05_12_14_001.jpg

podwojnie_diamentowe_05_12_14_002.jpg
podwojnie_diamentowe_05_12_14_003.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!