Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 10.04.2021
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Wiosna już zawitała

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Wiosna już zawitała Drukuj
Wpisał: Renata Siwiec   
09.04.2018

wiosnajuzzawitala00090418.jpgNastała wiosna - najpiękniejsza pora roku. Robi się ciepło i coraz więcej czasu zaczynamy spędzać na świeżym powietrzu.

Jak co roku o tej porze Zakład Gospodarki Komunalnej, z którym mamy podpisaną umowę w zakresie utrzymania czystości i porządku oraz konserwacji zieleni na terenie miasta i gminy Kowalewo Pomorskie przystąpił do wiosennych prac.

Do tej pory przycięto i uformowano drzewa, krzewy oraz żywopłoty, usunięto piasek i sprzątnięto po okresie zimowym ulice i chodniki. Przeprowadzona zostanie częściowa rekultywacja trawników wraz z siewem trawy i nawożeniem. Niebawem nasze miasto stanie się kolorowe, gdyż zostaną nasadzone kwiaty bratki.

Mając na uwadze poprawę estetyki gminy po sezonie zimowym, zwracamy się z prośbą do wszystkich mieszkańców, szczególnie zaś do właścicieli nieruchomości, ich zarządców i użytkowników, do administratorów budynków i kierowników zakładów pracy, aby nie zwlekając - przystąpili do wiosennego porządkowania posesji, za które są odpowiedzialni.

Korzystny wizerunek gminy jest dobrem wszystkich jej mieszkańców, zadbajmy więc o to wspólnie. Służby komunalne już przystąpiły do wiosennego sprzątania. Nie oglądajmy się zatem na innych i zacznijmy porządki od własnego otoczenia. Podkreślamy, iż dbałość o estetykę otoczenia nie może sprowadzać się do jednorazowych akcji, lecz musi stać się całoroczną praktyką i obyczajem mieszkańców, podobnie jak dbałość o infrastrukturę komunalną.

Wspólnie zadbajmy więc o to, aby wypracowane na terenie naszej gminy standardy w zakresie utrzymania czystości i porządku oraz konserwacji zieleni pozostały zachowane, a gmina Kowalewo Pomorskie była zawsze postrzegana jako czysta i zadbana.

Informujemy również, że od 3 kwietnia br. czynna jest toaleta przenośna toy toy usytuowana na placu targowym przy ul. Strażackiej. Będzie ona udostępniona do 31 października br.
Ze względu na bardzo wysokie koszty utrzymania, toaleta w okresie zimowym jest nieczynna.

wiosnajuzzawitala01090418.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!