Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 10.04.2021
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Listy dla Ziemi

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Listy dla Ziemi Drukuj
Wpisał: Koordynator akcji mgr Dorota Jurkiewicz   
13.04.2018

Listy dla Ziemi - apel najmłodszych o bycie po stronie natury

 

arka.jpg

 

Fundacja Ekologiczna ARKA z Bielska-Białej w dniach 9-27 kwietnia 2018 r. przygotowuje największą autorską akcję ekologiczną LISTY DLA ZIEMI. Uczestniczy w niej ponad 150 tysięcy osób.

Do akcji włączają się dzieci z grupy Motylki i Tygryski z Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim. Koordynatorem akcji jest nauczyciel Dorota Jurkiewicz.

VI edycja ogólnopolskiej akcji Listy dla Ziemi jest elementem  programu „Po Stronie Natury", w ramach którego już od 10 lat Żywiec Zdrój wraz z partnerami angażuje Polaków, by dbali o środowisko - dla dobra  obecnych i przyszłych pokoleń. Program „Po stronie natury" jest skupiony na edukacji  o recyklingu oraz na uświadomieniu, że plastik jest cennym surowcem, który nadaje się do wielokrotnego wykorzystania, a rola każdego z nas jest  w tym procesie nieoceniona - bez codziennej segregacji odpadów nie ma możliwości ich dalszego przetwarzania. Celem akcji jest także przeciwdziałanie niskiej emisji poprzez informowanie uczestników o szkodliwości palenia śmieci  w piecach domowych.

Akcja Listy dla Ziemi polega na rysowaniu przez młodych ludzi  listów na wykonanym z makulatury papierze. Rysowanie listów będzie poprzedzone zajęciami tematycznymi w przedszkolu. W listach dzieci będą namawiały dorosłych do zachowań i działań proekologicznych na rzecz natury.

Po napisaniu listów dzieci przekażą je dorosłym (rodzicom, dziadkom)  i wspólnie z nimi zrealizują zadeklarowane działania. Wszelkie formy działalności ekologicznej należało będzie udokumentować (najlepiej na zdjęciach) i dostarczyć koordynatorowi akcji.  Następnie zostaną one przesłane do fundacji, która zaprezentuje przesłane relacje na Facebooku - www.facebook.com/listydlaziemi

Narysowane przez dzieci listy wezmą udział w konkursie organizowanym przez Fundację Ekologiczna ARKA. Najpiękniejszy list, narysowany podczas ogólnopolskiej akcji Listy dla Ziemi, wybrany w wewnętrznych eliminacjach zostanie przesłany 11 maja 2018 r. do siedziby fundacji. Następnie spośród wszystkich nadesłanych listów jury wybiera finałowych 50 prac.  W etapie finałowym na fanpage'u Fundacji Ekologicznej ARKA na portalu Facebook (www.facebook.com/fundacjaarka) zostanie przeprowadzone głosowanie internautów, którzy wybiorą najpiękniejszy list.  Na list można będzie głosować, zostawiając przy nim lajka (przez lajka rozumiemy każdą pozytywna reakcję pozostawioną przy zdjęciu).  W konkursie przewidziano następujące nagrody i wyróżnienia: 10 nagród dla 10 pierwszych listów, 40 wyróżnień  ( książki, albumy, gadżety). Głosowanie na Facebooku odbędzie się od 21 maja do 4 czerwca 2018 r. Wyniki zostaną ogłoszone  5 czerwca 2018 r.

Serdecznie zapraszamy dzieci z grupy Motylki i Tygryski z Przedszkola  Publicznego w Kowalewie Pomorskim oraz ich rodziców do wzięcia czynnego udziału  w akcji Listy dla Ziemi, a wszystkich rodziców naszych wychowanków  i przyjaciół naszego przedszkola do udziału w głosowaniu.

ziemia__prz_list.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!