Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 29.06.2022
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Ponad 10 tysięcy dni w służbie na rzecz bezpieczeństwa Kowalewiaków.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Ponad 10 tysięcy dni w służbie na rzecz bezpieczeństwa Kowalewiaków. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
02.02.2017

     2.1.jpgAż 10.300 dni (ponad 28 lat) pan Piotra Pipczyński nosił z dumą mundur policjanta i dbał o nasze bezpieczeństwo. Od marca 2009 stał na czele kowalewskiej formacji pełniąc funkcję kierownika posterunku policji w Kowalewie Pomorskim. Teraz nadszedł czas na zasłużoną emeryturę. 

     W dniu 31 stycznia br., w ostatnim dniu służby, asp. sztabowego Piotra Pipczyńskiego pożegnali zwierzchnicy, koleżanki i koledzy mundurowcy oraz Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski. Uroczystość miała miejsce w Komendzie Powiatowej Policji w Golubiu Dobrzyniu.

W imieniu służb mundurowych pożegnał swojego podwładnego komendant powiatowy Dariusz Borowiec. Wręczył pamiątkową, szklaną replikę odznaki policyjnej oraz broń, tym razem białą (szabla), z wygrawerowaną dedykacją.

Komendant Borowiec podkreślał, że do tej pory nie było drugiego policjanta w powiecie, a w województwie zna jeszcze tylko jednego, który miałby tak dobre rozeznanie środowiska. Tej wiedzy i kompetencji będzie wszystkim brakowało.  

W imieniu społeczeństwa kierownika posterunku pożegnał Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski. Wręczył świeżo upieczonemu emerytowi list z podziękowaniami oraz pamiątkowy suwenir.  

     W imieniu swoim oraz mieszkańców gminy Kowalewo Pomorskie serdecznie dziękuję Panu Piotrowi za wieloletnią i pełną zaangażowania współpracę na rzecz bezpieczeństwa obywateli. Dzięki Pana wiedzy oraz doświadczeniu posterunek uzyskał wysokie standardy działania, co kształtowało wysoki poziom zaufania społecznego. Jestem przekonany, że czas poświęcony realizacji zawodowych planów i przedsięwzięć przyniósł Panu wiele osobistej satysfakcji- podkreślał na spotkaniu Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski- Cieszył się Pan tak dużym zaufaniem, że pełnił również przez wiele lat funkcję Przewodniczącego Rady Rodziców w szkole podstawowej, w gimnazjum a później w szkole średniej. Jest to dowód niezwykłego uznania i zaufania.

Wzruszony p. Piotr Pipczyński krótko, jak przystało na prawdziwego mundurowca, podziękował za wieloletnią współpracę. 

Do czasu powołania nowego komendanta obowiązki na posterunku pełnić będzie dotychczasowy zastępca mł. asp. Grzegorz Motycki.

Na spotkaniu nastąpiło również uroczyste przekazanie przez Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego na ręce komendanta Dariusza Borowca nowego alkomatu, który będzie aktywnie pomagał w służbie policjantom z kowalewskiego posterunku.

 

Pan Piotr Pipczyński urodzony w Zbójnie do Kowalewa zawitał w 1993r. Pracował w pionie prewencji, był dzielnicowym, zastępcą komendanta i komendantem. Jego służbę docenili również zwierzchnicy wręczając komendantowi w 2012r. nadaną przez Prezydenta RP brązową odznakę „Zasłużony policjant".

bezpieczestwo_kowalewiakw.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!