Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.09.2020
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Pojedzie na staż do Brukseli

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Pojedzie na staż do Brukseli Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
28.01.2014
small_006.jpg

Dwumiesięczny staż w Brukseli odbędzie Beata Cieślak- pracownik Urzędu Miejskiego w Kowalewie Pomorskiem. Taka możliwość powstała dzięki udziałowi tej gminy w Stowarzyszeniu Europa Kujaw i Pomorza. Pani Beata jest jednym z 4 uczestników programu stażowego. 2 osoby właśnie powróciły, a ona wraz z pracownikiem urzędu miejskiego w Toruniu rozpocznie swoją pracę w lutym.  

Dwumiesięczny pobyt w stolicy UE to miesięczny udział w pracach biura regionalnego i miesięczny w biurze eurodeputowanego. Stażysta w tym czasie będzie brał udział w konferencjach, seminariach i briefingach, nawiązywał kontakty i przygotowywał materiały informacyjne na temat możliwości aplikowania środków z programów europejskich. Będzie dbał o zamieszczanie informacji o walorach gospodarczych, turystycznych, społecznych i kulturowych naszego regionu.

Jestem podwójnie zadowolony z tego faktu. Mój pracownik pokonał w eliminacjach przedstawicieli wielu innych samorządów, a przede wszystkim, że praktykę odbywać będzie w biurze naszego rodaka, czyli Kowalewiaka eurodeputowanego Janusza Zemke. Liczę, że zdobyte doświadczenie wykorzysta w dalszej pracy, nie tylko swojej, ale również całego urzędu. Informacja to obecnie jeden z najważniejszych atrybutów przy strategii planowania. Nadchodząca perspektywa finansowa 2014-2020 nie będzie korzystna dla średnich i małych samorządów. Budżet unijny i środki przeznaczane dla członków będą kierowane raczej na rozwój przemysłu innowacyjnego niż na drogi, obiekty sportowe, rolnictwo czy oświatę. Będziemy mieć małe szanse i dlatego musimy je maksymalnie wykorzystać.- informuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.      

 small_006.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!