Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.09.2020
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Mikołaj u grzecznych dzieci w Mlewcu i w Sierakowie

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Mikołaj u grzecznych dzieci w Mlewcu i w Sierakowie Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
27.01.2014
dzieci.jpg

Dzięki obfitym opadom śniegu Św. Mikołaj z workiem prezentów buszował po gminie Kowalewo Pomorskie. Wspólnie z Królową Śniegu odwiedził dzieci z Mlewca, a później z Sierakowa. Zanim dzieci otrzymały podarki animatorzy kultury z Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury zapewnili im szereg atrakcji, natomiast rodzice zadbali o ciasta i słodycze. Sale świetlicowe były świątecznie przystrojone. Wspólnie bawili się dzieci i rodzice. Razem z dziećmi i dorosłymi Mikołaja wyglądał także Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski. 

Widząc radość na twarzach dzieciaków dziękuję rodzicom, sołtysom i lokalnym działaczom za pomysł, poświęcony zapał i czas na organizację tego typu zabaw. To dobrze, że dzieci wolnych chwil nie spędzają przed telewizorem czy w internecie. – podkreślał burmistrz życząc uczestnikom wspaniałej zabawy– samorząd chętnie wspiera wsie, w których coś się dzieje. W obu wsiach w minionym roku przeprowadzono poważne remonty, dzięki czemu teraz dzieci mogą przebywać w ciepłym i zadbanym obiekcie.

Organizatorzy gwiazdki w Mlewcu to: sołtys Jerzy Śliwka, rada sołecka i lokalne działaczki. Przygotowano 50 paczek ze słodyczami.

Organizatorami gwiazdki w Sierakowie byli: sołtys Lubomir Zgliński, strażacy, rada sołecka i panie z KGW: Marta Pawlik Śliwa, Danuta Tyrała, Anna Marcinkowska, Małgorzata Lenczewska, Zofia Klugowska, Dorota Kalinowska i Anna Skorasińska. Tu Mikołaj przydźwigał aż 70 paczek. Przybyły także dzieci spoza tej wsi.

Organizatorzy imprezy w Mlewcu i w Sierakowie serdecznie dziękują pracownikom Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury za poświęcony czas i zapewnienie uczestnikom wspaniałej zabawy. 

 mikolaj_mlewiec.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!