Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.09.2020
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Samorząd w samorządzie

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Samorząd w samorządzie Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
29.01.2014
small.jpg
Przedstawiciele Rzeczpospolitej Uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim w dniu 28 stycznia br. spotkali się z głową miasta czyli Burmistrzem Andrzejem Grabowskim. Tego typu spotkania to już tradycja. Co roku nowo wybrany samorząd spotyka się z organem prowadzącym szkoły. W spotkaniu na szczycie uczestniczyli: Klaudia Budzińska (premier), Julia Bąk, Bartosz Małkiewicz i Paweł Bartoszyński. Opiekunem samorządu jest p. Anna Jarecka. Całe spotkanie skrupulatnie rejestrowały redaktorki Szkolnego Reportera: Marta Tocka i Marta Lewandowska.
Jak na poważnych, młodych ludzi przystało zadawali Burmistrzowi konkretne pytania. Poruszono tematy bliskie młodzieży m.in. pływalnia, szkoła, obiekty sportowe, jak i zagadnienia dotyczące całego społeczeństwa: obwodnica, plany rozwojowe na przyszłość.  Były też pytania bardzo osobiste dotyczące pracy i sportu.
Gratulując młodzieży angażowania się w życie społeczne szkoły Burmistrz podkreślał rangę wyboru w tajnych wyborach bezpośrednich. Jest to zaszczyt, ale i obowiązek. Dla wielu obecnych polityków udział w samorządzie szkolnym to pierwszy poważny krok do kariery.
Wiele inwestycji, szczególnie Centrum, skate park i pływalnia, jest efektem właśnie takich, corocznych spotkań z młodzieżą. Teraz od młodych ludzi zależy, aby te obiekty nie stały puste, tylko tętniły życiem. Przecież sport ma bardzo istotny wpływ na całe nasze życie. Uczy dyscypliny i odpowiedzialności, hartuje ciało i dotlenia umysł. Osoby wysportowane lepiej przyswajają wiedzę. Bardzo dziękuję młodzieży za udział w festynach i imprezach gminnych. Dzięki nim nie ma aktów wandalizmu. - podkreślał na spotkaniu Burmistrz Andrzej Grabowski.

Burmistrz Miasta podziękował uczniom za udział w uroczystościach gminnych patriotycznych, za wydawanie wspaniałej gazety szkolnej i zachęcał redaktorów Szkolnego Reportera do pisania do Gońca Kowalewskiego. 

 

 1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!