Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.09.2020
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Radosna informacja- Urzędasek, Kulturka i Komunalnik znalazły swoje domy

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Radosna informacja- Urzędasek, Kulturka i Komunalnik znalazły swoje domy Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
12.02.2014
small.jpgProjekt realizowany przez samorząd gminy Kowalewo Pomorskie w temacie opieki nad bezdomnymi zwierzętami przynosi konkretne efekty. W krótkim czasie trzy pieski z naszego przytuliska znalazły nowe domy. Są to zwierzęta, które swoim patronatem finansowym objęły lokalne zakłady pracy.

W dobre, prywatne ręce, trafił Urzędasek (podopieczny urzędu miejskiego), Kulturka (pupilek pracowników Domu Kultury) oraz Komunalnik (pupilek spółki ZGKiM). Te trzy zakłady zapewniają, że nie spoczną na laurach i natychmiast przysposobią kolejne zwierzęta. Również Miejsko- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej włączył się do akcji wirtualnej opieki i zaadoptował MOPSika - najstarszego i najsmutniejszego psa z przechowalni. Oni po cichu liczą, że na stare lata ich podopieczny również znajdzie ciepły i przytulny kąt.

Przypomnijmy, że od grudnia samorząd realizuje dwa projekty, których celem jest poszukanie domu dla zwierząt przebywających czasowo w przechowalni.

Jeśli ktoś posiada warunki lokalowe i chęci to może przyjąć pod swój dach bezdomnego czworonoga na rok i po tym czasie otrzyma zwrot kosztów jego wyżywienia, szczepienia czy leczenia. Natomiast jeśli ktoś nie ma czasu, ale ma duże chęci i chce pomóc wówczas to sam, albo wspólnie z grupą osób (firma, szkoła, organizacja społeczna) może podpisać umowę i co miesiąc wpłacać na konkretnego psiaka na konto przechowali środki finansowe, które pozwolą na polepszenie jego warunków bytowania. Nie muszą to być duże pieniądze. Nawet 50-70 zł miesięcznie poprawi los lokatora przechowalni, a wirtualny opiekun może go odwiedzać. Każdy może się przyłączyć i okazać czworonogom serce wybierając jedną z możliwości. Dodatkowo uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim przyłączyli się do naszej akcji poszukania kochających domów dla niechcianych zwierząt i utworzyli stronę internetową przechowalni na popularnym portalu społecznościowym Facebook. Zamieszczają tam zdjęcia psiaków, aby każdy mógł coś dla siebie znaleźć. Zachęcamy do odwiedzania, bo może ten pies czeka właśnie na Was. https://www.facebook.com/PrzechowalniaKowalewoPomorskie

Bardzo ucieszyły mnie informacje o adopcji trzech piesków. Jest to dobry początek akcji. Szczególnie cieszy, że jest to przygarnięcie „na stałe", a nie tylko na rok. Świadczy to o dobrym sercu i zrozumieniu nie tylko Kowalewiaków, bo np. Urzędasek trafił do sąsiedniej gminy Golub Dobrzyń. Jednocześnie dziękuję prasie oraz uczniom Publicznego Gimnazjum za nagłośnienie naszej akcji. Szczególne podziękowania należą się naszej wyjątkowej młodzieży, która w kowalewskich placówkach (szkoła podstawowa i gimnazjum) prowadzi akcję zbiórki karmy dla psów. Zachęcam wszystkich do włączenia się. Psy tak smutno spoglądają zza krat, a przecież niczemu nie zawiniły, dostały tylko wyrok za brak miłości. Zmieńmy to. - zachęca Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej należący do koła „Młody odkrywca" pod opieką pani Jolanty Pardy w miesiącu II i III organizują akcję „Zbiórka dla Burka", gdzie zbierają karmę dla psów. Natomiast uczniowie klasy IIb Publicznego Gimnazjum wraz z wychowawcą Moniką Ludtke postanowili zamiast klasowych prezentów na święta zakupić psią karmę i przekazać ją do schroniska.

a.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!