Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.09.2020
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Sąd potwierdził- racja po naszej stronie.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Sąd potwierdził- racja po naszej stronie. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
29.01.2014
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy potwierdził w dniu 28 stycznia br. słuszność postępowania gminy Kowalewo Pomorskie w temacie naliczania wysokości stawek za śmieci. Firma Jeronimo Martins czyli popularna Biedronka zaskarżyła stawki za śmieci niesegregowane przyjęte uchwałą rady miejskiej w listopadzie 2012r.

Sąd po zbadaniu dokumentacji i przeanalizowaniu czynników jakie miały wpływ na wyliczenie wielkości stawek za śmieci niesegregowane skargę oddalił i przyznał nam słuszność.

Biedronka mogła zadeklarować segregację śmieci i płacić stawkę o połowę mniejszą. Niestety nie chciała, aby tak jak 98% mieszkańców, segregować i mieć wpływ na ekologię i finanse w gminie. Ustawodawca wprowadził poziomy recyklingu, które samorządy muszą uzyskać w poszczególnych latach. Jasno określił ile ze śmieci niesegregowanych trzeba wyjąć plastiku, szkła, papieru, gruzu czy masy organicznej. Już w roku 2015 będziemy rozliczani za masę zieloną. Nie osiągnięcie poziomów to kara dla gminy, która musi być zapłacona z opłat za śmieci. Kwota ta wejdzie w system i podniesie stawkę jaką płacą obywatele. Kary tej nie może pokryć budżet gminy. Nie możemy pozwolić, aby niechęć jednej firmy do segregowania miała wpływ na wszystkich obywateli. Bardzo cieszy mnie wyrok sądu- podkreśla Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

Jednocześnie przypominamy, że od 1 marca br. obowiązywać będą zmniejszone stawki za odpady SEGREGOWANE od posesji zamieszkałych jak i nie zamieszkałych (m.in. od powierzchni handlowych). Jeśli chcemy płacić o 20% mniej za śmieci należy do 15 marca złożyć ponownie deklarację śmieciową.

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!