Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 26.02.2021
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow XXIV Sportowe Spotkania Osób Niepełnosprawnych Bądźmy Razem

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

XXIV Sportowe Spotkania Osób Niepełnosprawnych Bądźmy Razem Drukuj
Wpisał: Joanna Krasicka MGOPS Kowalewo Pomorskie   
20.04.2018

Bniepelnosprawni_002.jpgurmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie wspólnie z Kierownikiem MGOPS, Kierownikiem WTZ oraz Dyrektorem MGOK, w Kowalewie Pomorskim, w dniu 9 czerwca 2018r. już po raz  XXIV organizuje Sportowe Spotkania Osób Niepełnosprawnych „Bądźmy Razem"które odbędą się w Centrum Rekreacji i Sportu  przy ul. Chopina 26 w Kowalewie Pomorskie  i rozpoczną się o godzinie 1000.

Celem tej długoletniej inicjatywy jest podniesienie poczucia własnej wartości osób niepełnosprawnych, utrzymanie dobrej kondycji, nabywanie umiejętności pracy w zespole, możliwość sprawdzenia samego siebie, zapomnienie o niepełnosprawności i problemach z nią związanych, potrzeba współzawodnictwa i rywalizacji, możliwość przebywania z ludźmi mającymi takie same zainteresowania, dobra zabawa.

Dla osoby niepełnosprawnej, sport jest skutecznym środkiem przywracania kontaktu ze światem zewnętrznym, co ułatwia integrację tych osób ze społecznością. Jest to doskonały środek profilaktyczny oraz terapeutyczny w procesie rehabilitacji ruchowej.

Doświadczenia poprzednich lat udowodniły, że rywalizacja sportowa sprawia osobom niepełnosprawnym wiele radości i wzruszeń.

Sportowe Spotkania Osób Niepełnosprawnych w Kowalewie Pomorskim gromadzą osoby niepełnosprawne całego województwa.

Zawodnicy startować będą w konkurencjach indywidualnych i zespołowych, w dwóch kategoriach wiekowych: do 15 lat i powyżej 15 lat.

Imprezie towarzyszyć będą konkursy plastyczne, sprzedaż i aukcje prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, występy zespołów muzycznych z udziałem osób niepełnosprawnych, gry i zabawy.

Celem imprezy jest integrowanie osób niepełnosprawnych oraz popularyzacja kultury fizycznej wśród osób niepełnosprawnych.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Jednocześnie informujemy, iż karty zgłoszenia udziału w XXIV Sportowych Spotkaniach Osób Niepełnosprawnych „Bądźmy Razem" dla indywidualnych osób niepełnosprawnych można pobierać do dnia 30 maja br. w siedzibie Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kowalewie Pomorskim przy ulicy Plac Wolności 3 lub w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Kowalewie Pomorskim przy ulicy Odrodzenia 1.

 

Organizatorzy

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!