Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.09.2020
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Mikołaj u grzecznych dzieci w Nowym Dworze i w Chełmońcu

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Mikołaj u grzecznych dzieci w Nowym Dworze i w Chełmońcu Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
10.02.2014
small.jpgW dniu 8 lutego br. Św. Mikołaj z workiem prezentów buszował po gminie Kowalewo Pomorskie. Odwiedził dzieci z Nowego Dworu, a później z Chełmońca. Zanim dzieci otrzymały podarki animatorzy kultury z Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury zapewnili im szereg atrakcji, natomiast rodzice zadbali o ciasta i słodycze.

Sale były świątecznie przystrojone. Wspólnie bawili się dzieci i rodzice. Razem z dziećmi i dorosłymi Mikołaja wyglądał także burmistrz miasta Andrzej Grabowski.

W Nowym Dworze pani sołtys i rodzice pomagali Mikołajowi przynieść worek z 50 podarkami. Przed ich wręczeniem były zabawy sprawnościowe i zagadki. Do wielu z nich udało się namówić rodziców. Zmęczeni uczestnicy posilali się słodkościami i napojami.

Z niedowierzaniem patrzę na liczbę najmłodszych mieszkańców Nowego Dworu. Śmiało mogę powiedzieć, że nie ma u nas niżu demograficznego. Gratuluję pani sołtys Zofii Turowskiej inicjatywy organizacji wspólnych mikołajek. Jest to młoda tradycja, bo dopiero drugi raz zorganizowano spotkanie. Mam jednak nadzieję, że stanie się to sołecką tradycją- podkreślał obecny na zabawie Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

Natomiast już od 23 lat Święty Mikołaj odwiedza dzieci mieszkające we wsi Chełmoniec. Dzięki pomocy rodziców za każdym razem paczki są obfite, pełne słodkości i zabawek. Tak było i tym razem. Wcześniej jednak dzieci przygotowały dla swoich rodziców program artystyczny, gdzie świąteczne pieśni mieszały się z żartami i dowcipami. Dorośli chętnie włączali się do śpiewania pastorałek, późnie o rozrywkę i wspaniałą zabawę zadbali także animatorzy kultury z Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie. Każdy jednak z niecierpliwością czekał na Świętego Mikołaja, bo każdy był grzeczny przez cały rok. W końcu przybył. Łącznie ten wiekowy już brodacz musiał dźwigać 40 paczek. Przy ich wręczaniu pomagała mu dobra wróżka, czyli sprawczyni całego zamieszania sołtys Małgorzata Eliasz, która wspólnie z rodzicami zadbała o słodkości.  Przybyła również mieszkanka i jednocześnie Pełnomocnik Burmistrza Ilona Rybicka.

Widząc radość na twarzach dzieciaków dziękuję rodzicom, sołtysom i lokalnym działaczom za pomysł, poświęcony zapał i czas na organizację tego typu zabaw- podkreślał burmistrz życząc uczestnikom wspaniałej zabawy- samorząd chętnie wspiera wsie, w których coś się dzieje.

gwiazdka_chelmoniec_08_02_14001.jpg
 gwiazdka_chelmoniec_08_02_14002.jpg
 gwiazdka_chelmoniec_08_02_14003.jpg

a.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!