Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.01.2022
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Umowy z wykonawcami podpisane- zmodernizujemy drogę i świetlicę

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Umowy z wykonawcami podpisane- zmodernizujemy drogę i świetlicę Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
05.10.2017

umowypodpisane_00_051017.jpgBurmistrz Miasta Andrzej Grabowski w imieniu samorządu gminy Kowalewo Pomorskie podpisał kolejne umowy na prace modernizacyjne. 

W dniu 27 września br. ze zwycięzcą przetargu na modernizację drogi we Frydrychowie czyli Zakładem Drogowo- Budowlanym z Rogowa, którego reprezentowali Krzysztof i Mariusz Wilczyńscy. Wykonawca zobowiązał się zmodernizować 2,3km. odcinek drogi we wsi Frydrychowo wokoło podstrefy ekonomicznej do końca listopada br. Koszt zadania to ok. 1,4mln.zł. Droga ta ujęta jest w uchwale dróg do modernizacji.

W dniu 4 października br. podpisami na umowie przystąpiono  do modernizacji świetlicy wiejskiej w Marianach. Przetarg wygrało Przedsiębiorstwo Produkcyjno- Budowlane „Bernaciak" z Ostrowitego, które prace musi wykonać do końca lutego 2018r. W podpisaniu umowy, oprócz Burmistrza i pracowników urzędu koordynujących projekt uczestniczyła również p. Monika Piróg- sołtys wsi Mariany. 

Świetlica zostanie rozbudowana poprzez dobudowę sali od strony południowej wraz z nowym dojściem, tarasem i dodatkowym wejściem od strony wschodniej. Powstanie wejście ewakuacyjne z wjazdem dla osób niepełnosprawnych. Samorząd zmodernizuje obiekt w części ze środków unijnych w ramach działania „Wsparcie na wdrożenie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność". Wartość całkowita zadania to kwota ponad 364tys. z czego 63,63% dofinansuje unia.

Cieszę się, że świetlica w Marianach odzyska swój blask i poprawi funkcjonalność. W następnej kolejności na modernizację czeka świetlica w Srebrnikach oraz  w Chełmońcu, natomiast już przygotowana jest dokumentacja na budowę nowej świetlicy  w Piątkowie. Również na przeprowadzenie tych prac ubiegać się będziemy o dofinansowanie ze środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego lub z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich- informuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

umowypodpisane_01_051017.jpg
 
umowypodpisane_02_051017.jpg
 umowypodpisane_03_051017.jpg
 umowypodpisane_04_051017.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!