Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 10.04.2021
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Przedszkolak Mistrzem Matematyki

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Przedszkolak Mistrzem Matematyki Drukuj
Wpisał: D. Michałek, J. Bąkowska   
13.04.2018

1_przedszkole_small.jpgVIII edycja gminnego konkursu  matematycznego dla dzieci 6 letnich pod hasłem „Przedszkolak Mistrzem Matematyki"

11.04.2018 roku już po raz VIII w Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim odbył się gminny konkurs matematyczny pod hasłem „Przedszkolak Mistrzem Matematyki". Zmagania małych matematyków oglądali zaproszeni goście w osobach: Sekretarz Gminy, pani Ewy Bąk, która przybyła w zastępstwie pana Burmistrza, przewodnicząca  Rady Rodziców przy SP w Kowalewie pomorskim pani Donata Midura, dyrektor SP w Wielkiej Łące pani Danuta Drożdża oraz dyrektora naszej placówki pan Benedykt Mroziński. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało Jury w składzie: przewodnicząca pani Sylwia Sadowska - dyrektor Niepublicznego Przedszkola „Entliczek - Pentliczek", pani  K. Grabowska- nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej oraz pani M. Seifert - Kamper - logopeda i nauczyciel wychowania przedszkolnego. Małym matematykom kibicowali przybyli rodzice
i nauczyciele.

W tegorocznym turnieju udział wzięły dzieci sześcioletnie z czterech szkół podstawowych z naszej gminy oraz reprezentanci z placówek przedszkolnych w Kowalewie Pomorskim. Z SP w Wielkim Rychnowie w konkursie wziął udział Łukasz Liwak, z SP w Wielkiej Łące Stanisław Sipak, z SP w Pluskowęsach Patryk Kosk, z SP w Kowalewie Pomorskim Oskar Bukowski i Dorota Jaroszewska. Przedszkole Publiczne reprezentowała Lena Boluk - Sobolewska, a Przedszkole Niepubliczne „Entliczek - Pentliczek" Bartosz Dębiński.

Przedszkolaki zmierzyły się z 6 zadaniami matematycznymi. Dzieci segregowały i przeliczały zakrętki, łowiły rybki i rozwiązywały zagadki. Pomogły Pani Wiośnie ułożyć konewki na półkach posługując się liczebnikami porządkowymi, a także układały na czas płotek oraz dopasowywały działania do ilustracji. Po rozwiązaniu wszystkich zadań komisja udała się na obrady. Po burzliwej dyskusj i i dokładnym przeliczeniu wszystkich punktów udało się wyłonić zwycięzcę - „Przedszkolnego Mistrza Matematyki", którym został  Patryk Kosk z oddziału przedszkolnego w Pluskowęsach. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia.  Wszystkie dzieci zostały obdarowane pięknymi nagrodami, których sponsorem była Rada Rodziców działająca przy SP w Kowalewie Pom. Dziękujemy również burmistrzowi miasta Kowalewa Pomorskiego panu A. Grabowskiemu za słodki poczęstunek dla uczestników konkursu.

Już dziś zapraszamy kolejnych małych matematyków na przyszłoroczną edycję konkursu.

 

sp_konkurs_13_04_2018.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!