Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 09.03.2021
Z ostatniej chwili arrow Inwestycje arrow Pływalnia jako obiekt infrastruktury przyszkolnej

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Pływalnia jako obiekt infrastruktury przyszkolnej Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
27.01.2015
plywalnia_000_20_01_15.jpgOd początku 2015 dzienne obciążenie pływalni w Kowalewie Pomorskim przerosło nasze oczekiwania. W połowie stycznia przekroczyliśmy liczbę 18tys. osób, z czego wejścia indywidualne (odpłatne) to blisko 14 tysięcy osób. Tylko w ostatni weekend (17-18.01) odwiedziło nas średnio 450 osób dziennie.
Naszą radość niestety przyćmiewają kolejki oczekujących na wejście. Zgodnie z parametrami technicznymi jednorazowo na hali basenowej na 4 nieckach przebywać mogą 64 osoby. Na taki stan ustalona jest liczba szatni oraz liczba ratowników. Wzrost liczby korzystających z pływalni spowodował powstawanie długich kolejek w godzinach popołudniowych. Czas wyczekiwania dochodził nawet do godziny. Po analizie stwierdziliśmy, że w weekendy jest o wiele więcej chętnych do korzystania w godzinach późno wieczornych niż rannych i zmieniliśmy godziny funkcjonowania z 10.00- 20.00 na 12.00 - 22.00. o czym poinformowaliśmy 15.01.15 za pośrednictwem stron internetowych. Pływalnia jest dla nas nowym wyzwaniem na którym zdobywamy doświadczenie.

Dodatkowo chciałbym przypomnieć, że pływalnia w gminie Kowalewo Pomorskie wybudowana została z unijnym dofinansowaniem w ramach działania 3.1. „Rozwój Infrastruktury Edukacyjnej" jako obiekt przyszkolny. Składając wniosek zobligowaliśmy się do przestrzegania zasad konkursu, które między innymi dokładnie mówią jakie wymogi ma infrastruktura przyszkolna. Czyli „jest to infrastruktura wykorzystywana do prowadzenia zajęć dydaktycznych przez szkoły w ramach systemu edukacji w zakresie min. 50% czasu jej dostępności dla użytkowników"

http://www.mojregion.eu/regionalny-program-operacyjny-wojewodztwa-kujawsko-pomorskiego/komunikaty/czytaj/items/komunikat-dotyczacy-interpretacji-terminu-infrastruktura-przyszkolna-w-ramach-dzialania-31.html

Obiekt w Kowalewie spełnia te wymogi tj. grupy dydaktyczne (uczniowie + pedagog) mają zagwarantowane 50% tygodniowego czasu funkcjonowania na organizację zajęć. Dlatego też od poniedziałku do piątku, do godziny 19.00 pływalnia dostępna jest w pierwszej kolejności dla młodzieży w ramach zajęć. Pozostałe 50% może być uzupełniane wejściami indywidualnymi. Natomiast od godz. 19.00- 22.00 w dni powszednie oraz w soboty, niedziele, dni wolne od nauki (ferie, w okresach przedświątecznych, wakacje) pływalnia jest ogólnie dostępna.

Gdybyśmy nie zaakceptowali wszystkich warunków konkursowych Urzędu Marszałkowskiego obiekt ten by nie powstał. Nadal byłby tylko w sferze marzeń Kowalewiaków, bo inaczej nie pozyskalibyśmy ostatecznie ponad 40% kosztów jego powstania. O jego potrzebie świadczy przecież jego obłożenie. Przyjeżdżają do nas mieszkańcy z całego powiatu, a szczególnie z Golubia Dobrzynia. Gościmy pasjonatów pływania z Wąbrzeźna, Rypina, Brodnicy czy Ciechocinka, a przecież nie mamy prawa im tego zabronić. Cały czas analizujemy godziny i zasady funkcjonowania. Jesteśmy otwarci na sugestie, ale zmiany muszą mieścić się w konkursowych wymogach. Liczę, że nasze zabiegi zyskają aprobatę, a oczekujących w kolejce proszę o wyrozumiałość.

Andrzej Grabowski
Burmistrz Miasta

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!