Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 10.04.2021
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow 15 szczęśliwców będzie miało EKOpiec

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

15 szczęśliwców będzie miało EKOpiec Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
17.04.2018

15szczesliwcwbedziemialoekopiec_170418_00.jpgW dniu 16 kwietnia poprzez losowanie samorząd gminy wyłonił 15 właścicieli nieruchomości, którzy zostaną objęci programem EKOpiec, gdzie będą mogli otrzymanie dofinansowanie na wymianę pieca grzewczego. Chętnych było o wiele więcej, bo aż 53 osoby. Powstała, również w losowaniu, lista rezerwowa, aby w razie wykruszenia się jednego z uczestników programu nie przepadły środki finansowe.

W ramach programu priorytetowego EKOpiec 2018 realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu mieszkańcy gminy Kowalewo Pomorskie mogą skorzystać z dotacji celowej dla osób fizycznych na dofinansowanie inwestycji służących ochronie powietrza polegających na wymianie źródeł ciepła w budynkach lub lokalach mieszkalnych. Zgodnie z programem kwota dotacji nie może przekroczyć 4tys. na jeden piec. W tym 2tys. dokłada WFOŚiGW a 2tys. samorząd gminy Kowalewo Pom.

Zabierając na spotkaniu głos Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski podkreślał, że ubiegamy się o maksymalną liczbę pieców.

Zgodnie z regulaminem na samorząd do 20tys. możemy otrzymać 15 dofinansowań. Chcąc skutecznie walczyć ze smogiem zależy nam na jak największej ilości, dlatego zapewniam, że samorząd zawsze znajdzie środki na wkład własny. Zwracam się do zainteresowanych, aby sami lobbowali do posłów czy organizacji ekologicznych o rozszerzenie programu- informuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

15szczesliwcwbedziemialoekopiec_170418_02.jpg
 15szczesliwcwbedziemialoekopiec_170418_03.jpg
 15szczesliwcwbedziemialoekopiec_170418_04.jpg
 15szczesliwcwbedziemialoekopiec_170418_01.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!