Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.09.2020
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Trójstronna współpraca dla dobra dziecka

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Trójstronna współpraca dla dobra dziecka Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
29.01.2014
small.jpg

Rok szkolny w pełni. Nauczyciele zapracowani, a uczniowie już szykują się do ferii. Koniec semestru to czas zebrań rodziców. W Szkole Podstawowej w Wielkim Rychnowie (gm. Kowalewo Pomorskie) na popularnej wywiadówce spotkali się rodzice i wychowawcy. Oprócz omówienia podstawowych zasad funkcjonowania placówki, praw i obowiązków ucznia dużo czasu poświęcono bezpieczeństwu i kulturze. Dyrektor Elżbieta Arbart przedstawiła rodzicom bogaty wachlarz zajęć pozalekcyjnych. Namawiała, aby „zmobilizowali” swoje pociechy do skorzystania z oferty”. Pochwaliła się również sukcesami w sporcie i w nauce uczniów na szczeblu gminnym, powiatowym i wojewódzkim. Największa dumą są kolarze i zawodnicy unihokeja. 

W tym roku czeka szkołę bardzo doniosłe wydarzenie. Pewnie najważniejsze w całej jej historii czyli nadanie patrona i rozwinięcie sztandaru. Społeczeństwo, uczniowie, rodzice bardzo zaangażowali się w przygotowania. Pomaga w zbiórkach środków finansowych, w organizacji zabawy. Szczególne podziękowania należy skierować w stronę Rady rodziców i jej przewodniczącej Małgorzacie Murzynowskiej Lipińskiej- przekonywała pani dyrektor- Jestem pod wrażeniem i już teraz dziękuję i zapraszam na obchody.   

Jako przedstawiciel organu prowadzącego placówkę Burmistrz Andrzej Grabowski podkreślał potrzebę współpracy wszystkich trzech stron: dyrekcji szkoły, samorządu oraz rodziców. Wówczas stworzone zostaną najbardziej optymalne warunki spełniające potrzeby rozwojowe uczniów.

Placówka mieści się w dużym, rozbudowanym, bezpiecznym i w pełni wyposażonym obiekcie. Nasza młodzież nie musi mieć kompleksów idąc do gimnazjum lub do szkół do większych miast. Organ prowadzący jak i dyrektor szkoły stworzył wraz z nauczycielami warunki do nauki. To od młodzieży zależy jak skorzysta z tej oferty. Nasze wyniki z egzaminów systematycznie rosną, lecz zawsze może być lepie- dodał Burmistrz.

Obecny na zebraniu przewodnicząca Rady Rodziców Małgorzata Murzynowska Lipińska zachęcała do współpracy i do udziału w szkolnych imprezach.  

 1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!