Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.09.2020
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Kolejny etap wędrówki po Europie

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Kolejny etap wędrówki po Europie Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
27.01.2014
small.jpg

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wielkiej Łące mogą śmiało nazywać się Małymi Europejczykami. Właśnie pod takim tytułem placówka realizuje program przybliżenia swoim uczniom krajów należących do Unii Europejskiej. Projekt zainaugurowało poznanie najpierw całego obszaru UE: waluta, członkowie, obowiązujące prawo. Teraz uczniowie wyruszyli w daleką wędrówkę po poszczególnych krajach. Towarzyszą im nauczycielki: Justyna Rutkowska, Anna Kuźniar i Ewa Putz- Misztal.

W dniu 23 stycznia br. uczniowie poznali Grecję. Główną prelegentką była mieszkanka Wielkiej Łąki p. Oliwia Jaworska, która wspólnie z mężem i córkami wiele lat tam mieszkała, a teraz powróciła do kraju. Pani Oliwia mówiła o kulturze i obyczajach Grecji. Wspólnie z córkami: Natalią i Wiktorią Georganta pokazywała taniec grecki, przyprawy jakie dominują w tamtejszej kuchni i fotografie obrazujące tamtejszy krajobraz. Uczniowie byli bardzo zainteresowani szkołami, budynkami i codziennym życiem greckiego nastolatka. Pomimo, że Grecja wydawała im się egzotycznym krajem to z radością stwierdzili, że uczniowie tam też uczą się matematyki, angielskiego czy historii, mają co prawda dłuższe wakacje, ale za to nie mają ferii zimowych czy sal gimnastycznych.

Uczniowie brawami podziękowali pani Oliwii, a dyrektor Danuta Drożdża i Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski przekazali pamiątki i gadżety.

Nauczyciele młodszym uczniom pokazywali najpiękniejsze zabytki Aten i całej wyspy, a ze starszymi przygotowali przedstawienia o tematyce greckich mitów.

Zajęcia „Mały Europejczyk” odbywają się po godzinach lekcyjnych i są dla chętnych. Cieszą się dużym zainteresowaniem.  

Gratuluję kadrze pedagogicznej szkoły pomysłu takiej właśnie formy przybliżenia uczniom informacji z zakresu geografii, historii czy przyrody. Jestem pod wrażeniem zapału z jakim uczniowie się w to angażują. To ważne, aby zajęcia nie były nudne, a wiedza dobrze przyswajana- podkreśla Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.  

 grecja.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!