Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 29.06.2022
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Bądź widoczny na drodze- noś odblaski

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Bądź widoczny na drodze- noś odblaski Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.11.2016
badz_widoczny_na_drodze_00.jpgPieszy i rowerzysta to najbardziej zagrożeni użytkownicy dróg. Szczególnie teraz, gdy dzień jest tak krótki, a widoczność na drodze pogarsza się. W takim dniu bardzo przydaje się odblask. W ciemności kierowca pojazdu zauważy pieszego dopiero, gdy znajdzie się w smudze światła. Jest to zaledwie 20-30 metrów. Element odblaskowy pozwoli dostrzec sylwetkę pięciokrotnie szybciej. Kierowca ma czas na wykonanie manewru i zachowanie bezpiecznej odległości.
W dniu 29 listopada br. Sekretarz Gminy Ewa Bąk w imieniu samorządu gminy Kowalewo Pomorskie przekazała kierownikowi Posterunku Policji Piotrowi Pipczyńskiemu 100 sztuk kamizelek odblaskowych. Komendant zadeklarował rozdanie je mieszkańcom.

Jest to kolejna akcja oznakowania pieszych i rowerzystów. Kamizelki trafiły do dzieci i dorosłych już w latach 2008, 2011, 2013. Do tej pory już ok. 800 kamizelek dba o bezpieczeństwo naszych mieszkańców.

Przypominamy, że Ustawa Prawo o Ruchu Drogowym wprowadziła od 2014r. obowiązek noszenia przez pieszego - poruszającego się w czasie od zmierzchu do świtu po drodze poza terenem zabudowanym elementów odblaskowych , w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego.

badz_widoczny_na_drodze.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!