Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.09.2020
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Wspólne biesiadowanie z Babcią i Dziadkiem

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Wspólne biesiadowanie z Babcią i Dziadkiem Drukuj
Wpisał: Barbara Bezorowska   
28.01.2014
small-001.jpg

Mimo, że styczeń jest zimnym miesiącem, są takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo to przecież święto naszych kochanych babć i dziadków.

W Przedszkolu Publicznym w Kowalewie Pomorskim święto dziadków stało się tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych. Dzień ten jest pełen radości, uśmiechów, wzruszeń i łez.

Dnia 20 i 22 stycznia 2014r. w MGOK w Kowalewie Pomorskim odbyły się uroczystości pod hasłem „Wspólne biesiadowanie z Babcią i Dziadkiem”. Frekwencja jak co roku dopisała. Na wstępie Dyrektor Przedszkola Joanna Piasecka powitała wszystkich dziadków ciepłymi słowami oraz zaproszonych gości: Burmistrza Miasta p. Andrzeja Grabowskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej p. Jerzego Orłowskiego, Przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury i Zdrowia p. Jerzego Koralewskiego, Sekretarza Gminy p. Ewę Bąk w roli zastępcy Przewodniczącego Rady Rodziców, Asystenta Burmistrza p. Karolinę Kowalską, Dyrektora MGOK w Kowalewie Pomorskim p. Barbarę Niewidział. Dzieci wraz z wszystkimi nauczycielami przygotowały program artystyczny. W większości były to wiersze, piosenki okolicznościowe związane z tym świętem oraz tańce. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Nie zabrakło wspólnych zabaw, tańców przy muzyce oraz śpiewu znanych i lubianych piosenek biesiadnych. Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych dziadków własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Panie pracujące w przedszkolu przygotowały poczęstunek w postaci ciasta, kawy, słodyczy i owoców. Dzieci wierszem i piosenką wyraziły swoją wdzięczność babciom i dziadkom za trud włożony w ich wychowanie. Zaproszeni goście również skierowali wiele ciepłych i serdecznych słów składając życzenia wszystkim babciom i dziadkom przybyłym na uroczystość. Atmosfera tego wyjątkowego święta była wspaniała, podziękowaniom nie było końca.

 wsplne_biesiadowanie_z_babci_i_dziadkiem.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!