Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 06.03.2021
Z ostatniej chwili arrow Ogłoszenia arrow Adopcja psów na terenie naszej gminy

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Adopcja psów na terenie naszej gminy Drukuj
Wpisał: Paulina Wiśniewska   
22.04.2016

piesek.jpgPo raz kolejny zachęcamy do adopcji zwierząt, które stały się bezdomne i  obecnie przebywają tymczasowo na terenie Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o. o. przy ul. Brodnickiej 1 w Kowalewie Pomorskim.

Dodatkowo informujemy, że psy, które są przeznaczone do adopcji zostają trwale oznakowane poprzez wszczepienie pod skórę mikroczipa w lecznicy weterynaryjnej na koszt Gminy. Elektroniczny czip z zakodowanym, niepowtarzalnym numerem jest wielkości ziarenka ryżu, nie przeszkadza zwierzęciu i nie powoduje reakcji alergicznych. Specjalnym czytnikiem można odczytać numer czipa i po sprawdzeniu w elektronicznej bazie danych, uzyskać informacje o właścicielu. Czipowanie jest korzystne dla właścicieli, ponieważ ułatwia identyfikację zwierząt, zwłaszcza gdy się zagubią, a przy tym założenie czipa nie wiąże się z dużymi kosztami. W 2016 roku w ten sposób oznakowano już 6 czworonogów, które zostały adoptowane z naszego przytuliska.

Dodatkowo przypominamy, że od ponad 2 lat na terenie Gminy Kowalewo Pomorskie funkcjonuje program opieki nad psem "Przygarnij psiaka", propagujący adopcję psów znajdujących się w naszym przytulisku. W zależności od możliwości i warunków osoby chętnej do przygarnięcia psa proponuje się dwa rodzaje opieki - wirtualną i realną. Szczegółowe informacje o programach adopcji można uzyskać w tutejszym Urzędzie przy ul. Św. Mikołaja 5 (I piętro, biuro nr 7), a także pod nr tel. (56) 684-15-79 wew. 57 i na stronie internetowej Urzędu - w zakładce „Przygarnij psiaka".

Opieka wirtualna oznacza opiekę na odległość poprzez finansowanie potrzeb psa przebywającego w schronisku / przytulisku w formie, np. comiesięcznej wpłaty. Takim opiekunem może zostać każdy - osoba fizyczna lub prawna, grupa osób, np. szkoła, klasa czy instytucja.

Opieka realna wiąże się z przygarnięciem zwierzęcia i zapewnieniem mu nowego domu oraz podstawowych potrzeb na okres przynajmniej 1 roku. Przed przekazaniem psa, Gmina pokrywa koszty związane z wyżej opisanym czipowaniem, zaszczepieniem oraz odrobaczeniem zwierzęcia, a także przeprowadzeniem zabiegu sterylizacji / kastracji u zwierzęcia (jeżeli przygarniający wyrazi chęć i zgodę na taki zabieg u pupila). Ponadto po upływie pełnych 12 miesięcy opieki nad psem, na podstawie dowodów poniesionych wydatków, Gmina zwraca koszty związane z utrzymaniem zwierzęcia w wysokości nie większej niż 800 zł.

Wobec tego zachęcamy do wzięcia udziału w naszej inicjatywie i z góry dziękujemy za okazaną pomoc. Osoby zainteresowane adopcją zwierząt zapraszamy od poniedziałku do piątku, w godzinach od 700 do1500 do bazy ZGKiM Sp. z o. o. Ponadto wszelkie informacje, dotyczące aktualnie przebywających w Zakładzie psów można uzyskać pod nr tel. (56) 684-15-17. Pamiętajmy, że zwierzęta są naszymi przyjaciółmi, a wyrzucając je z domu lub zamykając w schroniskach, sprawiamy im ból. Idealnym rozwiązaniem jest więc adopcja zwierząt, o co gorąco apelujemy.

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!