Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 04.06.2020
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Najlepsze marki w Kowalewie Pomorskim

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Najlepsze marki w Kowalewie Pomorskim Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.05.2014

small.jpgPrzez dwa dni- 10-11 maja br.- Kowalewo Pomorskie było centrum wystawowym dla producentów, nie tylko krajowych  sprzętu i mekką dla rolników z województwa kujawsko- pomorskiego. Spółka World Trade Center Poznań oraz samorząd gminy Kowalewo Pomorskie zaserwowały zwiedzającym niezapomniane wrażenia. Było to czego dusza, przynajmniej rolnicza zapragnie: ciągniki, kombajny zbożowe, opryskiwacze różnego typu, zbiorniki do przechowywania płodów rolnych, do przechowywania paliwa, piece do ogrzewania ekologicznego, panele solarowe.

Na II edycję AGROFARMY 2014 do Kowalewa zjechali światowi giganci dostarczający maszyny rolnicze i świadczący usługi na rzecz przemysłu rolnego. W sumie 60 wystawców pokazało to co ma najlepsze, czyli 130 światowych marek t.j.: John Deere, New Holland, Fendt, Massey Ferguson, Farmtrac, McCormick, Case IH, Steyr, Kubota, Valtra, Deutz-Fahr, czy Zetor oraz marek polskich: Unia Group, BIN, Zasław, Wielton, Expom, Metaltech, Metal-Fach, Sipma, Bury, Sipma, POM Ltd., Agro-Masz, czy Borfield. Sprzęt na placu wystawowym wyszacowano na ponad 40mln.zł.

Na stanowiskach doradczych Agencji Rynku Rolnego, Agencji Nieruchomości Rolnych, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa można było zasięgnąć porad na temat możliwości pozyskania dotacji, zakupu gruntów czy wielkości dopłat.

Obok- na zorganizowanym przez gminę- międzynarodowym kiermaszu można było zakupić ekologiczną żywność, domowe lody, wypieki i wędliny, kwiaty i cebulki, arcydzieła rękodzielnicze (poduszki, koszyki z wikliny i słomy, firany, kompozycje zapachowe) i naturalne kosmetyki. Egzotyki stoiskom nadawała peruwiańska odzież i ozdoby. Dzieci natomiast miały do dyspozycji kucyka i chętnie zasiadały za kółkiem potężnego ciągnika marki John Deere.

Delektując się chlebem ze smalcem, karkówką, pieczonymi ziemniakami oglądano nie tylko sprzęt, ale i podziwiano precyzję uczestników konkursu ogłoszonego przez telewizję Gospodarz.pl w cofaniu ciągnikiem z przyczepą po łuku. Nagrodą w konkursie była wycieczka do Czech.

Pierwszego dnia targów rolnicy mogli skorzystać z prelekcji prof. dr hab. Romana Kierzek (Instytut Ochrony Roślin w Poznaniu) nt. „Odchwaszczania kukurydzy w stresowych warunkach suszy" oraz odmian rzepaku dla obszaru woj. kujawsko-pomorskiego.

W sobotę  pogoda troszeczkę zawiodła, w nocy spadł nawet grad, ale już w niedzielę zrehabilitowała się w dwójnasób. Tłumy zwiedzających przewinęły się przez stoiska. Wg organizatorów w ciągu dwóch dni teren targów zwiedziło ok. 10tys. osób.

W czasie uroczystego otwarcia Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski zachęcał do skorzystania z możliwości poznania nowinek technicznych.

Dziękuję dyrektorowi WTC Łukaszowi Rachubińskiemu  (Kowalewiakowi z urodzenia) za zaproszenie nas do współpracy i ściągnięcie tego przedsięwzięcia do Kowalewa. Nasi rolnicy nie zawsze mają czas i okazje, aby wyjeżdżać na tego typu wystawy a od dwóch lat mają niebywałą okazję podziwiać największych u siebie. Jest to wspaniała promocja gminy- podkreśla Burmistrz Andrzej Grabowski.

Wśród gości przewijających się przez targi można było zauważyć m.in. posła Eugeniusza Kłopotka, wiceprzewodniczącego sejmiku województwa Ryszarda Bobera, dyrektor Agencji Nieruchomości Rolnych Edytę Zakrzewska, dyrektora Agencji Rynku Rolnego Tadeusza Zaborowskiego, dyrektora Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Andrzeja Owczarza wraz z kierownikiem oddziału powiatowego p. Marią Wiśniewską, woj. lekarza weterynarii Romana Ratyńskiego, wójta gminy Golub Dobrzyń Marka Ryłowicza, komendanta powiatowego policji, dyrektorów szkół, radnych i sołtysów.

Organizatorzy zadbali o parkingi a strażacy ochotnicy i policja o bezpieczeństwo zwiedzających. Do zobaczenia za rok.

 agro_farma_01.jpg
 agro_farma_02.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!