Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 18.10.2021
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Komitet dożynkowy ruszył w teren

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Komitet dożynkowy ruszył w teren Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
26.04.2018

komitetruszy_00.jpgW dniu 25 kwietnia odbyła się druga narada komitetu odpowiedzialnego za przygotowania do dożynek gminnych. Tym razem spotkanie miało miejsce w terenie, czyli na miejscu planowanych dożynek. Ze względu na solidny deszcz komitet szybko, po krótkiej wizji, schronił się w ciepłych i suchych murach świetlicy wiejskiej w Pluskowęsach.

Na spotkaniu każda ze stron przedstawiła informacje na jakim etapie jest zaangażowanie prac jakich się podjęła. Od części oficjalne (msza, uroczystość świecka), po tę bardziej rozrywkową. Tegoroczne Dożynki Gminno- Parafialne odbędą się 19 sierpnia od godz. 13.00 w parafii Pluskowęsy. Rozpoczną się przemarszem korowodu i mszą polową. Po części oficjalnej organizatorzy planują wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Uroczystość zakończy występ gwiazdy wieczoru i zabawa taneczna.

Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski i ks. proboszcz Roman Piaske zwrócili się do sołtysów, rad sołeckich, strażaków, dyrektora domu kultury i dyrektora szkoły z podziękowaniami za dotychczasowe, olbrzymie zaangażowanie w przygotowania. Sołtysi stwierdzili, że mogliby odbyć Dożynki już w ciągu najbliższych dni.  

Przypominamy, że jesienią ubiegłego roku Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski przyjął pisemny akces od proboszcza parafii Pluskowęsy Romana Piaske, radnego miejskiego śp. Jarosława Lewandowskiego i sołtysów wsi należących do tej parafii: Pluskowęsy (Katarzyna Jaguś), Frydrychowo (Roman Zieliński), Kiełpiny (Wiesław Kraśniewski), Piątkowo (Marylena Lewandowska) i Napole (Jerzy Łukiewski) do organizacji w tej parafii dożynek gminnych.

W związku z zapytaniami od mieszkańców i podmiotów fizycznych informujemy, że istnieje możliwość włączenia się w przygotowanie Dożynek Gminno- Parafialnych poprzez wsparcie finansowe. Osobom chcącym skorzystać z tej formy podaję numer konta bankowego BS Kowalewo Pom. 64949600080000172020000041 z dopiskiem Dożynki 2018. Organizatorzy dziękują za współpracę i już teraz zapraszają na uroczystość.  
komitetruszy_01.jpg
 komitetruszy_02.jpg
 komitetruszy_03.jpg
 komitetruszy_04.jpg
 komitetruszy_05.jpg
 komitetruszy_06.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!