Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.09.2020
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Stypendia dla najzdolniejszych sportowców

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Stypendia dla najzdolniejszych sportowców Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
19.02.2014

small.jpgW dniu 18.02.br Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski wręczył stypendia, za szczególne osiągnięcia w sporcie, zawodnikom z naszego regionu. Takie spotkania wzmacniają i podkreślają więź, jaka łączy samorząd lokalny ze sportowcami. Nagrody i stypendia są bowiem wypłacane ze środków z budżetu gminy, a zasady i tryb ich przyznawania został szczegółowo uregulowany w uchwale Rady Miejskiej nr XI/108/12 z dnia 14 czerwca 2012 roku.

Stypendia za wyniki w sporcie za 2013 roku otrzymali:

- Pan Karol Konieczny - wychowanek naszego klubu LKS "Promień", obecnie zawodnik SL WKS Zawisza Bydgoszcz. W 2013 roku zdobył brązowy medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Bydgoszczy oraz czwarte miejsce podczas Halowych Mistrzostw Polski w Spale. Pan Karol objęty jest także szkoleniem w kadrze narodowej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Warto przypomnieć, iż nie jest to pierwsze stypendium Gminy Kowalewo Pomorskie, jakie otrzymał Pan Konieczny (w 2012 roku został uhonorowany za zdobycie srebrnego medalu w biegu na 800 m w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Spale);

- trener, Pan Robert Bejgier oraz zawodniczki drużyny piłki ręcznej plażowej "UKS Olimpijczyk" - Pani Natalia Przybyszewska, Pani Dagmara Żychniewicz, Pani Karolina Rudewicz, Pani Andżelika Reiwer oraz dwie zawodniczki spoza gminy Kowalewo Pomorskie, a mianowicie Pani Zuzanna Rychlewska ze Strzelna Klasztornego i Pani Monika Trawczyńska ze Strzelna (nie obecne na spotkaniu z powodu wyjazdu do szkoły). W 2013 roku drużyna uzyskała tytuł Mistrza Polski w piłce ręcznej plażowej juniorek.

W imieniu swoim, radnych Rady Miejskiej oraz całego społeczeństwa chciałbym bardzo serdecznie pogratulować wszystkim stypendystom, nie tylko sukcesów w sporcie, ale także wytrwałości i ogromnego zaangażowania. Pomimo realizacji wielu zadań, samorząd gminny wygospodarował środki finansowe na stworzenie jak najlepszych warunków do aktywnego uprawiania sportu. Dlatego cieszę się, że środki, jakie włożyliśmy w budowę na terenie gminy, nowoczesnych obiektów sportowych, są rekompensowane, w postaci Waszych wyników. Promujecie, nie tylko wybraną dyscyplinę sportową, ale także naszą gminę. Dlatego zwracam się z prośbą, abyście zachęcali swoich znajomych do aktywnego uczestnictwa w sporcie. Jeszcze raz gratuluję Wam oraz Waszym Rodzicom i życzę wszystkiego dobrego w dalszej karierze sportowej - powiedział Burmistrz Andrzej Grabowski.

Trener drużyny piłki ręcznej dziewczyn bardzo serdecznie podziękował Panu Burmistrzowi Andrzejowi Grabowskiemu za przekazane środki finansowe. To właśnie gmina jest głównym sponsorem drużyny szczypiornistek. Warto w tym miejscu wskazać, że cały budżet "UKS Olimpijczyk" w 2013 roku wynosił 42 tys zł, z czego 30 tys zł stanowiła dotacja z budżetu gminy.

 1.jpg
 2.jpg
 3.jpg

 

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!